Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Terhességmegszakítást rövid-al...

Terhességmegszakítást rövid-altatásban vagy csak kábítás+helyi érzéstelenítéssel végeznek? (Fennálló betegség miatt fontos! )

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy pánikbeteg vagyok. Nem tudom, ki mennyire ismeri ezt a betegséget, nem mennék bele részletekbe, csupán annyit írnék le, hogy erős stressz-helyzetben légszomjal, "fulladással", remegéssel, eszméletvesztéssel járó pánikroham tör rám. Emiatt nem kell leszólni, ez egy régi trauma miatt kialakult szorongásos reakció, nem kívánom senkinek.


Rákérdeztem a nőgyógyásznál, ő azt mondta, ezt majd az az orvos dönti el, aki a beavatkozást fogja végezni (mármint, hogy altatás vagy kábítás)...

Ha viszem magammal az orvosi papírt a pánikbetegségemről a kórházba (amikor időpont egyeztetésre megyek), figyelembe fogják venni? Mármint kérhetem az altatást? Szerintetek indokoltnak fogják gondolni?



2013. nov. 21. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem tavaly volt missed ab-om, semmilyen betegségem nincs, a műtétet pedig rövid altatásban végezték. Fel sem merült, hogy helyi érzéstelenítést alkalmazzanak.

Ez a MÁV-kórházban volt.

2013. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Neten olvastam, hogy van olyan, hogy bódító+érzéstelenítő injekció intravénásan, aztán a méhszáj helyi érzéstelenítése. Mint ahogy le is írtam, a nőgyógyász is megerősítette, hogy van ilyen, csak azt nem tudta megmondani, hogy nálam ez miként lesz... Majd az ügyeletes orvos dönti el elvileg.

2013. nov. 21. 18:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem másképp nem is csinálják meg. De egyébként is te döntöd el, hogy altatásban kéred e vagy sem.
2013. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csinálják altatás nélkül is, ha valamilyen betegség kizárja a narkózist... Bár nálam szerintem pont a fordítottja áll fenn :(
2013. nov. 21. 18:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapból az altatásos módszerből indulnak ki. Nekem több baba megállt a fejlődésben, sajnos műtéttel kellett a terhességeket befejezni, és együtt voltam a szobában abortuszosokkal. Egy nő volt, aki nem altatásban kérte, hanem helyi érzéstelenítéssel.

Az egyik vetélésemnél pedig annyira véreztem, hogy nem volt idő az altatásra, ezért kaptam valalmi kábító hatású injekciót (nem voltam tőle kába), és helyi érzéstelenítéssel tisztították ki a méhemet. Hülyén hangzik, de semmivel sem rosszabb, mint az altatásos módszer. Én szeretem tudni, hogy mi történik velem, nem szeretek kiszolgáltatott lenni. Így végig tudatomnál voltam, mondták, hogy éppen mit csinálnak. Fizikai fájdalmat nem éreztem.

2013. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, általában altatásban, de jelen esetben tök mindegy számodra, mert a kábításra általánosságban használt szer, a midazolam egyben a kialakult súlyos pánikrohamok gyógyszere is... egy a xanaxhoz (alprazolam) hasonló, csak erőteljesebb, ám rövidebb hatású benzodiazepin...

Úgyhogy szerintem a te esetedben nem az altatás/kábítás a kulcskérdés, azt kellene inkább megbeszélned az anesztessel mindenképp, hogy milyen gyógyszereket szedsz rendszeresen, illetve, hogy a műtét reggelén mit vegyél be és mit ne... ezt vedd KÖTELEZŐNEK, ha szedsz rendszeresen gyógyszert. (a régebben pánikbetegségben használt triciklikus antidepresszánsokra ráadva egy rövid hatású barbiturát altató = 1-2 óra lélegeztetőgép a betegnek, sok csomókban kihulló haj az anesztesnek... persze van erre is egyszerű megoldás, ha az anesztes TUD RÓLA.

2013. nov. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, szedek rendszeresen gyógyszert, és tisztában vagyok vele, hogy ezt jeleznem kell az anesztes felé is. (Amúgy minden papíromon rajta van a rendszeresen szedett.) És van egy másik, amit csak akkor kell bevennem, ha "baj" van.


Még sosem volt altatásban végzett műtétem, ezért is vagyok ennyire tanácstalan ebben a témában.


Az egyik gyógyszerem hatóanyaga az alprazolam, a másiké pedig a citaloprám.

2013. nov. 22. 09:46
 8/9 anonim ***** válasza:
2013. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8, öszintén gratulálok ehhez az erkölcsi mélységhez, amivel egy aktív pánikbetegséggel küzdő, rendszeres gyógyszerszedésre szoruló embert igyekszel lelki terrorral belenyomni a szándéka ellenére a terhessége kihordásába...


"Terhesség, szoptatás, és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével!

A Citalopram-Zentiva szedése terhesség alatt csak abban az esetben lehetséges, ha, erre kényszerítő ok van. Ezzel kapcsolatban az orvosa dönt majd az előnyök és kockázatok gondos mérlegelése után.

A Citalopram-Zentivának a terhesség utolsó három hónapjában történő alkalmazása elvonási tüneteket okozhat az újszülöttben. Ha Ön Citalopram-Zentiva-t szed a terhesség késői szakaszában, akkor gyermeke különleges orvosi felügyeletre szorul. Hogyha Citalopram-Zentiva-t alkalmaznak a terhesség alatt, a kezelést nem szabad hirtelen abbahagyni..


Győződjön meg arról, hogy szülésznője és/vagy kezelőorvosa tudja, hogy Ön Citalopram-Zentiva kezelés alatt áll. Ha a Citalopram-Zentivához hasonló gyógyszert szed a terhessége – különösen annak utolsó 3 hónapja alatt –, akkor ez megnöveli egy bizonyos súlyos állapot, az ún. újszülöttkori perzisztáló pulmonális hypertenzió (PPNH) kialakulásának kockázatát, a csecsemő légzése ilyenkor szapora és bőre kékessé válik. Ezek a tünetek általában a születés utáni első 24 órában jelentkeznek. Amennyiben ez az Ön csecsemőjénél alakul ki azonnal vegye fel a kapcsolatot szülésznőjével és/vagy orvosával.

Ha Ön a terhesség utolsó 3 hónapjában a szülés napjáig szedi a Citalopram-Zentiva-t, az újszülöttnél a következő tünetek jelentkezhetnek: görcsök, túl meleg vagy túl hideg testhőmérséklet, táplálási nehézség, hányás, alacsony vércukorszint, izommerevség vagy renyheség, túl élénk reflexek, remegés, nyugtalanság, ingerlékenység, közönyösség, állandó sírás, aluszékonyság és alvászavarok. Ha az újszülöttnél a fentiek közül bármelyik tünetet észleli, azonnal forduljon szülésznőjéhez, vagy orvosához!


A citaloprám átjuthat az anyatejbe. Abba kell hagynia a szoptatást, ha az orvosa feltétlenül szükségesnek tartja a Citalopram-Zentivával végzett kezelést. "

2013. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!