Ha meglesz a beutalòm a terhesség megszakitásra kb. mennyi idöt kell várnom a mütétre?

Figyelt kérdés
most vagyok a kilencedik hètben. a dokim csak hètfön ès kedden rendel.ha csak kèt hèt mulva tudok lemenni hozzànem csuszok ki az idöböl? vagy masik orvos is adhat beutalot?

2013. júl. 7. 17:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
14%
Valaki azt írta: élő embrióról van szó. Nem lehetséges semmiképp, hogy máshogy dönts róla?
2013. júl. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Csak annyit mondok, hogy amikor én kerültem abortuszra, konkrétan be a műtőbe, kb 8 és fél-9 hetes terhes voltam. Miközben vitt le a beteghordó pasas, megkérdezte, hány hetes terhes vagyok. Mondtam neki, hogy kb 9 hetes. Erre csak annyit mondott, hogy ennek csak örül, már amennyire egy ilyennek lehet, mert múltkor egy 12 hetes magzatot vettek el és az durva látvány volt.... Szóval láthatod, hogy én sem alig pár hetesen kerültem a műtőbe, pedig én azonnal elkezdtem "intézkedni" amint ott volt a pozitív teszt a kezemben. Arra számíts, hogy ezzel a beutalóval el kell menned a kerületi családvédelmi szolgálathoz is és 2 alkalommal kell ott megjelenned és a 2 alkalom közt el kell telnie 3 naptári napnak. Ha ezek nem stimmelnek, nem műtenek, mert a kórházban kérni fogják ezt a családvédelmis jegyzőkönyvet is. Úgyhogy nagyon igyekezz. Főleg ha nem akarsz ilyen megjegyzéseket hallgatni a kórházi személyzettől mint amit fentebb írtam.
2013. júl. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%

Nem is csodálom a beteghordozó kicsit kivolt a látványtól, egy 12 hetes embrió így néz ki:


[link]


[link]


Kérdező, szerintem nézd meg te is, hogy nehogy utólag bánd meg a döntésed.

2013. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
Most komolyan muszáj ezt? Elég a baja, és biztos nem vígan dalolva megy.... Gondolkozzatok már egy kicsit! :/
2013. júl. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
25%

Nem biztos. Nem látunk bele a helyzetébe, az is lehet soha nem nézett utána ezeknek a dolgoknak és "hirtelen felindulásból", ijedtségében válassza ezt az utat, mert nem volt tervezve a baba, viszont nem törne szegény össze életeket..

Légy te is toleránsabb, utolsó, ha ezt elvárod másoktól!

2013. júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
78%
Én csak annyit írtam, hogy nem 9 hetesen kéne az agyához kapnia, hogy beutalót szerezzen abortuszra... Ez egy minimum 2, de inkább 3 hetes procedúra mindennel együtt. Legalábbis ebben az országban. Tudom, mert tapasztaltam. Persze ki lehet menni Ausztriába is magánklinikára, ott nincsen szarakodás, nincs védőnős elbeszélgetés. Egy helyben megcsinálnak minden vizsgálatot műtéttel együtt fél nap alatt kb: kicsengetsz 500 eurót és ha akarod, csillámpónis lufikkal is telerakják a betegszobádat műtét után.
2013. júl. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
mint irtam a tobbi papirt mar elinteztem. voltam a csaladvedelmi szolgalatnal is ketszer.ekg,vervetel megvolt.csak a beutalo kellett.de haza jottem (becsben elek) es elinteztem. sajnos nem tudjuk megtartani a Picit. nem terveztuk.de nem hiszem,hogy barkinek is joga lenne biraskodni.sajnos igy alakult, gyulolom magam erte... a valszokat koszi.
2013. júl. 10. 13:07
 18/20 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a védőnői 2. látogatás után és a műtét között max 8 nap lehet. Nálunk pl a vércsoportmeghatározás csak 1 hétig érvényes a lelet.. Nem értem am, mert a védőnői papírokkal meg a lelettel kell menni a kórházba időpontot kérni..
2013. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
"Az elmúlt hetekben nem jutott erre időd?" - nekem speciel 10 hetesen derült ki, hogy terhes vagyok. Menstruáltam, és nem is voltak addig jelei. Egyik reggel hányingerem volt, és mivel mindig is paráztam a terhességtől, csináltam egy tesztet, ami pozitív lett. Még aznap elmentem dokihoz, akinek nem akartam elhinni, hogy már 10 hete tart ez az egész. Nekem nem kellett amúgy várnom. Megcsináltattam minden vizsgálatot, és ahogy megkaptam a családsegítős papírt másnap már mentem is az abortuszra.
2013. júl. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
"gyulolom magam erte." - Nem lehetne, hogy mégis megszülessen ez a baba? megszeretnéd őt, is magadat is - nem kéne gyűlölni egy életen át magad.
2013. júl. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!