Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Magán orvos által kiállított...

Magán orvos által kiállított terhesség megállapitás után tudok menni állami kórházba abortuszra?

Figyelt kérdés
Ahol lakom nagyon kevész nőgyógyász rendel az sztkban és bejutni is kb lehetetlen. Múltheten próbáltam akkor nem fértem be. Most meg szabin van a doki.
aug. 8. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, az abortusz nem úgy működik hogy elmész az első kórházba, ami szembe jön veled.


Minél hamarabb bemész a családvédelmi szolgálathoz, és a CSVSZ-es védőnőt felkeresve, a terhességed bizonyító leletedet bemutatva jelzed az abortuszra való szándékod.


Onnantól a CSVSZ-es védőnő tájékoztat arról hogy meg kell jelenned 2 ingyenes tanácsadáson, melyek során arról fognak beszélni hogy milyen lehetőségeid vannak megtartani a magzatot, vagyis hogy milyen anyagi támogatásokat tud az állam szolgáltatni, beszélnek az örökbeadásról. A második tanácsadás során pedig ha nem gondoltad meg magad, akkor elmész és mindent elmondanak az abortuszról, hogy működik, milyen veszélyei vannak, és hogy mely intézmények közül választhathatsz ahol elvégzik. Majd csak ekkor tudod eldönteni hogy hol végezteted el a beavatkozást

aug. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

A magánorvos által kiállított igazolás ugyanolyan, mint az állami, ugyanúgy elfogadja a háziorvos is veszélyeztetett terhesség esetén a táppénzhez stb.

Csak azért nem nagyon szokták így, mert aki abortuszt akar, az általában spórol, és nem akar tízezreket kidobni egy terhesség-megállapításért, amit amúgy ingyen is megkaphat.

(Hány hetes vagy amúgy? Mert 7-8. héten ráérsz menni, hisz szívhangra szükség van, és akkora lesz biztosan. De azt olvastam itt, hogy a csvsz-hez az első alkalomra mehetsz UH nélkül is elvileg, csak a másodikhoz kell róla papír.)

aug. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
1es, nem úgy működik hogy csak bemész a csvsz-hez. Oda kell telefonálni és időpontot kérni.
aug. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
26%
3-mas, köszönöm, azt az egyet nem tudtam.
aug. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!