Terhességmegszakítás valóban ingyenes ha tartós beteg gyermeket nevelek és jár rá az emelt összegű családi pótlék?
Nem
A terhességmegszakítás térítési díja 2023-ban 45.312 Ft, és az elvégzésének feltétele a térítési díj befizetésének igazolása.
A terhességmegszakítás térítési díja az aktív fekvőbeteg-szakellátás teljesítményegységének forintértékének (ez 2017 óta 198.000 forint, forrás) és a jelenleg hatályos HBCs súlyszám (0,22885, az egészségügyi szakellátás társadalombiztosítási finanszírozásának egyes kérdéseiről szóló 9/1993. (IV. 2.) NM rendelet 3. számú melléklete szerint a 14P 681D HBCs súlyszámát kell alapul venni a térítési díj kiszámításánál) szorzatából adódik össze, azaz ha ezek változnak, a terhességmegszakítás térítési díja is változik.
A térítési díj 30%-át, vagyis 13.594 Ft-t kell megfizetni, ha a terhes nő részére
a) álláskeresési járadékot, nyugdíj előtti álláskeresési segélyt, ápolási díjat, vagy rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt, vagy időskorúak járadékát folyósítanak, vagy
b) a kérelem benyújtását megelőző 6 hónapon belül települési támogatásban részesült.
A térítési díj 50%-át, vagyis 22.656 Ft-t kell megfizetni, ha a terhes nő részére
öregségi nyugdíjat, rokkantsági járadékot, rokkantsági ellátást, rehabilitációs ellátást vagy bányászok egészségkárosodási járadékát folyósítanak, feltéve, hogy ez az összeg nem több, mint 57.000 Ft (vagyis öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a kétszerese). Ha az összeg nem éri el a 28.500 forintot sem, akkor nem kell térítési díjat fizetni.
Nem kell térítési díjat fizetni
a) annak, aki szociális intézményben él, ebbe a körbe tartozik az, aki pl. a pszichiátriai vagy szenvedélybetegeknek, illetve a fogyatékos, a hajléktalan embereknek fenntartott bentlakásos intézményben, lakóotthonban, valamint támogatott lakhatást nyújtó intézetben lakik.
b) azoknak a kiskorúaknak (18 év alattiaknak), akik átmeneti gondozásban részesülnek, vagy nevelésbe vannak véve,
c) azoknak a fiatal felnőtteknek (azaz a 24. életévüket be nem töltött felnőtteknek), akik utógondozói ellátásban részesülnek,
d) ha a kérelmezőnek aktív korúak ellátását, fogyatékossági támogatást vagy vakok személyi járadékát folyósítanak, vagy
e) ha a terhesség bűncselekmény (szexuális erőszak) következménye.
Pénzbeni szociális ellátás folyósítása során nem csak a terhes nőnek járó ellátás után jár kedvezmény, hanem a kérelmezővel egy háztartásban élő házastársát, élettársát, valamint – az egy háztartásban éléstől függetlenül – az eltartóját is figyelembe veszik. Kedvezmény igénybevétele esetén be kell mutatni a pénzbeni ellátást megállapító határozatot, bizonylatot, illetve jövedelemigazolást. Ez alapján egy csekket állítanak ki, amelyen be kell fizetni a térítési díjat.
Pont ezt akartam bemásolni,amit a kettes .
Ha kapsz gyermekvedelmit vagy települési támogatást, akkor kaphatsz némi kedvezményt
Egyébként nem.
Nem is értem a gyereked tartós betegségének mi köze lenne egy újabb terhesség(megszakításához)
Én ezt olvastam a neten. A webbeteg oldalán.
Nem kell a terhességmegszakításért térítési díjat fizetni a szociális intézményben lakó személynek, átmeneti gondozásban részesülő, valamint az átmeneti és a tartós nevelésbe vett kiskorúnak, továbbá az utógondozói ellátásban részesülő fiatal felnőttnek, valamely pénzbeni ellátásra jogosult kérelmező, illetőleg házastársa vagy a magasabb összegű családi pótlékra közös gyermekükre tekintettel jogosult, a kérelmezővel egy háztartásban élő személy esetén, az ellátás folyósításának időtartama alatt, feltéve, hogy az ellátás mértéke nem éri el a mindenkori nyugdíjminimum összegét, s annak sem, aki menekültkénti elismerését kérelmezte, akit a menekültügyi hatóság menedékesként vagy befogadottként elismert, valamint, aki nemzetközi szerződésben foglaltak alapján - a külön törvény szerint - az ország területéről nem utasítható ki, vagy nem irányítható vissza személyek terhességmegszakítása esetén.
Sok szeretettel ajánlom:
AZ ABORTUSZ KÖVETKEZMÉNYEI
Mint minden műtéti beavatkozás, ezek az eljárások is rejthetnek komplikációkat és okozhatnak maradandó szövődményeket. FIZIKAI KÖVETKEZMÉNYEK A MAGZAT SZÁMÁRA: az abortusz a teljes fizikai megsemmisülést jelenti. Akik úgy gondolják, hogy a magzat csak egy szövetcsomó, tudat és érzékelés nélkül, azok számára szeretnénk ajánlani egy dokumentumfilmet, melynek címe Néma sikoly. Ebben a filmben egy szakorvos egy, az abortuszt bemutató videofelvételen mutatja be és magyarázza el, hogyan érzékeli a magzat a méhbe behatoló műszerek jelenlétét, és hogyan kezd menekülni, hogy elkerülje az életveszélyt, sikertelenül. Ezt a dokumentumfilmet azonban csak azoknak javasoljuk megnézni, akik nem riadnak meg a megrázó és sokkoló felvételek láttán. Az interneten is láthatsz igen megrázó fényképeket, ahol az elabortált magzatok testrészei darabokban hevernek a műtőasztalon. Neked még nézni is szörnyű ezeket a felvételeket, neki pedig át kellett élnie, azután pedig halnia. A NŐ SZÁMÁRA: Az abortuszt végző orvos nem látja a méh belsejét műtét közben, így előfordulhat, hogy valamilyen kis szövetdarab bent marad. Ha az embrióból, vagy a megvastagodott nyálkahártyából bármilyen kicsi szövet ott marad, akkor az, könnyen és gyorsan elfertőződhet. Ennek tünetei lehetnek: nem szűnő méh-, vagy hasfájás, nagyon erős vérzés, láz, darabos, esetenként bűzös vérzés, erős görcsök, 3 hétnél tovább tartó vérzés. Ha nem kezelik, a fertőzés rövid időn belül súlyos betegségekhez, meddőséghez, akár halálhoz is vezethet. Ha a méh falán valamely sebészi eszköz áthatol, akkor az kilyukadhat, azaz perforálódhat. A méhnyakat ért sérülések meghiúsíthatják a későbbi terhességeket, mivel a méhszáj tartóképessége meggyengül, így a következő várandósság során kinyílhat a növekvő tömegű méh és baba súlya alatt, ami pedig vetéléshez, vagy koraszüléshez vezethet. A kaparást végezhetik olyan mélyen, hogy a méhnyálkahártya nem képes, vagy elégtelenül regenerálódik újra és újra a havi ciklus során, aminek következtében nem tud megtapadni egy következő, tervezett embrió. Az eredmény vetélés lesz, és e probléma megjelenésekor a nő valószínűleg egy babát sem tud majd kihordani. Egyéb szövődményként kialakulhatnak későbbi vérzési problémák, hashártyagyulladás, gyomor-, és bélpanaszok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!