Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban én lennék a hibás?

Valóban én lennék a hibás?

Figyelt kérdés

(Lakótelepen élünk, és ez volt az utolsó hogy a 2 házsor közé vittem le a kutyát)

10 hetes border collienk van. 2 férfi is ránkengedte a nagytestű kutyáját. Majd miután látták hogy felveszem, egyikük nehezen visszahívta. A másik kutya viszont annyira közel jött, kénytelen voltam odébb lökni, amiből egy kisebb rúgás lett(nem volt nagyobb egy suhintásnál). Mire el kezdett a csávó a távolból ordítani, hogy ne rugdossam a kutyáját, majd felrúg engem is. Mire a válaszom az volt, hogy ne engedje ide a dögét...valamit morgott még, de inkább feljöttünk...

Ebből én jöhetek ki rosszul, hogy egy póráz nélküli kutya rámrontott és belerúgtam?

(A mi kutyánkon végig Flexi póráz volt, de nem volt fél méternél távolabb tőlem)


19/F


2023. jan. 4. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akár fel is jelentheted.
2023. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy is! Ő a hibás, mert közterületen kutya kizárólag pórázzal és szájkosárral lehet! A belerúgtál volna teljes erődből, akkor sem tudna mit csinálni a jogos önvédelem miatt. Csak pofája van az ilyen tahónak.
2023. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Ő a hibás, mert csak pórázon lehetne a kutyája (a 2-es által írt szájkosár nem kell).
2023. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Kerdezo, sajnos azt kell hogy mondjam, hogy ez meg lofasz se volt, hozza kell szoknod, ha kutyad van, hogy mindig is lesznek ilyen parasztok, sot...

Szoval ne vedd a szivedre, lesz ez meg igy se.


Nekem ezt borzasztoan nehez volt elfogadnom es megertenem, hogy mennyi idiota gazda van, foleg ha varosban tartasz kutyat.


Raadasul nekem egy mentett, reaktiv keverekem van, aki ha kutyat lat, ugat, de az emberektol is retteg, maga ala pisil, ha idegen akarja simogatni.

Mar 1 ev alatt azert haladtunk, de meg mindig vannak bajok vele, en nem csodalkozom, szaporitoteleprol lett mentve, 2 evig ketrecben elt konkretan. Csak hat ezt hogy magyarazod el az idegeneknek, ugye, akik kerdezes nelkul rank engedik a kutyajukat vagy epp ok akarjak megsimogatni az enyemet.


Szamtalan beszolast is kaptam mas az utcan, hogy neveljem meg az idegbeteg kutyamat (amikor ugat ugye), szoval nem eleg a pofatlansag, meg be is kell szolni. 🤣


A sok behivhatatlan, poraz nelkul rohangalo kutyarol nem is beszelve, fu ebbol mennyi van...es en is a varos kozepen elek, kotelezo lenne a poraz basszus!


En komolyan mondom azota gyuloltem meg az embereket, amiota kutyam van. 🤣🤣

2023. jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%

Ezért vegyél inkább rottweilert:D

Ne félj, nekünk nem szólnak be, mióta elmúlt 3 hónapos a kutya 😂💪✌️

2023. jan. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
#5 vagyok, viccelek, mindenki olyan kutyát vesz magához, amilyet szeretne, a beszólogatókat le kell építeni vagy le kell sz@rni :)
2023. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ők voltak gyökerek. De mindenhol van ilyen.


Itt is van egy arc, aki a harcikutyáját sétáltatja rendszeresen póráz nélkül. Aki simán odajön, a fazon meg közli, hogy nem bánt.


Engem nem érdekel, hogy nem bánt, ha az én kutyám összefossa tőle magát, de őszintén megvallva még én is...

2023. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked semmi jogi bajod nem származhat belőle, de buzdítalak a feljelentésre, főleg, ha ismered azt, aki így "sétáltat" vagy többször is tapasztalod ezt. Köteles a kutyáját pórázon tartani, ez nem opcionális. Az, hogy még mindennek a tetejébe fenyeget is téged a felrúgással, az már tiszta komédia.

Nekem egyszer esernyővel kellett távol tartanom magamtól egy ilyen póráz nélkül sétáltatott kutyát, ami többször nekem szaladt, végig morgott és acsarkodott. A gazdájának hívására nem reagált (gazdi 70-80 méterre lemaradva kullogott mögötte), és mikor a gazda nagy nehezen utolérte, akkor még neki állt feljebb, hogy mit ijesztgetem a kutyáját (!), meg hogy csak az esernyőtől fél. Hozzáteszem, hogy zuhogott az eső. Kérdeztem tőle, hogy mit gondolt, majd senki nem fog esernyőt használni az idegileg gyenge kutyája miatt, akit amúgy is tilos lenne pórázról elengedni? De ennek ellenére csak kummogott, mintha még én lettem volna a történetben a szemét.

Amúgy nekem is van kutyám, ráadásul mentett, traumatizált, és kutyákkal aszociális. Semmilyen kutyával nem jön ki jól, nem is viseli a közeledésüket. Az utcán szépen sétál, nem törődik a többiekkel, de ha egy másik kutya belemászik az aurájába, akkor harap. Én, ha látom, hogy valaki jön kutyával, átmegyek az út túloldalára, mert tudom, hogy az én enyém milyen. Egyébként elmegy simán másik kutya mellett, mert megtanítottam neki, hogy rám figyeljen, ne a többi kutyára, de biztos, ami biztos...

De amikor valaki önsétáltató kutyája odajön, és óbégat a gazda, hogy "nem kell félni, csak barátkozik", én meg mondom, hogy az enyém megszaggatja az övét a francba, ha idejön. Ilyenkor szoktak hisztizni meg motyogni, hogy agresszív a "dögöm", miközben ők nem képesek arra az egyszerű mozdulatra, hogy a sajátjukra csatolják a pórázt (vagy legalább megtanítsák, hogy ne másszanak bele más kutyák arcába).

2023. jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy te a hibás! Ő a hibás, hogy a kutyája póráz nélkül lakott közterületen sétál, ez nem szabályos. Fel is jelentheted! Ne hibáztatsd magad, hogy rád ordítottak, ne vedd magadra, nem a te hibád.🙂
2023. jan. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ő a gyökér és van belőlle bőven.

Nekem nemétjuhászom van. Múltkor egy nagy testűkeveréket engedtek oda, kiabált a pasi, h nem bánt ám... 😒 "Én meg vissza Neki, hogy" de az enyém igen"! Azt se tudta hirtelen mit csináljon. Mer ugye visszahivni se tudta.

Természetesen az enyém se bántana, de nem szeretem az ilyet.

2023. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!