Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez valóban így van?

Ez valóban így van?

Figyelt kérdés
Kutyámmal mikor labdázok, eldobom neki, visszahozza, megáll előttem, én kinyújtom a kezem és mondom "kérem", erre ő beleteszi a kezembe, és ismét eldobom neki. A kutyaiskolán az oktató erre azt mondta, ez így nem jó, mert én megyek a kutya után, és az lenne a jó, ha ő jönne utánam, meg hogy így nem fogja odaadni a labdát, mert félti. De mindig így csináltuk, és mindig odaadta, hiszen alig várja, hogy újra eldobjam.

2023. jan. 18. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Ez így jó sztem. Mi is így csináljuk.

Keress masik kutyasulit, ha lehet.

2023. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
99%
Nekem is fura az oktató hozzáállása. Amíg gond nélkül odaadja addig nincs gond, ha mégis lenne majd korrigálod.
2023. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért nem értem, mert magától adja oda, tehát nem én veszem el tőle, meg nem arról van szó, hogy üldözöm, csak kinyújtom a kezem felé. Ha nem nyújtom felé a kezem, akkor pedig leteszi elém a földre, és utána néz rám, hogy dobjam már.
2023. jan. 18. 14:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így teljesen rendben van. Elkéred, odaadja. Nem is értem mi a gond.
2023. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is rendben van.
2023. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Na ez a kutyaoktato is kamuzik. Probal hibat keresni,h lehuzhasson.

A legtobb ilyen fereg.


Tok jol csinaljatok.


Az egesz alapja,h a sorrendisegi szabalyokat be kell tartani,amit Te biztos,h betartasz. Azzal automatikusan szofogado(bb) lesz a kutya. Mert az az o nyelven kozli,h te vagy afonok,o az alattvalo. Ettol meg olelgethsted,puszilgathatod.


Mi is megjartuk mar. Inkabb en tanitom a kutyat.

2023. jan. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen az így helyes.
2023. jan. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha neked ez így megfelelő, akkor nincs vele semmi baj, a kutya is így szokta meg, azért csinálja így.

Azt nem egészen értem, hogy akkor neked menned is kell a kutya felé, mert olyan messze áll meg vagy csak a kezedet nyújtani. Az utóbbi az egyik tökéletes állapot. Nem kérdezted meg, hogy szerinte hogy kéne kinéznie egy labdázásnak?

Nem tudom, hogy mi a cél a kutyussal, de ha pl igp-re készültök, akkor valóban az a kívánatos, ha a kutya dugdossa hozzád, főleg a kezedhez a játékot.

2023. jan. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem félreértettétek egymást az edzővel.


Az apport feladatban eldobod a fát, a kutya parancsra érte megy, hozza, leül eléd és te a bíró parancsára odanyúlsz és elveszed a kutyától. Tehát relatív sokáig tartja az apportfát a kutya.


Ugye a te kutyád leteszi eléd, amikor visszaért vele (vagy a kezedbe "köpi"), ergo azt szokta meg hogy nincs tartás benne, amit nem egyszerű visszaépíteni.


Inkább ezt próbálhatta elmagyarázni, csak nem jött össze. Meg ez ugye csak akkor gond, ha versenyezni szeretnél a kutyával engedelmes ágazatban.

2023. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha obedience/igp vizsga vagy versenyzési céllal gyakoroltok apportírozást, akkor a trénernek igaza van. Ha nincs ilyen cél, csak magatoknak labdáztok, akkor csináld, ahogy jól esik.

Nem értem egy egyértelmű átadásra miért mondta, hogy szerinte a kutya félti a zsákmányt, vagy nagyon nem ért hozzá, vagy félrement a kommunikációtok.

2023. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!