Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magànorvost vàlasszak szülésre...

Magànorvost vàlasszak szülésre ill a vizsgàlatokra vagy kórházban aki épp ügyeletes?

Figyelt kérdés

Elsősorban tapasztalattal rendelkező hölgyektől kérdezném, hogy melyik lehetőséget vàlasszam..

Nyílvàn a magànorvos jobban figyel ràm, de egy vagyon lehet vele végigcsinalni. Illetve hallottam olyat h a kórhàzban mint a kutyàval úgy bàntak az emberrel mert nem volt kezelőorvosa..


Vélemények?



2018. márc. 31. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha nincs semmiféle komplikáció akkor elég az ügyeletes orvos és ha lehet az utolsó pillanatban menjél szülni.Ne gondold,hogy a fogadott orvostól jobb lesz!
2018. márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Én ügyeletesnél szültem és a legjobb döntés volt. Engem mindenki körülugrált, akinek fogadott dokija volt, azzal meg csak az foglalkozott, a többi le se tojta. A következőket is ügyeletesnél fogom szülni, egészen biztos. 😊
2018. márc. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Osztom az első hozzászóló véleményét.

Attól,hogy van fogadott orvosa valakinek még nem garancia semmire sem. Hallottam már olyat,hogy be sem ment a fogadott orvos a szülésre.

2018. márc. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is hallottam olyat, hogy be sem ért az orvos a szülésig és a szülésznők segitettek az illetőnek
2018. márc. 31. 15:58
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Mind a kettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai is, neked kell mérlegelni.


Ha van saját orvosod, akkor:

- mindig tudsz hozzá fordulni, ha panaszod vagy kérdésed van (már aki megadja a telefonszámát és bármikor felveszi a telefont)

- nem vizsgálgat minden alkalommal más ember, hanem csak az orvosod és a szülésznő

- mivel fizetsz neki, előfordulhat, hogy kedvesebb veled az átlagnál, többször benéz hozzád a szülés után (egyébként sokszor az ügyeletes orvos is simán megteszi ezeket plusz honorárium nélkül)

- ismeri a kórtörténeted


Mi a hátránya?

- Érthető módon az orvosnak sem mindegy, hogy a húsvéti ebéd mellől hívják el, vagy épp ügyeletes a kórházban és amúgy is bent lenne, mikor a kismamája szül. Lehet ezen szépíteni, de azért -valljuk be, érthető módon- próbálja ő is úgy alakítani a dolgot, hogy neki is minél jobb legyen. Így simán előfordul, hogy lehetne még várni pár napot a szüléssel, de mivel épp ügyeletes és nem olyan rossz a méhszájleleted, megindítja.

- Ha van orvosod, akkor a többi kevésbé fog veled foglalkozni. Nyilván amíg nincs bent az orvosod, addig az ügyeletes is rád fog nézni meg ha nagy baj van és nem lehet megvárni a dokid, akkor nem fogják kockáztatni sem a te, sem a gyereked életét emiatt, de simán lehet, hogy mondjuk később lesz burokrepesztés vagy fájdalomcsillapítás azért, mert még nincs bent az orvosod...

- Ha már orvost fogadsz, azaz plusz szolgáltatást vársz, akkor illik megfizetni. Egy-egy terhesgondozás alkalmanként 10-17 ezer forintba is kerülhet, plusz a szülésért is szokás adni ilyen esetben.

- Attól, hogy a doki megígéri, sajnos előfordulhat olyan eset, hogy mégsem tud bejönni. Előfordul, hogy csak nem ér be, vagy éppen tényleg olyan dolga akad, amit nem tud lemondani. Ilyen esetben pontosan ugyanott tartasz, mintha nem fogadtál volna orvost, bár ilyen esetben nyilván a fizetség sem várható el tőled.

2018. márc. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%
A húgom és barátnői szültek mostanában, általános tapasztalatuk, hogy akik körülöttük nem fizettek, azokat szívatták, leginkább azzal hogy túlhordatták velük a gyereket. Akiknek meg volt orvosa, ott meg doki kicsit előbb megindította tervezett időpontban a szülést. 3,5 kilós gyerekeket sokkal kevésbé strapás megszülni, mint 4 kiló felettieket. És persze az összes ápolónő is a fizetős beteget úgy nevez, hogy a "... főorvos úr betege", azokkal teljesen másképpen bánnak, tudják hogy aki orvosnak nagyvonalúan fizet, az nekik is ad majd valami kis apróságot.
2018. márc. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Én magàndoki pàrti vagyok,de ez szerintem kórhàzfüggő is.Itt É-K Mo-n biztonsàgosabbnak làttam így végig csinàlni.
2018. márc. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Én múlt héten szültem fogadott dokival. Nekem nem mondott összeget, így annyit adtunk amennyit jónak láttunk. De teljes mértékben elégedettek voltunk vele. Minden nap látogatott. Amit még kiemelnék, akiknek fogadott orvosuk volt, azokat kevesebb ágyas és tágasabb, jobb szobákba tették (pl. abszolút elkülönítve a cigányoktól).
2018. márc. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

" azokat szívatták, leginkább azzal hogy túlhordatták velük a gyereket. "


És ebben mégis mi a szívatás? Ha teljesen rendben van a terhesség, aminek a normál ideje egyébként 37-42. hét, akkor miért baj, ha nem akarják mindenáron beindítani ahogy az ember betölti a 40. hetet? Miért nem jó az, ha akkor indul meg, amikor a szervezet felkészül rá?

Az indított szülések esetén a császármetszés aránya is nagyobb.


Imádom amúgy azt a hozzáállást, hogy gyakorlatilag minden szar, amit az orvos csinál. Ha megindítja, az a baj, mert minek piszkál bele, ha ne indítja be, az a baj, mert miért "szívatja" (???), ha ad oxytocint, akkor az a baj, mert miért akarja gyorsítani a természetes folyamatot, ha nem ad, akkor az a baj, hogy már x órája vajúdik, miért nem segít. Ha megoperálja, akkor az a baj, mert miért nem volt türelmesebb, ő "meg tudta volna szülni", ha nem operálja meg, akkor meg "miért hagyja 12 óráig szenvedni".


Kezdem azt érezni, hogy az orvosok semmit nem tudnak úgy csinálni, hogy a terheseknek jó legyen.

2018. márc. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
Nekem komplikáltak voltak a terhességeim, jól jött a fogadott orvos. 2 gyerekem van. Az egyik születésénél vidéken volt a fogadott doki, a másiknál temetésen. Két barátnőm is fogadott dokinál szült volna. Eddig egyiknek se jött össze, mert más dolga volt az orvosoknak. Szóval lutri az egész.
2018. márc. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!