Kötelező vizsgálatokra elmenni?
hajaj, elég sok következménye lehet. itt egy pár:
- nem kapsz egyszeri anyaságit
- a gyermeked fejlődési rendellenességben szenved, de sosem derül ki, mert egy szűrővizsgálatot sem végeztek el nálad
- terhességi cukorbetegség alakul ki nálad, de nem veszik észre és nem állítják be ennek megfelelően az étrended. ez beláthatatlan következményekkel jár rád és a babára nézve is
okos vagy, szeretném, ha te lennél az anyám...
" Nem akarok elmenni ilyen vizsgálatokra."
MILYEN vizsgálatokra? De különben kapsz gyest. Egyszeri anyasági segélyt nem kapsz!
Annak, akinek nincs lelke, annak semmilyen problémája nem lesz belőle.
Mivel nincs lelked, így majd lelki ismeretfurdalásod sem lesz, hogy mekkora egy szerencsétlen vagy és hogy miért kellett anno az iskola mellé járnod, hogy némi értelem is szoruljon beléd.
5/7.
Egyik ismerősöm nem ment el a 12. heti uh-ra, mivel félt, hogy elvetél megint (3. gyerekkel volt terhes, előtte 2 elment sajnos).
Mire kiderült, hogy a gyermek elég súlyosan fogyatékos, stb, addigra már nem lehetett elvetetni és meg kellett szülnie. Életben maradt a gyerkőc és mára már 4 éves.
Az édesanyja meg a sorsos okolja, hogy miért történt ez vele.. Mindenki hibás, csak ő egyedül nem.
Következményei lehetnek:
-Vérvizsgálatok: szifilisz és hepatitis B szűrés, az anyai vércsoport és az esetlegesen jelen levő antitesteket meghatározása kimarad
-vérnyomás,pulzusszám mérés, ez igen fontos a terhességi magasvérnyomás-betegség és a terhességi toxémia korai felismerésében. Ez is kimarad.
-A 12. heti vizsgálat célja a fejlődési rendellenességek szűrése, ilyenkor mérik a magzati tarkóredő vastagságát. Ennek a Down-kór felismerésében van szerepe, ez is kimarad?
-A 18-19. heti az ún. "genetikai" ultrahang, amikor is az AFP érték ismeretében ismételten részletesen átvizsgálják az egyes szervrendszereket, a fejlődési rendellenességek kizárására.
-A 24. és 28. hét között végzik el a terhességi cukorbetegség szűrését. Ha nem végzik el a szürést, a következményei súlyosak lehetnek: 1. Károsodik a lepény, mert az inzulin hiány hatására a sejtjei károsodnak, lepényelégtelenség lép fel, ezzel romlik a magzat oxigén és tápanyag ellátása. Súlyos esetben oxigénhiány léphet fel és a magzat méhen belül elhalhat. 2. A cukor (energia) túlkínálat következtében a magzat „hízik”, a terhességi cukorbetegség jellemző tünete “nagy magzat”. Ez a súlygyarapodás elsősorban a hasi szerveket érinti (nagy máj, lép) és a zsírfelszaporodás mellett főleg víz felszaporodás (ödéma) lép fel. Az ödéma zavarja a szervek működését, valamint a nagyobb súlyú magzatnak több oxigénre lenne szüksége, de a lepényelégtelenség miatt erre nincs mód, ami tovább ront a helyzeten.
3. A magzat hasnyálmirigye “megszokja” a magas cukorszintet és jelentős inzulin túltermelés jön létre. Ha a lepény egyre rosszabb működése miatt a cukorbevitel is csökken, akkor a magzatban – a magas inzulinszint miatt – hirtelen leeshet a vércukor szint, így a magzat agya nem kap elég cukrot, ami károsíthatja az agyat, vagy a magzat méhen belül meg is halhat.
4. A korábban említett okból fellépő nagyobb magzati testméret miatt a pici sérülékenyebb lesz, szülés alatt könnyebben érheti károsodás, ennek megelőzésére gyakrabban kell császármetszést végezni.
A szülés után a magzatot a vércukor szint gyors csökkenése veszélyezteti: a cukortúlkínálat megszűnése miatt a magzati inzulin túltermelés eltünteti a vérből a cukrot, ezzel fennáll a súlyos agyi károsodás veszélye. A korábban említett okok miatt rossz múködésű belső szervek is számos gondot okozhatnak. Mivel a véralvadási faktorokat a máj termeli, ennek hibás működése esetén véralvadási zavar, legsúlyosabb formájában agyvérzés jöhet létre a csecsemőnél. A szív hibás működése következtében a magzat nehezen tud a megváltozott körülményekhez alkalmazkodni.
A jelentős, tárolt víz kiürülése miatt a szülés utáni súlyveszteség a szokásosnál lényegesen nagyobb lehet, ennek következtében azonban a vér besűrűsödik, ami mind a szívre, mind a májra fokozott terhelést jelent.
GYES-t kapsz attól, ez nem lesz következménye max. az egyszeri anyasági támogatástól esel el.
nagy hülyeség nem menni! felelőtlen vagy és még gyereked is lesz???? ajjajjjjj
terhes vagy! ez a dolgod hogy menj a vizsgálatokra! cukorbetegség, magas vérnyomás veszélyes lehet mindkettőtök életére. figyelnêk a méhszájadat és ha nyitott akkor odafigyelnének rád, hogy nd legyen koraszülött a baba ... stb...
ismerek olyat aki 8 hónapot volt korházban a baba egészsêgéért! más õrülne ha terhes lehetne!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!