Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Pozitív kombinált teszt (12...

Bimbi01 kérdése:

Pozitív kombinált teszt (12 hetes) esetén a mintavétel (cls) mennyi esetben inkább pozitív mint negatív? Szerintetek ha 100 terhességet vizsgálnak abból 5 vagy 10 vagy? Aminek jó az eredménye? Nekem Edwards kór 1:131-re jött ki, tökéletes uh-val.

Figyelt kérdés
ez a fals pozitív dolog érdekelne, de mindenhol csak a down szindrómáról beszélnek.

2013. okt. 18. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem értem a kérdést.
2013. okt. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, akkor ez egy köztes kockázati érték, tehát genetikai uh javasolt. A genetikus javasolt biopsiát?

Érdemes lenne az integrált vagy négyes tesztet megcsináltatnod. Igazából én egy jó genetikust keresnek fel, és hallgatnék rá.

2013. okt. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj el az Istenhegyi Géndiagnosztikába, ott dolgozik az ország két legjobb genetikusa, nézzék meg uh-n a babát. Mi is így voltunk a Down-nal, 1:170-hez, megnézte Bátrofi doktor és uh alapján mindent rendben talált (hála Istennek), így nem mentünk magzatvíz vételre.
2013. okt. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom.Istenhegyin voltunk es ez a kombinalt teszte.az uh teljesen jo.....
2013. okt. 18. 21:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Figyi,ebből a szempontból-szerintem-teljesen mindegy,hogy mennyi a fals pozitív,ha TE VAGY AZ AZ EGY,akinél gond van.Én is az Istenhegyin voltam.35 évesen 1:120 volt a Down kockázatom(integrált teszt),tökéletes UH eredmények mellett,már csak az amniocentézisre volt lehetőségem(a 17. hét végén voltam).Kiderült,hogy minden oké.A következő babánál-39 évesen-nem csináltattam vértesztet(ismét az Istenhegyin voltam),egyből a CVS- vállaltam,a 11. héten.Én a Hajdu doktornőhöz jártam,a Báthory doktor "asszisztált" neki.Miért nem kérdezted meg?Nagyon segítőkészek.Kinél voltál UH-on?
2013. okt. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tul vagyok a cvs vizsgalaton a,... fekudtem egy hetig, az orvosm mondta es neki hittem, nehogy en legyek a hibas esetleg, es minden ok lett szerencsere! De ez a 2 Het egy remalom volt! Borzaszto nehez dontest hozni, aztan varni es varni es fekudni fekudni!
2013. okt. 30. 07:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!Hála az égnek,hogy minden oké.Nekem 3 nap alatt volt eredmény,mert az Istenhegyin csináltattam a CVS-t.Én nem feküdtem 1 hétig,de ezt nem is tanácsolta a Hajdu doktornő(az aminonál sem).72 óra a kritikus,én addig voltam "pause" üzemmódban.
2013. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!