Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » NIPT teszt vagy felesleges?

NIPT teszt vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár nap és 14 hetes terhes leszek. Tegnap voltam genetikai vizsgálaton, ahol mindent rendben talált az orvosom. Mindent részletesen megvizsgált/lemért, és azt mondta, hogy minden rendben van, minden tökéletes.

A vérvizsgálat sem mutatta azt, hogy bármi gond lenne.


Ez ilyen kórházban történő vizsgálat volt, aztán az UH után megint vettek tőlem vért.


Az orvosom felhozta a NIPT tesztet, hogy ha nagyon szeretném, akkor még azt végezzem el, de véleménye szerint felesleges pénzkidobás (itt 600 euró), mert szerinte minden rendben van.


Ti erről mit gondoltok? Elmúltam 35.


Ha ne adj Isten Down-szindrómás lenne a babám, akkor gondolom már a mérések is kimutattak volna valamilyen eltérést.



Illetve még egy kérdés:



mivel ilyen részletes vizsgálatot csinált, ezért rákérdeztem a baba nemére. Nézte nézte, és azt mondta, hogy inkább nem mond semmit, nem akar tippelni. Van közületek olyan, akinek ebben a hétben már megmondták a baba nemét? Igazából nekünk mindegy, csak legyen egészséges. Azért töprengek ezen, mert kérte, hogy öt hét múlva menjek be a magánrendelőjébe, és majd ott megmondja a baba nemét. Nyilván nem ingyen...



tegnapelőtt 13:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Mivel sokan azt hiszik, pl. a Down-szindróma csak az idősebb anyukák problémája, a legtöbb Down-os baba épp a 30 alatti anyukáknál születik.
tegnapelőtt 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
54%
11# nem csak azt hiszik, tényleg százszor nagyobb az esély "idősebb" anyukanal downos babára.
tegnapelőtt 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
54%

#12


Igen, tudom, hogy magasabb a kockázat, ezáltal a 35 feletti anyák általában óvatosabbak is, elmennek komolyabb genetikai vizsgálatokra. Így kiszűrik a Down-os magzatokat, megszakítják a terhességet.

Amíg a fiatalabbak "velem ez nem történhet meg" alapon megelégszenek az UH eredménnyel, esetleg max. csináltatnak egy kombináltat. Ezért aztán akik a szülőszobán szembesülnek a keserű igazsággal (mint a linkelt videóban az anya), azok épp a fiatalabb anyukák.

tegnapelőtt 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
56%
Én megcsináltattam mindkétszer jó UH mellett is. Nem a korom miatt, mert 10 évvel hamarabb is megcsináltattam volna, ha akkor vállalok gyereket, azért, amiről a 11 és 13 ír.
tegnapelőtt 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!