Ultrahang kérdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha magánban megállapították a terhességet. ( Beutalókat nem adtak. ) SZTK-ban pedig a terhesgondozás előtt még nőgyógyászatra kell mennem újra, ahol odaadják a beutalókat. Akkor az SZTK-ban még hüvelyi vagy már hasi ultrahang lenne? 2 nap múlva mennék, akkor 8+6napos leszek.
szept. 17. 18:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

10!

Én is azt kaptam a háziorvostól....

Azt a laborból meg röhögve küldtek el. (Ez is synlab labor, csak beutalót fogad el)


Nálunk a háziorvos pl annyira kompetens ebben, hogy mikor a laborból elküldés után visszamentem hozzá, akkor tárt karokkal nézett rám, hogy "dehát első trimeszterben nincs is labor". Felcsaptam neki a netet, mutattam a kötelező vizsgálatokat, akkor meg jött az, "dehát ő azt sem tudja hogy ez esetben mit írjon a beutalóra, milyen labor kell az első trimeszterben"


szóval azért mert te ezt nem tapasztaltad, nem azt jelenti, hogy igazad is van.

tegnapelőtt 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Engem aztan hidegen hagy, hogy igazam van-e vagy sem. Csak leirtam, ha egyszer az orvos ezt mondta neki, akkor felesleges ezt tovabb ragozni.


Ez nem verseny, hogy most kinek van igaza vagy sem. Ki a francot erdekel? 🤣🤣

Majd kiderul, nyugi.

tegnapelőtt 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
33%
A kiskönyvben fel is van tüntetve a jogszabály, ami alapján a labor köteles elfogadni beutalóként a lepecsételt 5. oldalt, nyugodtan nézzétek meg…
tegnapelőtt 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én mindig lefénymásoltam a kiskönyv beutalós oldalát,volt hogy több példányt kértek el belőle de kötelesek elfogadni
tegnapelőtt 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#13 Ütköznek a jogszabályok mert másik jogszabály alapján meg nem tud elszámolni vele a labor, ha nincs a kezében semmi, hogy mi alapján végezte el a vizsgálatot. És igen, néha a háziorvosok sincsenek a toppon.


(Magánban semmihez se kell beutaló, se kiskönyv, mindenki olyan vérvizsgálatot, ultrahangot, akármit csináltat amilyet akar, csak győzze kifizetni.)

tegnapelőtt 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
22%
Nem vagy lekésve semmiről nyugi! Annyira sz@r ez a terhesgondozási rendszer ami van, hogy én is teljesen ugyanebbe voltam az elején, mint most te. A nőgyógyászok, a védőnő és a háziorvos keresztűzében kell lenni végig és mindenki egymásra mutogat. Ha eddig még nem kértél időpontot, akkor kérj az SZTK-ba a 12. heti UH-ra és mondd nekik, hogy úgy adjanak, hogy csak a 11. hét után lesz meg a kiskönyv. (Ha esetleg csúszik és a 13. hétre tudnak adni, az sem gond mert még belefér!). 2 hét múlva a védőnő oda adja a könyvet és ad beutalót a laborba, amit a háziorvosnak majd le kell pecsételni és azzal mehetsz is a laborba, oda nem kell időpont. Az eredmények gyorsan meglesznek ha minden jól megy. Az ultrahangra meg jó, ha minél előbb lefoglalod az időpontot.
tegnap 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
33%

#16 Tök jó, hogy te leírod, hogy nem kell a laborba időpont, de nálunk pl kell. Nem tudod hol lakik a kérdező, ott lehet minden máshogy van.


Nálunk a nőgyógyász ad beutalót (a védőnő nem is adhat, nem orvos), laborba kB egy hónappal előre kell időpontra kérni, mert annyira előre foglaltak, a 12. heti UH-rá még 6 hetesen nem is tudna nálunk időpontot kérni, mert mindig hó elején nyitják meg az aktuális havi időpontokat,mert akkor dől el melyik nőgyógyász melyik nap dolgozik, és így nálunk tudják biztosítani, hogy ne mindig mással találkozz, hanem egy, általad választott orvos vigye végig a terhességed.


Ezekről helyi Facebook csoportokban lehet csak érdeklődni, mert az egész országban minden településen máshogy van.

tegnap 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Lehet nem ártana ha írnál települést, mert van ahol így van, van ahol úgy.


Nálunk szegeden pl a terhesgondozason adja a beutalokat a védőnő, de van külön körzeti védőnő is, vele találkozunk először és a kiskonyvet tőle kapjuk.

tegnap 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
47%
#16 Én csak segíteni szerettem volna, de mindegy. Most az, hogy kell-e időpont vagy nem nyilván helyfüggő, de a legtöbb helyen a laborban nem kérnek előre, ha van beutalója a kismamának. Ezért lepontozni. ELNÉZÉST a félretájékoztatásért, gondolom a kérdezőnek úgyis el fogja mondani a védőnő, hogyha náluk valami máshogy van, akkor mi az és mi a menete. #17-es ennyi erővel az, hogy nálatok tudják biztosítani, hogy ugyanahoz az orvoshoz menj, az egy dolog. Ország szinten nem jellemző ez sem, sőt.. ezen háborognak az emberek mindenhol, hogy nem külön orvoshoz mész, hanem szakrendelésre. Az orvosok is be vannak osztva általában. Az az egy biztos, hogy ha már az UH-ra van időpont az nagyon jó. Esetleg még kedves Kérdező érdeklődhetnél náluk telefonon, hogy kell-e a laborba időpont előre.
tegnap 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!