Ultrahang kérdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha magánban megállapították a terhességet. ( Beutalókat nem adtak. ) SZTK-ban pedig a terhesgondozás előtt még nőgyógyászatra kell mennem újra, ahol odaadják a beutalókat. Akkor az SZTK-ban még hüvelyi vagy már hasi ultrahang lenne? 2 nap múlva mennék, akkor 8+6napos leszek.
szept. 17. 18:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Minek kellene újra nőgyógyászhoz menni? Elmész a védőnőhöz, odaadja a kiskönyvet, a háziorvos lepecsételi, te meg mehetsz vele a laborba.
szept. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Háziorvos is kiírja a beutalókat, de a kiskönyvet is elkell fogadniuk, ha lepecsételi. Ha alapból magánba fogsz járni, akkor felesleges az sztkba is menned
szept. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Védőnő nincs csak két hét múlva szabi miatt. Magán meg nem ad beutalót sehova , ha nem ott csináltatom a terhesgondozást, jó pénzért.


Sztk-ban azt mondták, hogy egyelőre odatudnak időpontot adni amíg nincs terhes kiskönyv. Elmondásuk alapján legalább megkapom a beutalókat.


Mire eljutok védőnőhöz addig már 11hetes leszek.

szept. 17. 19:03
 4/19 A kérdező kommentje:

Házi orvossal is beszéltem , ő sem adott, azt mondta, hogy a terhes kiskönyv lesz mindenhova a beutaló.XD


Sztk-ba fogok járni, mert több 100 ezer ft a legolcsóbb csomag a magánorvosnál, ahol voltam.

szept. 17. 19:05
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

"Védőnő nincs csak két hét múlva szabi miatt. "


Hm...Van helyettesítés mindenutt

szept. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
2 hét múlva is ráérsz védőnőhöz menni
szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

De akkor mit nem ertesz? A kiskonyv lesz a beutalo, ez nalunk is igy volt.

Most csak annyit kell tenned, hogy idopontot kersz szepen a 12. heti genetikaira. Ennyi.

Aztan persze majd el is kell oda menni; de eloszor a vedonotol szerezd meg a kiskonyvet.

Ja meg kell egy vervetel is, arra is kerjel idopontot.


Mas teendod nincs jelenleg.

szept. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a kiskönyvet nem fogadják el beutalónak. Viszont a háziorvos kiírja a beutalót a vérvételre. Nekem is 11 hetesen lett csak kiskönyvem. De addigra az első vérvételen már túl voltam.
tegnapelőtt 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem mindenhol fogadják el a kiskönyvet beutalónak. Ahol valamilyen magánlabor (pl synlab) csinálja a közfinnanszírozott vérvételt is ott a beutalókkal számolnak el az állam felé, magyarra lefordítva a beutalóért cserébe kapják a pénzt az elvégzett vizsgálatokért. A kiskönyv az nálad marad, nem tudod odaadni a labornak, így a labornak nem lenne mivel elszámolnia, ezért kell külön beutaló. Van ahol lefénymásolják a kiskönyvet és azt pescételik, de valami papír kell amit ott hagysz.



Az hogy hasi vagy hüvelyi UH lesz nem lehet kiszámítani, én csont sovány vagyok, nekem már 6. héten hasi UH is elég volt az sztk-s géppel. Magánba meg jött egy kB 150 kilós csaj (lehet keveset mondok) 12.heti UH-ra, neki már előre jelezték, hogy hüvelyi lesz.


De ha valaki terhes ne már hogy a hüvelyi UH legyen a legnagyobb problémája...

(2,5 évig küzdöttünk, hogy terhes legyek, az alatt 9 nőgyógyász vizsgált meg, kB 20-25 hüvelyi UH-m volt az alatt a 2,5 év alatt, lombik alatt 3 hétig hetente 2 hüvelyi UH. Ne már hogy 1-et ne lehessen kibírni a baba érdekében.)

tegnapelőtt 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

A haziorvos mondta neki, hogy az lesz a beutalo!

Irta a kerdezo. Csak tudja az orvos, hogy mirol beszel, nem?

Egyebkent en voltam vervetelen maganban is, allamiban is, mikor hol volt idopont. Sajnos nem mindig sikerult allamira bejutni 🤷‍♀️

Elfogadtak a kiskonyvet mindenhol.

Ha a kerdezo haziorvosa ezt mondta, akkor csak naluk is igy van.

tegnapelőtt 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!