Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szerintetek ilyenkor el lehet...

Szerintetek ilyenkor el lehet menni egy vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


33 hetes terhes vagyok és állami gondozásra járok (leszámítva az első alkalmat). Eddig a kötelező genetikai ultrahangokon voltam, illetve egyszer a második trimeszterben egy plusz vizsgálaton panasz miatt.

Alapból problémamentes a terhességem, viszont az utóbbi 1-2 hétben sokkal intenzívebben kezdtem keményedni, sokszor fekve is + eléggé szurkál a hüvelyem, ami tudom hogy lehet normális, de lehet előjele korai méhszájnyílásnak is.


Ráadásul június utolsó hétvégéjén 1 éjszakára el kell majd utaznunk másik varosba, ami 2 órányira van innen és nyugodtabban indulnék útnak, ha előtte rám néznének, hogy minden rendben van-e.


Szerintetek ezek miatt fordulhatok állami rendelés felé, mint harmadik trimeszteri terhesgondozás vagy csak a magán út járható? Sajnos a dokimhoz a hónapra már nincs hely, így idegenhez kellene mennem mindenképp.


Előre is köszönöm!



jún. 13. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normalis a kemenyedes mar ilyenkor.

Persze menjel el, de nem ezzel aljl elo, hogy mesz nyaralni, es nezzenek rad, hanem bemesz mondod a problemad, es megnezik minden gond nelkul. Panaszos terhes not nem fognak elkuldeni, nem akarnak pert a nyakukba.

jún. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze, nem ezzel akartam kezdeni 😅

csak terhelni sem akarom a rendszert, tudom milyen nehéz nekik amúgy is és nem vagyok benne biztos, hogy elég ok-e ez a szurkálás/keményedés kombó. Viszont másrészt tényleg alig voltam eddig vizsgálaton és talán nem is ártana így a vége fele egy.

Köszi a választ!

jún. 13. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Csak nehogy engedj semmifele magyar balkani 50-es evekbeli manualis turkalast, mert ha eddig nem volt baj majd akkor attol lesz.
jún. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mindenképp nézesd meg!

Én is államiba járok, és 4hetenete visszarendel, ugyanúgy mint a védőnő. Neked nem kell rendszeresen járnod?

jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hat sajnos nem, igazából soha senki nem mondta hogy menjek vissza gondozásra pedig én is úgy látom, hogy mindenki jár 😅


De akkor tényleg elmegyek és megnézetem.

jún. 13. 16:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el, mert gyakorlatilag nem jársz terhesgondozásra.... 🤔

2 genetikain kívül már 3x voltam pedig még csak 27 hetes vagyok. (Államiban)


A 3. nagy UH-n voltál? 30-32 hét között?

jún. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, az megvolt a 31.héten, illetve a védőnőhöz járok még kb. 6 hetente.


Amikor például volt a cukorterhelés és nagylabor, utána sem kellett sehova mennem személyesen hanem küldtek EESZT-n másnap egy ambuláns lapot, hogy szedjek Maltofer Fol-t, minden más rendben.

Szerencsére a nővérem háziorvos, így azért ot meg szoktam kérni, hogy ellenőrizze pluszban ezeket a laborokat…

jún. 13. 17:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!