Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben a védőnővel kapcsolatban? Hosszú lesz, elnézést!

Figyelt kérdés

Már a terhességem alatt is tojt a fejemre. 8-tól 16-ig van a munkaideje, mindig ebben az időben kerestem ,ha valami problémám volt. Telefont sosem vette fel, üzenetre sem reagált csak napok múlva, vagy akkor sem. Kis város ahol élek, két védőnő van, én sajnos hozzá tartozom.

Mióta megszültem 4 hónapja már nem is igazán keresem , mert úgysem érem el, egyedül a tápszert írja fel közösen a gyerekorvossal, aki szintén heti 2-szer rendel és 70 éves, ősszel megy nyugdíjba. Magángyerekorvoshoz kezdtük el hordani a babánkat, mert senkitől nem kaptunk választ semmi kérdésünkre és a védőnő mikor státuszon voltunk, rákérdezett, hogy hogyhogy az XY orvoshoz visszük a gyereket magánba? Csak lestünk, hogy egyrészből mi köze hozzá, más részből honnan tudja pont annak az orvosnak a nevét akihez járunk, mert csak annyit mondtam egyszer neki mérgemben, hogy magánba fogjuk vinni a gyereket, mert senkitől soha nem tudunk kérdezni ott ahol elunk. Van egy olyan tippünk, mert ez jó szokásuk a másik védőnővel, hogy mikor a nálunk lévő gyermekorvos rendel, ők belenéznek egy-egy gyerek EESZT-jébe. És azért pont azt az orvost mondta a szomszéd nagyvárosból,ahol vagy 20 magán gyerekorvoshoz van, akihez mi jàrunk.

De nem is érdekelne ez az egész ,ha mikor kérdésem lenne , segítene, vagy nem szólna be minden alkalommal burkoltan vagy rám vagy a gyerekre. Nem tudom lehet-e olyat, hogy a szomszéd másik városban lévő védőnő, aki ennek a két védőnőnek a mi városunkban a főnöke, beszélni vele, hogy nem tudunk együttműködni a védőnőnkkel, szeretnénk a másik városba járni, akár ehhez a fő védőnőhöz, mert amúgy ő nagyon rendes. És hallottam is hogy vannak akik innen oda járnak. Nem várjuk el,hogy 0-24-ben álljon nekünk készenlétben , de azt gondolom,hogy ha a munkaidejében kérdezek tőle valamit, akkor nem tartana semeddig válaszolni rá. Nagyon nem kedveljük, de nem mi vagyunk az egyetlenek.... Ti lépnétek és szólnàtók a másik védőnőnek, hogy nem szeretnénk többet ehhez a védőnőhöz járni?


máj. 8. 04:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%

ami nettó hülyeséget válaszol a védőnő vagy riogatja a kismamát, akkor szidjátok hordjátok őket, most meg véditek.


Miért, mit kellene tenni? Ha hülyeséget beszél, riogat, nincs igaz. most meg neked nincs iagazad. Ennyi.

máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
69%

Mert ha elavult hülyeségeket mond egy védőnő az igen is menjen továbbképzésre, ne használhatatlan ezer éves dolgokat mondjon. Ahogy riogatni sem kell a kismamákat a védőnőnek! Neki az a dolga, hogy ésszerű tanácsokat adjon, a most használt protokoll szerint és jelezze ha gond van merre induljon (nem mindenki tudja mit hol kell intézni, vagy téves infó van kint. Pl: nálunk a ctg előjegyzésre kint egy szám, azt kell hívni. Közben már évek óta másikat, csak cseszik lecserélni a weboldalon 🤷🏼‍♀️. Azt ő mondta el nekem mikor és milyen számot hívjak. Vagy azt, hogy 12hetes ultrahangra kb 9hetesen kérjek, mert annyira telt, hogy 3-4hétre adnak)

Havi kb 2 alkalommal keresed, plusz jártok státuszra, az azt jelenti, hogy kb hetente (!) van valami, amihez szerinted muszáj lenne a védőnő (mert kb havonta "kell vinni", hogy lemérje stb). Emellé még hordjátok magán gyerekorvoshoz is. Ha egy krónikus beteg csecsemőről van szó akkor elnézést, de egy teljesen egészséges 4 hónapos babának semmi szüksége az ég világon ilyen szoros követésre. Státuszon felteheted a kérdéseidet, ha beteg akkor felkeresed az orvosotok (tökmindegy, hogy körzeti, magán, ügyeletes). Heti, kétheti szinten keresed/keresnéd valamivel, az rengeteg. Tessék kicsit önállóbnak lenni, utána olvasni és ha marad kérdésed akkor ott a státuszvizsgálat ahol meglehet beszélni. Vagy az orvosnak megmutatni, ha olyan ami nem tűr halasztást.

máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
71%

Miért nem költözöl el onnan, ha ennyire zavar a falu rendszere?

Komolyan azon pörögsz, hogy nem intézi a tápszert? Hívd fel az orvost és kérjed meg, hogy írjon fel. Havonta kell oda is járnod. Miért nem iratod ki egyszerre a havi maximális adagot amikor mentek oda? Ennyire ne legyél már életképtelen. Nekem is 1 hónapban 1x kiírták. A kérdéseidet meg nyugodtan összelehet írni és amikor mész felteszed neki az összeset egyszerre. Nem kell mindenért hivogatni. Fogalmam sincs mivel tudod hivogatni egy 4 hónapos gyerek mellett. Hogyan öltöztesd fel vagy mi?

máj. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
22! Isten ments hogy netes oldalon olvassak bármi után. Amúgy annyiszor és oda viszem a gyerekem ahányszor és ahová akarom. És inkább a magán gyermekorvost kérdezem meg, mert a védőnő a 20 évvel ezelőtt megtanult dolgokban hisz amik azért valljuk be, ma már nem feltétlenül állják meg a helyüket.
máj. 8. 11:41
 25/28 A kérdező kommentje:
23. Már a terhesség óta nem hívom és nem kérdezek, mert felesleges....
máj. 8. 11:42
 26/28 A kérdező kommentje:

Nos, csodás válaszaitok megunva most búcsúzom tőletek, megyek felhívom ma vagy 3-szor a védőnőt, elviszem a gyereket a magán gyermekorvoshoz, hogy hogy öltöztessem fel és a helyi gyermekorvos nénitől fél évre elegendő tápszert iratok, hogy minden csodás legyen.

És hasonlóan csodás szép, borongàstól mentes gyönyörű napot kívánok mindenkinek, aki válaszolt 🥰!!

máj. 8. 11:45
 27/28 anonim ***** válasza:
90%

Eddig miért a védőnő intézte a tápszer felírást? Én simán odacsörgök a rendelőbe és megkérem az asszisztenst, hogy tegyék fel a felhőbe, még csak be sem kell ez miatt menni.

Ha tényleg ilyen és ehhez hasonló dolgok miatt hívogatod, nem csoda ha már nem reagál.

Abban meg igaza van a többieknek, hogy a védőnőnek muszáj tudnia ki a gyerek orvosa.

Leszólod itt a 70éves idős orvost, de azért oltásra hozzá viszed a gyereked, mert a szuper magán gyerekorvosod még oltást sem adhat be...nagyon tapasztalt orvos lehet, biztos már találkozott az összes tipikus gyerekbetegséggel és maximálisan képben van...ja mégse!

máj. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem a doki írja a tápszert? Főleg ha magánba is jársz. Nekem minden oltást a gyerekorvos intéz, nem a védőnő.
máj. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!