Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Muszáj jó kapcsolatot ápolni...

Muszáj jó kapcsolatot ápolni a védőnővel?

Figyelt kérdés

Mindig hajmeresztő dolgokat vág a fejemhez.

Pl: Miért használok Libero pelenkát?

Miért van nálam , mindig tisztaság?

Miért nem méregetem naponta a kislányomat, ha már vettem babamérleget?

Miért kell ennek a gyereknek ennyi játék?


Amikor még terhesgondozásra jártam hozzá, egészen normális volt. Aztán , amikor megszületett a kislányom, felhívtam, hogy mikor jövök vele haza és hogy mikor fog kijönni a lakásunkhoz..


Semmi gond nem is volt addig, amíg nem jött.


Amikor megjött aludt a kis cseppem , evett és aludt, mint egy egészséges , átlagos, jóllakott csecsemő.


Majd elkezdte , hogy na akkor lehet felkelteni a gyereket,meg kell mérni, le kell mérni, száját mindent meg akar nézni, még a matracot is kivette az ágyból...


Én meg elmondtam, hogy biztos , hogy nem fogja felkelteni. Eleve úgy jöttünk el a kórházból, hogy megmérték stb.

Kikértem magamnak, mert nem egy putris emberek vagyunk, úgy gondolom, hogy normálisan , tisztán, középszerűen élünk...nem láttam értelmét a matrac kiszedésnek. Új matracot kapott (kókuszmatracot.)


Azután közölte velem, hogy szokjak ehhez hozzá,mert minden héten fog jönni , mert neki most ez lett az új kötelessége, ezt vezették be, hogy minden védőnőnek hetente látogatni kell az újszülöttet.


Én akkor teljesen kész voltam.


Aztán, amikor volt, hogy 3x nem jött, miattunk,mert lemondtuk, utána letámadott minket azzal, hogy örüljünk, hogy nem hívta ránk a gyermekjólétit stb, mert nem láthatta a gyereket.


Ha nem lett volna önkontrollom , meg nem néztem volna a gyerekemet, akkor tutira elővettem volna a a régi MMA -s énemet és nagyon kikapott volna.


Ahol lakunk ezt is szóvá tette, hogy miért nem ebbe a falusi rendelőbe hordom be már hozzá a gyereket, miért viszem hozzá egy másik településen. Azért mert itt olyan a rendelő, ahol lakunk, hogy párom 35 éves, de gyerek kora óta minden ugyanolyan semmit nem fejlődött még csak eszközökben sem lettek újak stb. Én bementem a 21 éves fejemmel és csak ámultam, bámultam, szégyen nem szégyen ..egy két nagyobb dologra amikor ránéztem, azt sem tudtam , hogy mi. Ráadásul hideg is volt.



A másik településem minden, új, friss, tiszta.. én nyugodtabban teszem ilyen körülményekbe le a kislányomat.



Lehet, hogy kicsit erőszakos és akaratos vagyok. De így vagyok nyugodt.



2018. nov. 5. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Az ilyen védőnőktől még a hideg is kiráz. Nem kell jóban lenned vele, de célszerű, ha eleve ilyen nehéz eset. Váltani nem tudsz?
2018. nov. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Biztos jön ellenőrizni, hogy visszatért - e már beléd a lélek!


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szule..

2018. nov. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként meg elvileg 31-éig kórházban volt a gyereked, akkor hogy jött volna már háromszor , hogy mondtatok a három alkalmat?

Elég sok hiba van az újabb történetedben

2018. nov. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Biztos "nazzolsz" a védőnőnek.
2018. nov. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Követem.
2018. nov. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha helyreteszed, utána még lehet jó a kapcsolat. Talán megjönne az esze.
2018. nov. 6. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Valóban kicsit erőszakosnak tűnik, de az újszülöttet tényleg hetente kell látogatnia (protokoll), ha pedig nem működtök együtt, értesítenie kell a gyermekvédelmet. Ez van. Ha hülyeségeket beszél, akkor egyik füleden be a másikon ki, de nem érdemes nyíltan ellenségeskedni.
2018. nov. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%

A védőnő NEM hatóság. Segítő személy, akit bármikor helyre tehetsz, sőt, a felettesénél írásban be is panaszolhatsz, amennyiben fenyegetőzik.


"MOST" nem vezettek be semmit. Másfél évvel ezelőtt változott a jogszabály, sőt, majdnem két éve. Örülök, hogy a védőnőhöz el már le is csorgott ilyen rövidke idő alatt ...

A területi védőnő által kötelezően felajánlott családlátogatások gyakorisága

várandós anya

a várandósság ideje alatt legalább 4 alkalommal (ebből az első látogatás a gondozásba vétel után 2 héten belül), fokozott gondozást igénylők esetén havonta egy alkalommal és szükség szerint


gyermekágyas anya

az intézetből hazajövetel után 48 órán belül – szombat, vasárnap vagy munkaszüneti nap esetében az azt követő első munkanap –, majd az első 6 hétben legalább hetente


újszülött, csecsemő

a hazaadást követő 48 órán belül – szombat, vasárnap vagy munkaszüneti nap esetében az azt követő első munkanap –, majd ezt követően az első 6 hétben legalább hetente


csecsemő (6 hét–1 éves kor)

havonta, fokozott gondozást igénylők esetében havonta és szükség szerint


1–3 éves korú kisded

évente legalább 6 alkalommal, fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 6 alkalommal és szükség szerint


3 éves kortól a tanulói jogviszony megkezdéséig (ha nem jár közösségbe)

évente legalább 4 alkalommal, beiskolázás előtt kötelezően; fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 4 alkalommal és szükség szerint, valamint beiskolázás előtt kötelezően


3 éves kortól a tanulói jogviszony megkezdéséig (ha közösségbe jár)

évente legalább 2 alkalommal, beiskolázás előtt kötelezően; fokozott gondozást igénylők esetében évente 2 alkalommal és szükség szerint, valamint beiskolázás előtt kötelezően


oktatási intézménybe nem járó tanköteles korú gyermek

évente legalább 2 alkalommal, illetve szükség szerint

2018. nov. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
Tényleg a "nazzolós"? Akkor már megint megszivatott?!
2018. nov. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Meg ám :)
2018. nov. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!