Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben a védőnővel kapcsolatban? Hosszú lesz, elnézést!

Figyelt kérdés

Már a terhességem alatt is tojt a fejemre. 8-tól 16-ig van a munkaideje, mindig ebben az időben kerestem ,ha valami problémám volt. Telefont sosem vette fel, üzenetre sem reagált csak napok múlva, vagy akkor sem. Kis város ahol élek, két védőnő van, én sajnos hozzá tartozom.

Mióta megszültem 4 hónapja már nem is igazán keresem , mert úgysem érem el, egyedül a tápszert írja fel közösen a gyerekorvossal, aki szintén heti 2-szer rendel és 70 éves, ősszel megy nyugdíjba. Magángyerekorvoshoz kezdtük el hordani a babánkat, mert senkitől nem kaptunk választ semmi kérdésünkre és a védőnő mikor státuszon voltunk, rákérdezett, hogy hogyhogy az XY orvoshoz visszük a gyereket magánba? Csak lestünk, hogy egyrészből mi köze hozzá, más részből honnan tudja pont annak az orvosnak a nevét akihez járunk, mert csak annyit mondtam egyszer neki mérgemben, hogy magánba fogjuk vinni a gyereket, mert senkitől soha nem tudunk kérdezni ott ahol elunk. Van egy olyan tippünk, mert ez jó szokásuk a másik védőnővel, hogy mikor a nálunk lévő gyermekorvos rendel, ők belenéznek egy-egy gyerek EESZT-jébe. És azért pont azt az orvost mondta a szomszéd nagyvárosból,ahol vagy 20 magán gyerekorvoshoz van, akihez mi jàrunk.

De nem is érdekelne ez az egész ,ha mikor kérdésem lenne , segítene, vagy nem szólna be minden alkalommal burkoltan vagy rám vagy a gyerekre. Nem tudom lehet-e olyat, hogy a szomszéd másik városban lévő védőnő, aki ennek a két védőnőnek a mi városunkban a főnöke, beszélni vele, hogy nem tudunk együttműködni a védőnőnkkel, szeretnénk a másik városba járni, akár ehhez a fő védőnőhöz, mert amúgy ő nagyon rendes. És hallottam is hogy vannak akik innen oda járnak. Nem várjuk el,hogy 0-24-ben álljon nekünk készenlétben , de azt gondolom,hogy ha a munkaidejében kérdezek tőle valamit, akkor nem tartana semeddig válaszolni rá. Nagyon nem kedveljük, de nem mi vagyunk az egyetlenek.... Ti lépnétek és szólnàtók a másik védőnőnek, hogy nem szeretnénk többet ehhez a védőnőhöz járni?


máj. 8. 04:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%
7, ő volt pár napja Gerzson is, aki fel akarta jelenteni, azt a nicket kivágták kamustól. Már van annyi esze, hogy név nélkül írja ki.
máj. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%
Milyen kérdésekkel keresed a védőnőt? Nem lehet, hogy az agyára mész már? 4 hónapos a gyerek és párszor hívtad már. Biztos eltudod látni? Én 4 év alatt 3x hívtam fel komoly problémával.
máj. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%

#12

Engem is érdekelne. Marha érdekes, hogy a kérdezőnek terhesen is meg 4 hónapossal is nonstop információs vonal kell védőnő címén.


Akire én emlékszem, mint kérdező, az terhesen kórházban volt, de elvárta volna, hogy a védőnő hétvégén is az ő hívásaira/sms-re válaszoljon. Meg nehezményezte, hogy nem hívja őt fel mindennap, hogy mi van vele.

máj. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
52%

"nem tartana semeddig válaszolnia rá"... Ha épp ti vagytok státuszon örülnél, ha közben másnak válaszolgatna? Amikor sorra mennek az időpontokra a gondozottak, mindent adminisztrálnia kell. Na meg a védőnő nem csak a kismamákkal és a babákkal/gyerekekkel foglalkozik ugye ez is megvan? A gyermekjóléti szolgálattal is szorosan együttműködik, jár ki velük, közben az óvodákba, bölcsikben is dolgozik, mint védőnő, ha ő az iskola védőnő is valahol (nálunk pl a körzeti védőnőnk a körzeti iskolánk védőnője is, jah és 2 körzetet is visz, mert kevesen vannak) ott vizsgálatokat, egészségnevelés, oltást szervez, mellette a nővédelmi feladatok... Nem csak ott ücsörög és várja, hogy kinek milyen apró cseprő kérdése van. Én pl a státuszokon kívül sose találkoztam vele 🤷🏼‍♀️. Vagyis de, egyszer amikor 4 évesen szemüveget kapott a gyerek és beírta a kartonjába, hogy szemészeti gondozott (innentől nem ő csinálja a látásvizsgálatot, hanem a szakorvosa, ő csak adminisztrálja a kartonba is). Van rengeteg gondozottja, ha mindegyik írogat neki és válaszolgatna sose tudna rendesen dolgozni. Nálunk pl kéri is, hogy akinek gondja van kérjen időpontot, mert nincs kapacitása válaszolgatni üzenetekre. Ott megbeszélik.

Az orvost meg miért ne tudhatná? Ez is a dolga, hogy a gyerek egészségi állapotát figyelje és ha bajt észlel jelezze a szülőnek és az orvosnak. Rengetegen hordják máshová, mint a körzeti (én is, mert nálunk betöltetlen a praxis, mikor kit tesznek helyettesnek), plusz magánba (magán a szemészünk is). Olyan s.o.s kérdés meg nincs, ami védőnői kompetencia (ami meg gyors választ igényel az orvos). A többi meg ráér addig, amikor menni tud időpontra és megtudják beszélni.

máj. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet védőnőt váltani, ha van aki átvesz. Én sem a körzetishez járok a gyerekeimmel.
máj. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Gerzson? Hát az nem én voltam. Plusz az sem akit irt valaki ,hogy elvárta volna, hogy a védőnő kinyalja a fenekét. Plusz 2500lakosú KISvàros és igen, kettő nap rendel a gyerekorvos a többi nap a szomszéd (12.000 lakosú) városban van gyerekorvosi ügyelet, ahová azok viszik sajnos a gyereküket akik nem tudnak magánba menni. És bizony sokan busszal kényszerülnek be a beteg gyerekkel a szomszéd nagyobb városba, ha nincs kocsi és akkor lesz beteg a gyerek, mikor épp nincs itt a gyermekorvos. Van ilyen. Nem tudom ezen miért kell csodálkozni, ez Magyarország.
máj. 8. 10:06
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig írom..

A védőnőnek tudnia KELL melyik orvoshoz tartozik a gyerek.

Hidd el ő sem unalmában kereste ki 🙄

máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

15. Hát erősen gondolkodunk.

Amúgy nem tudom milyen kórhàzas kismamáról beszéltek, vagy kiről, szerintem kevertek valakivel.

Érdekes amúgy hogy ha olyan kérdést tesz fel valaki védőnővel kapcsolatban, ami nettó hülyeséget válaszol a védőnő vagy riogatja a kismamát, akkor szidjátok hordjátok őket, most meg véditek.

Nővéremék falujàban egy db védőnő van és ha egy kismamának kérdése van , vagy nem tud valamit, vagy a gyerekkel van valami, ha nem tudja azonnal felvenni a telefont, amint tudja visszahívja a kismamát, nem esik nehezére,pedig 65 éves hogy kimenjen házhoz, segítsen az anyukának ha kell, tanácsot adjon, megmutassa és ez egy 5000 fős falu , ahol egy védőnőre hárul minden. Valahogy mégis megoldja. Nekünk a 2500-as "kisvárosnak" csúfolt faluban a két védőnő nem tud segíteni,mikor kellene.

máj. 8. 10:13
 19/28 A kérdező kommentje:
17! Rendben, ezt elhiszem, nem tudom hogy működik a rendszer, bár én úgy tudom az EESZT-hez a védőnők nem nyúlhatnak hozzá, szóval így nem tudom hogy kereste ki ,kihez járunk. De mindegy is, mert nyilván ez nem változtat azon, kihez visszük a gyereket. Nagyobb bajok is vannak. Én nem hívom minden szarért amugy, de pl ő intézi a tápszer iratast és mikor ez ügyben hívom , akkor is még kétszer fel kell hívni mert még van 3 dobozzal, de mire elintézi már ott tartunk hogy volt hogy vény nélkül drágábbért( nyilván nem vágott földhöz) kellett a patikában megvenni, mert még mindig nem volt felírva a felhőbe. Mindegy, látom, hogy rosszat szóltam itt a szent védőnőkre, persze aláírom, hogy nem a segguket vakarjak, csak mikor a védőben azért kell fél órát várni mert épp traccsparti van hangos vihogasok közepette nekünk meg időpont és mondjuk utána lenne valami más programunk, az kicsit bosszantó. Szóval azért az a védőnő nem szakad meg a munkában, aki minden második héten hol 2 hol 3 napot szabin van. Persze persze tudom, neki is ki kell venni a szabit, vegye ki, de akkor azokon a napokon intézze az ügyes bajos dolgait, ne akkor mikor rendelnie kellene.
máj. 8. 10:21
 20/28 A kérdező kommentje:
12. Nem megyek az agyara és az Szerintem első gyerekes szülőként tökre belefér ha havonta kettő alkalommal kérdezek tőle. De lehet hogy nem. Mondjuk már nem is tőle, hanem a 150km-rel odébb lévő nővéremék falujàban dolgozó védőnőt kérdezem, mert ő legalább nem hülyeséget beszél és szívesen segít, mert neki ez nem munka, hanem hivatás és Ő MONDTA,hogy nyugodtan hívjam , ha kérdésem van. Ahogy tesóm is nyugodtan hívhatja, ha kérdése van.
máj. 8. 10:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!