Miért zavar valakit, ha mások hajlandóak fizetni kicsit a fogadott orvosért és szülésért?
A mi szülészetünkön mától nem lehet bemenni külön dokihoz és a szülést sem vezetheti le az, akihez jártam eddig. Sok "csóró" kismama meg írja, hogy hát igen, akinek extra ellátás kell, az menjen magánkórházba, de jó, hogy megszűnik a rendszer, satöbbi.
De most mi a fenéért zavar valakit, hogy más hajlandó fizetni azért, hogy adott orvos legyen bent szülésnél?
Én 10 ezret adtam alkalmanként, voltam nála 7 hetes Uh-n (genetikain magánban, mert a kórházban nem csináltak kombináltat), 18 hetes UH-n, 28 hetesen, mentem volna még 32 meg 36 hetesre és ennyi, ez 50 ezer forint, kb. másik 50 ezret szántam szülésre odaadni.
Most ilyen alapon kérdezhetnénk, hogy aki 9 hónap alatt nem tud összeszedni 100 ezer forintot arra, hogy normális, kedves dokinál szüljön, az mire vállal egyáltalán gyereket? Ha meg szimplán nem akar ennyit fizetni, minek sajnálja mástól a lehetőséget?
Utolsó: Én meg pont nem így gondolom.
Alapvetően jónak tartanám azt a rendszert, hogy lehessen orvost fogadni, de legális formában, lepapírozva, leadózva, nem zsebbe, feketén.
Viszont ahhoz, hogy megérje az orvosnak és a kórháznak is, mondjuk ahogy írtad, 300 ezer lenne egy szülés (+ ugye a magán terhesgondozás!).
Vajon hány beteg mondaná azt, hogy "Doktor úr! Legyen inkább 120, és hagyjuk a papírt"?
Magyarországon minden így megy. Az ebereknek valahogy lételeme, hogy mindent olcsóbban, kevesebb adóval ússzanak meg.
És nyilván lenne olyan orvos, aki belemenne.
Rengeteg embernek marha kényelmes, hogy saját dokija van, de sokszor kifejezetten alacsony áron. Ugyanis ha a doki előre megmondja, hogy mennyi a tarifa, akkor rögtön egy pénzéhes szemét lesz. Azok a menő dokik, akik nem mondanak árat, hanem "majd ad, amennyit gondol". És hidd el, sokan gondolják úgy, hogy adnak 10-20 ezer forintot és el van intézve. Tudom, hogy itt sokszor 100 meg 150 ezrek röpködnek, de nem ez a valóság. Az átlag kb. 50 ezer környéke lehet, ha belevesszük azt is, aki 200 ezret fizet, meg azt is, aki egy "köszönöm"-mel vagy esetleg anélkül távozik.
Szóval most van 50 ezerből az embernek fogadott dokija, így meg lenne 300. Hány olyan ember van, akinek 50 ezer belefér, de 300 már nem?
Utolsó:
Túlmunkaként? Rendben. És mennyiért is? Mert hogy én pl. annyi pénzért biztos nem fogok a szabadidőmben bejönni, amennyit most az ügyeletért kapok (az igen retek bérem 70%-a hétköznapon).
Ahhoz, hogy ez működjön, ahhoz normális bért kell érte adni, mert nettó 900 forintos órabértért senki nem fog még pluszban szülést vállalni.
"Szóval most van 50 ezerből az embernek fogadott dokija, így meg lenne 300. Hány olyan ember van, akinek 50 ezer belefér, de 300 már nem?"
és hány van, akinek a 300 valahogy csak-csak beleférne, de a millió már nem? szerintem több. írtam, nekünk havi 700 körül jön be, de meg sem fordult a fejemben a magánkórház. Fizetem a TBmet, mióta az egyetemről kijöttem dolgozom, 9 év alatt 4 nap táppénzen voltam, az is a CSED előtti nap volt. Úgy gondolom, hogy azért minimális elvárásunk lehetne. És oké, kifizetem én pluszban, tisztán a dokit, de a kórházi ágyat meg a varráshoz a cérnát csak fedezze már a TBm...
Én 4 hetente ultrahangért 29.000-ret, a három genetikai ultrahangért alkalmanként 50.000-ret fizettem. Mégsem szülnék fogadott orvosnál, akkor én "csóró" kismama vagyok?
Nem gondolnám, hogy többet tud nyújtani egy fogadott orvos, mint aki éppen ott van. Természetesen a terhesgondozás más, ott azt is megfizeti az ember, hogy nem kell várakoznia, több kérdést feltehet stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!