Szerintetek sikerul teherbe esnem?
Tökre unalmas, hogy ilyeneket kérdeznek ó. Basszus, vegyél egy tesztet, és nézd meg.
Csak fél év után ne gyere ide vissza, hogy milyen szar házasságban élsz. Mert az a rovat még ennél is népszerűbb, és ott is így kezdik.
Persze legyél kivétel, és őszintén sok boldogságot kívánok. Csak nem értem, ezt miért nem a párodtól kérdezed.
Én biztos vele beszélnék erről, és nem idegenekkel.
Amúgy meg ejteni, és nem "elyteni".
Ez már sok mindent elárul. Alul iskolázott kis família.
Miert kell a kerdezot bantani!
A kerdesre kell valaszolni nem kritizalni....
Hogyne eshetnel teherbe mindegy a kor siman ha nincs betegsegetek.
Elso valaszolo.....nem magyar vagyok csak itt elek 8 eve ne vadr azt hogy helyesen fogok csak a te kedveder irni....ne irogassal ha csak kotekedni akarsz....szanalmas vagy...:)
A tobbieknek meg koszonom szepen a valaszt :)
nem szánalmas...csak alapvető igényesség, hogy helyesen írunk, vagyis megpróbálunk..
Elmondtad, hogy nem magyar vagy (ez mi honnan tudjuk, ez egy magyar oldal), de már okosabb lettél, hisz most már tudod, hogy az "ejt" szó pontos j-vel írandó.
válasz:
1 hónap semmi, ha 1 évig nem jön a gyerek, akkor lehet gond...
40 éves férfiak simán teherbe ejtenek akárkit, sőt, ha van erekciójuk, akkor akár 80 évesen is:)
A napi 2 teherbe esés céljából sok, 2 naponta kelelne csak (mert akkor megfelelő mennyiségű a spermium mennyisége az ondóban, hiszen azért annyira gyorsan nem tud újraermelődni..
De ha fél v múlva sem vagy terhes, akkor érdemes ritkítani, vagy a peteérés előtti napokban nem együtt lenni (ez legalább nem sok önmegtartózkodást igényel)
Ha hátrahajló a méhed, akkor kutyapózban esélyesebb a teherbe esés.
Még egy 70 éves is képes teherbe ejteni egy nőt, nemhogy egy 40 éves... :O A spermák "frissek", nem öregszenek, mint a petesejtek.
Napi 2X tényleg sok, így nem elég életképesek a spermiumok, mi anno, mikor tudatosan terveztük a babát, úgy csináltuk, hogy 2 nap kimaradt, 3. napon akció. 3 hónap alatt terhes lettem. A hátrahajló méh esetében jobb lenne, ha hátulról közelítene a párod, hogy jó mélyre ugorjanak a kis prüntyikéi. ;) Sok sikert! :)
Néhány dolgot tisztázni kell.
Az egy hónapos, napi kétszeri próbálkozás nem azt jelenti, hogy 60 alkalom volt a teherbeesésre. Egy teljes ciklusod volt és ebből is csak egy alkalom (pár nap) volt maga a peteérés....ha egyáltalán volt peteérés. Mert attól, hogy volt menstruáció az nem feltétlenül jelenti azt, hogy ténylegesen volt peteérés is. Ha egyszer-egyszer nincs peteérés, az önmagában még nem probléma, lehet teljesen természetes is.
Az erekció önmagában nem jelenti a fogantatási képességet.
A hátrahajló méh régebben volt "divatos". Létezik ugyan, de amikor még nem volt ennyire elterjedt az ultrahangos vizsgálat, akkor sokszor hibásan diagnosztizálták. Ha nálad mégis ez áll fenn, akkor ugyan nehezebb lehet a fogantatás, de csak azért, mert a spermiumoknak pár centivel hosszabb utat kell megtenniük. Ez viszont egészséges sejtek esetén nem probléma, hosszú távon ez sem okozhatja a sikertelenséget. (És a pózzal sem befolyásolható a sikeresség).
Abból, amit leírtál, probléma lehet a napi kétszeri alkalom. Ebben az esetben sokkal kevesebb sejt ürül az aktus során, tehát az esély is kisebb.
Önmagában a párod kora sem befolyásolja a teherbeesést, viszont az már az orvosilag is elfogadott, hogy attól függetlenül, hogy ezek a sejtek folyamatosan termelődnek, igenis befolyásolhatja a teherbeesést (de nem akadályozza!)
Ha elmész orvoshoz, akkor legelső körben ezeket fogja javasolni:
hőmérőzés (macerás, de egyszerű és olcsó módja annak, hogy az ember kitapasztalja a ciklusát)
ovulációs teszt (lehet, hogy önmagában ez is elég, mert elképzelhető, hogy nem a ciklus közepén van peteérésed, hanem jóval előtte/utána)
stresszmentes élet (igen, közhely, de befolyásolja a teherbeesést)
egészséges táplálkozás, mozgás
magzatvédő vitamin (tényleg jó, ha még teherbeesés előtt elkezded szedni. Emellett pedig segíthet akkor is, ha csak mondjuk valamelyik vitamin szinted nem megfelelő).
Egy lelkiismerets orvos ezeken kívül még nyilván kikérdez részletekről, de valószínűleg ezekkel a tanácsokkal haza fog küldeni. Szóval ezt megelőzendő először érdemes ezeket a dolgokat végigzongorázni. Ha így sem sikerül a teherbeesés több cikluson keresztül, akkor van, aki alternatív módokat keres (akupunktúra, méhpempő, stb), vagy elmegy orvoshoz, aki ekkor már elkezdi a konkrét kivizsgálásokat első körben egy laborral.
Női klinikán dolgozom, előtte pedig 12 évig voltam a meddőségi részlegen. Sok olyan esettel találkoztam, amikor valójában nem volt szervi, vagy kor miatti probléma, csak egy kicsit jobban oda kellett figyelni a dolgokra. És amikor az ember megismeri a saját testét és ezeknek a dolgoknak a működését kicsit pontosabban, akkor már sokkal jobb esélye lesz a fogantatásra.
Szóval fel a fejjel, amit írtál, önmagában egyáltalán nem probléma!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!