Hogyan oldható meg így a diéta? (PCOS, IR)

Figyelt kérdés
19 éves vagyok még tanulok, de elszeretném kezdeni a diétát most, hogy később minnél előbb sikerüljön a baba. Az a gond, hogy múltkor pl. vettünk barnarizst amiből az apám nem is evett, meg láttam anyámnak se izlet. Anyámnak már egy hónapja hajtom, hogy liszt helyett vegyen valami más fajtát, de nem akar mert az biztos nem olyan jó.. stb Annyira nem állunk jól anyagilag, hogy több félét főzzünk meg meg is maradna mert csak 3-an vagyunk. Hogyan oldható meg igy a diéta?

2013. dec. 12. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért ne főzhetnétek többfélét? És miért maradna meg? Annyi, hogy ha eddig két bögre sima rizst csináltatok, akkor most legyen csak másfél, meg egy fél bögre barnarizs neked.
2013. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én igaz a párommal lakok kettesben, de nekem is mindig két félét kell főznöm mert a párom nem mindent eszik meg amit nekem kell. Van sok nagyon egyszerű ir-es étel ami gyorsan kész van. Sajnos szerintem nincs más választásod!
2013. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szüleidben tudatosítani kellene, hogy ez nem egy divatdiéta, hanem az egészséged és későbbi unokák élete és sorsa múlik rajta! Ez nem játék. Kezeletlen Ir-rel egyenes utad van a cukorbetegség felé, ha pedig a diétát, az egyik legfontosabb pillért nem tartod, a női ciklusod, babavállalás, stb. látja kárát. Igenis meg lehet tenni, hogy vagy kétfélét főztök, vagy anyuciék belátják, hogy az egészséges életmód és étkezés nekik sem káros és elkezdik enni a barna rizst. Szerintem önzés egy családtag kezelését hátráltatni csak azért, mert "nem ízlik annyira" az az étel, amit ennie kell. Hosszú évek óta tartom a diétát, és azt hiszem, ezek után elmondhatom, hoyg szerencsém van a családommal, mert soha egy másodpercig sem akartak hátráltatni, felfogták, hogy ez nem játék! Sőt, ők is áttértek ezekre az ételekre, ezért nem főzünk két félét!
2013. dec. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg az is megoldás lehet, hogy anyukáddal együtt menj el dietetikushoz, hogy ő mondja el neki az alapdolgokat. Sok esetben az ember jobban hallgat szakemberre, mint a gyerekére.
2013. dec. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát kövezzetek meg, de én ennyire nem variáltam a diétával, hogy mindenből másfajtát vegyek. A liszt volt csak más és nyírfacukrot használtam. Arra figyeltem, h a napi szénhidrát ne legyen több mint 100-120g, de ettem mindent. Most vagyok 39 hetes, spontán sikerült a baba, 9 hónap diéta+gyógyszer után.
2013. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ti számoltátok a ch-t vagy csak úgy nagyjából? 160 cm és 52 kg vagyok. Akkor nekem 160 vagy inkább 180 ch diétát kell tartanom?
2013. dec. 12. 12:42
 7/8 anonim válasza:
Az orvos megmondja, hogy mennyit kell enned, de az tévhit, hogy az ember súlyától függne (persze, ha valakinek fogyni is kell akkor a kalóriákra is oda kell figyelni). Alapból muszáj(!) ennyit megenni, az inzulinszint stabil fenntartása érdekében!
2013. dec. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek, nehéz lehet így. Sajnos a magyar lakosság idősebbik fele ilyen, nem hajlandó változtatni a szokásain, és hajlamosak hóbortosnak nézni azt, aki le akar számolni a rossz berögződésekkel. Pedig nagyon sok múlik rajta! A szüleid egészsége szempontjából sem ártana csökkenteni a fehérliszt és fehércukor bevitelt. Rengeteg népbetegség adódik ezekből. Valóban másképp kell sütni a teljes kiőrlésű liszttel és az alternatív cukrok is kitapasztalást igényelnek.

Nem megy másképp, csak radikális váltással, amelyben elsősorban édesanyádnak kell partnernek lennie, ha ő az, aki a bevásárlás, főzés nagy részét végzi.

Az egész családnak jobb lenne a közérzete néhány hónapon belül!

2013. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!