Miért csak 1 év sikertelen próbálkozás után lehet menni kivizsgálásra? Az orvosnak bármint lehet mondani mert úgy se tudja hogy mióta próbálkoznak, nem?
Köszi a válaszokat, szerencsére nem rólam van szó, mert mi még csak a 2. próbálkozós hónapnál tartunk.
Ez a kérdés arról jutott eszembe hogy az előbb egy olyan kérdésben olvasgattam ( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb.. ) ahol írják, hogy nem várnak 1 évet, mert már volt egy vetélés meg ilyenek. Ezért gondoltam azt hogy az ember igazából azt mond amit akar az orvosnak arról hogy mióta is próbálkoznak.
Most lehet off-ot kapok, de leírom a történtem pár mondatban.
6 hónap sikertelen próbálkozás után mentem el orvoshoz. Az első szóba sem állt velem, a 2. felírt peteérés segítőt, úgy hogy meg sem vizsgált. A 3. is peteérés segítőt írt fel, amitől lett egy pozitív tesztem, majd megjött a menszeszem a 6. héten. A negyedik orvos elküldött hormonvizsgálatra (ekkor már a 10 hóapnál tartottunk próbálkozás terén) A hormonvizsgálaton kiderült, hogy a prolaktin szintem nem jó. Két hónap alatt sikerült annyira helyrehozni hogy terhes lettem. Ekkor már 1 évet próbálkoztunk.
A kérdésem az első két hozzászólótól, hogy miért kellett volna nekem kizárólag 1 év sikertelenség után orovoshoz mennem, hogy egy pici hibát is a 4 . doki orovosoljon és úgy már 2 évet vártam volna a kisfiamra?
És simán elmennék dokihoz a vetélés utáni 4. hónapban és kérnék egy hormonvizsgálatot.
Mondjuk az sem mindegy, hogy valaki vaktában lövöldözik a babatervezés idején, vagy időzít, hőmérőzik, LH tesztet használ, mert ezek mellett ha fél év után sem jön baba, nekem gyanús lenne.
A normális szerintem az lenne hogy ha elmegyek dokihoz, mert szerintem gond van (Szerintem alaptalanul senki nem megy orvoshoz, a gyanúnak általában oka van), az legalább elküldjön egy rutin vérvételre. Abból a nagy problémák kiderülnek. Én egy ilyen vérvétel után még kb. fél évet próbálkoznék teherbe esni, aztán ha úgy sem menne, akkor ismét felkeresném az orvost.
Nekem is gyanús volt, hogy valami nem oké a hormonjaimmal. És jé, igazam is lett. Pici gond, de gond volt. Nem babaprojektben vagyunk, de az orvosom így is elküldött vizsgálatra. És láss csodát, megoldódott.
"A kérdésem az első két hozzászólótól, hogy miért kellett volna nekem kizárólag 1 év sikertelenség után orovoshoz mennem, hogy egy pici hibát is a 4 . doki orovosoljon és úgy már 2 évet vártam volna a kisfiamra?"
És belehaltál volna, ha 2 évet kell várni rá? Neked pont bajod volt, oké. De akinek nincs? Az miért veszi el mások elől az időt? Miért pazarolja az egészségügy pénzét, ha csak várni kellett volna?
Szia!
Ha biztosan tudnánk, hogy egészségesek vagyunk, és csak türelem kérdése és lesz babánk, eszünk ágában sem volna orvoshoz rohangálni. De amikor telnek a hónapok, és tuti hogy a petesejtünknek megadtuk az esélyt a megtermékenyülésre mégsem sikerül, akkor felmerül bennünk a gyanú, hogy valami nem stimmel a folyamattal.
És akkor ugyan mire várjunk? Csodára?
A statisztikák szerint a spontán babák nagy része négy hónapon belül megfogan, minden további sikertelen hónappal egyre valószínűbb, hogy nincs minden rendben. Az egy évet azért mondják, mert hátha nem szeretkezik a pár pont akkor amikor kellene, és hátha a problémák maguktól megoldódnak.
Mellesleg a kivizsgálások színvonala bőven hagy kívánnivalót maga után, ezért nem találják meg sokszor mi a baj. De hogy nem jön a baba, nem találnak semmit, és minden rendben, azért az ritka mint a fehér holló.
A tb-t meg nem kell annyira sajnálni, a magánlaborokban sokkal kevesebbe kerül ugyanaz a vizsgálat, mint tb-re.
Pl egy alap hormonlabor magánban 10-20 ezer forint, tb-re ugyanez 60 ezer.
És nem a vérvétel ára a pazarlás szerintem, hanem a felderítetlen, kezeletlen problémákból adódó missed ab-ok és vetélések sora.
A lelki részéről pedig még nem is beszéltünk... :-(
Sajnos én kivártam az 1 évet, mert nem hazudtam, és hiába panaszkodtam elküldött az orvos, és sz*rt rám. Egy roha*t vérvételre nem küldött el.
Hozzáteszem, nálunk nemcsak nemjött a baba, hanem 9 hónapig meg sem jött, és egyéb tüneteim is voltak ami aggodalomra dott okot.
1 év után elkezdtek ímmel ámmal vizsgálni, sztk-s vizsgálatokra persze hónapokat kellett várni...
Meguntam elmentem egy magánklinikára, azonnal kiderült a PCO+IR, és az agyalapi mirigyem daganata (nem olyan szörnyű mint amilyennek hangzik) ezek kuszálták teljesen össze a hormonjaimat, amik miatt magas lett a vérnyomásom, és szívritmuszavarom is lett.
Az sztk-s orvosok majomkodásának köszönhetően 2,5 évet vártam a babámra, olyan lelki megpróbáltatásokon mentem keresztül, hogy még mindig nagyon fájnak nekem is és a férjemnek is.
Ha előlről kéne kezdenem 6 hónap próbálkozás után hazudnék 1 évet, illetve korábban is ha egyéb más baljóslatú tüneteim vannak.
2 teljesen egészséges felnőtt embernek, rendszeres védekezés nélküli nemi élet mellett 25% az esélye a fogantatásra 1 ciklusban. Tehát elvileg 4 ciklus alatt sikerülnie kell, de lehet rossz az időzítés stb.., én 6 hónapot mondok.
1 hormonsor vérvétel még senkinek nem ártott.
Sokan nagy nehezen teherbe esnek, és 1 hülye hormon miatt, vagy inzulinrezisztenccia miatt elvetélnek...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!