Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Úgy néz ki PCOS vagyok, mi...

Úgy néz ki PCOS vagyok, mi vár rám?

Figyelt kérdés
Nem jött meg a vérzésem és elmentem nőgyógyászhoz, aki azt mondta policisztás a petefészkem és meg is van nagyobbodva.1 hét múlva kontroll. Mi fog velem történni?
2013. okt. 6. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Keress endokrinológust, mert a nőgyógyászok nem értenek ehhez. Kell egy 3.és 21. napi hormonsor, legalább 3 pontos cukorterheléses vizsgálat inzulinszintekkel együtt.

Ha igazolódik a PCOS, akkor hármas kezelés a leghatásosabb: metformin+diéta+mozgás

2013. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mit jelent a hormonsor?
2013. okt. 6. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:

endokrinológus mindenképpen! a nőgyógyászoknak nem ez a szakterülete.


egyébként ahogy az előző mondta, hormonsor, cukor+inzulin vizsgálat, szigorú diéta, mozgás és gyógyszer. Nem gyógyítható, de ezekkel szuperül kordában lehet tartani.


[link]

2013. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem a nőgyógyász és az endokrinológus helyett inkább keress fel egy természetgyógyászt. Az orvosok szerint valóban nem gyógyítható a betegség, viszont a kínai orvoslás csodákra képes.

Amennyiben az orvosok mellett döntesz, gyógyulásra nem számíthatsz. A nőgyógyász fogamzásgátlót fog felírni (többet árt mint használ), az endokrinológus egy olyan gyógyszert, amit cukorbetegek szednek.

Sportolni és diétázni mindenképpen ésszerű, mert elvileg ez a betegség az inzulinháztartással van kapcsolatban. Ártani nem fog.


Mielőtt még lepontoznátok, nem a levegőbe beszélek. Én már végigjártam ezt az utat, és a sok csalódás után egy természetgyógyásznál kötöttem ki, aki végül meggyógyított.

2013. okt. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!