Lehet igy gyerekem?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam a nőgyógyásznál és a jobb oldali petefészkem meg van nagyobbodva és cisztás, ahogy nyomkodta fájt is nagyon. Jövöhéten megyek ultrahangra. Sajnos a vérzésem is elég rendszertelen. Mivel kezelhető ez? Lehet igy gyerekem?

2013. okt. 1. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Termeszetesen lehet de elobb ki kell kezelni ezekbol a problemakbol.
2013. okt. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.

A mai orvostudomány szerencsére, már nagyon sok mindenre tud megoldást. Fontos az UH vizsgálat, az pontosabb képet ad. Ha tényleg jól látta az orvos, akkor van egy egészséges bal petefészked, bár ez azért elég ritka PCO-nál.


A PCO nem gyógyítható, de kordában tartható betegség. Fontos hogy vizsgálják a többi hormonodat is, ugyanis nem a cisztás ovárium okozza a meddőséget. valamilyen egyéb probléma okozza a policisztás ováriumot.

Ez leggyakrabban inzulinrezisztencia, az inzulinod nem megfelelő működése, erre gyógyszert, diétát sportot írnak elő, a 2 vagy 3 pontos cukor és inzulinterheléses vizsglat után.

Az inzulinrezisztencia következtében a női ciklus hormonváltozásai kórossá, nem normális működésűvé válnak. Ez gyakran az ovuláció teljes hiányát okozza. Legtöbbször az történik hogy a tüsző érni kezd, de nem reped meg, vagyis nem következik be ovuláció, és ezek a nem megrepedt tüszőcskék csücsülnek be a petefészkekbe, ezek lesznek a policiszták. Ez egy ördögi kör, de az alapokot kell kezelni. Ha a nőgyógyászod nem küld tovább részletes vizsgálatokra, keress fel endokrinológus szakembert, ő foglalkozik ezzel. Sajnos ezek a hormonális betegségek egy sor bajt tudnak elindítani a szervezetben, és a működésünk úgy dől össze, mint egy kártyavár.


Fontos vizsgálni a pajzsmirigyet, prolaktint, mellékveséket, agyalapi mirigyet, inzulinrezisztenciát.


Sajnos engem évekig küldözgettek az sztk-ban, 2,5 évet küzdöttem. Mikor végre egy magánklinika diagnosztizált és gyógyírt kínált onnantól a 6. ciklusban megfogant Lili, aki most 16 hetes 4 napos a pocimban.


Ne hagyd magadat, ez nem játék. A terméketlenségben a lelked, a hormonoktól a tested sérül!


Vizsgáltasd ki a párodat is, csináltassatok spermiogrammot, mert sajnos egyre többször van, hogy mindkét félnél probléma van, akkor meg a fölösleges időpocsékolás helyett érdemes belevágni az inszemináció, vagy a lombikprogramba, mert ezek időigényesek, és ettől még közben is lehet próbálkozni.


Nem szabad feladni, én sem tettem, pedig lelkileg már belehaltam néha!

2013. okt. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ildikó1982 ***** válasza:
Gratulálok a babához igazatt adok az eőttem szólonak ne ad fel.Én úgy lettem terhes hogy cisztám volt amit 4honapos terhesen műtötek ki belőlem nagyon durva volt de már itt futkározik Dórika 1éves.
2013. okt. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!