Terhesvitamin segíthet a teherbeesésen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A második babánkat tervezzük, sajnos ebben a hónapban nem jött össze. :( Halvány pozitív teszt után 4 napra megjött. Nagyon csalódott vagyok, az első gyermekünknél semmi gond nem volt.

Mit gondoltok melyik kismama vitamint szedjem, ami segíthet a teherbeesésen? Én a DM saját márkásáról olvastam jókat, illetve a Trimeszterről. Valakinek van tapasztalata?


okt. 19. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A terhes vitamin csak egy vitamin. Nem attól fogsz teherbe esni. Kár ennyire rápörögni 1! sikertelen hónap után.
okt. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy gyereked meg első próbálkozásra lett egy kémiai terhességed... Tudom, a frusztráció szól belőlem.... de tudod hány nő odaadná a fél karját ebben a szekcióban ezért a felállásért?

Ne legyél ennyire türelmetlen, valószínűleg bármilyen vitamin nélkül is összejön a baba a kövi pár hónapban. Folsavat (de inkább folátot), D-vitamint meg omega 3-at érdemes szedni már terhesség előtt. A-vitamin tartalmú terhesvitamint (bár tudom, higy van) én nem mernék szedni, amikor még a retinolos arckrémet sem ajánlják terhesség alatt (az A-vitamin bizonyos mennyiség fölött teratogén). Mivel élelmiszerekből is viszonylag jól be lehet vinni, illetve egy zsírban oldódó, jól raktározódó vitamin, így annak a pótlását csak nagyon indokolt esetben ajánlják. B-vit. komplex, kalcium, magnézium stb... sosem árt, de igazából ezeket már a 2. trimesztertől van igazán jelentősége.

Én a ladeevit-et szedtem (szedem). Bár én ettől még ugyan úgy elvetéltem és azóta sem lettem terhes, de összességében egy elég jól összerakott vitamin és neten lehet elég jó áron rendelni.

okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Én a DM-est szedtem. Jó volt és teherbe is estem, de egyáltalán nem állítom, hogy a kettő között összefüggés van. (Mellesleg mindkettőnél azt szedtem, az első mégis vetélés lett😢Ki ne találd, hogy attól.)
okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én elevit complex 1-et szedek 4 hónapja. A 3. hónapban volt egy kémiaim. Most megint megjött. A vitamin nem fog segíteni teherbe esni :) ez csak egy komplex vitamin. Barátnőm femibiont szedett és most volt 8 hónap alatt a második vetélése. Hidd el nem a vitaminon múlik! Erőt és kitartást kívánok, mindenkinek nehéz lelkileg. Sajnos ha fejre állsz aktus után se biztos hogy lesz belőle baba. Úgyhogy nyugi, majd jön ha jönni akar. Legalább már van egy kis csodád. 🙏🏻
okt. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy segít, de nem ettől esik teherbe vki. Amúgy teljesen jó sima multivitamin is, terhes vitamint elég terhesség alatt szedni.
okt. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2 évig szedtem, mert babát szerettünk volna. Nem sikerült. Abbahagytam, mert marha sok pénzem ráment már, meg amúgy sem lettem terhes. Ahogy abbahagytam, teherbe estem.
tegnap 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!