Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombik munkahely mellett hogyan?

Lombik munkahely mellett hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 🥺❤️🩵Előre is bocsánat ha hosszú leszek.Most kezdtünk bele a kivizsgálásokba, jelenleg még csak egy egy vérvétel volt, jövőheten uh,kenet vètel+ rák szűrés tehát semmi érdekes mèg, viszont nem tudom mi hogyan zajlik, egyáltalán az egész lombik menete , nagyon szeretném tudni mikor mi után mi következik és hogyan, ugyanis a munkahelyemen semmiképpen nem szeretném elmondani, tudom nem rúghatnak ki elvileg, de én akkor sem szeretném elmondani, pár hónapja kezdtem itt, egy szintén kismama helyére mentem, és egyáltalán nem örülnének neki ha meg tudnák mit csinálok, sem táppénz sem szabadság nem oldható meg, eladói munkakörbe dolgozom, hétfőtől vasárnapig vagyunk nyitva,3an vagyunk, mindig egymást váltjuk,előre beosztott napokon. Meg lehet oldani az egész lombikot anélkül hogy el keljen mondanom mit is csinálok épp? Próbálok mindent a szabadnapjaimra intézni, de nem tudom mennyire lehet pl az intézménnyel úgymond ", egyezkedni " mennyire lehet variálni a napokon időpontokon? Volt valaki ilyen helyzetben hogy táppénz szabadság nélkül titokban végig tudta csinálni a lombikot ? Igen tudom hogy ez mindennél fontosabb, de kell a munkahely is, és nagyon aggódom hogy hohy lesz a jövőben hogy tudom megoldani. Már amikor oda mentem azzal kezdték mikor akarok gyereket , meg hogy az előző kolléga is oda ment és terhes lett, ezért nem merem elmondani, de a munkahelyre szükségem van ,nincs más lehetőség ahová tudnék menni dolgozni nagyjából. Muszáj tp-n lenni ? Egyáltalán hogy lehet megoldani ezt az egészet így,ha meg lehet...ha volt valaki hasonló cipőben szívesen beszélnék vele. Köszönöm ha valaszoltok 🥺❤️

okt. 2. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kollégákkal lehet cserélni, ha valakinek van valami dolga?

Mert ha mondjuk egy hónapra előre megvan egy fix beosztás, akkor kétlem...

Eleve a saját ciklusod sem tudod fixen belőni előre, márpedig attól függ (meg persze a lombikosok szabad időpontjaitól), hogy mikor kell menned vérvételre, UH-ra stb.

okt. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Stimuláció alatt 2-3 naponta kell UH-rá menni. Egyezkedni nem nagyon lehet max. 1 napot (nekem volt hogy csütörtökre akart az orvos UH-rá hívni, de csütörtökön olyan dolgom volt, amit nem lehetett halasztani, akkor kérdeztem lehet-e szerda vagy péntek. Mivel még nem voltak nagyok a tüszők lehetett péntek. De ennyi a maximum)

Azt, hogy mikor kell legközelebb UH-ra menni, azt az előző UH-n tudod meg. Azaz hétfőn közlik, hogy szerda, csütörtök vagy péntek a következő UH, attól függően hogy állnak a tüszők. Eleve a lombik kezdés azon múlik mikor jön meg a menstruáció, az meg a stressz miatt még az atom pontos ciklussal rendelkezőknek is késni szokott lombik kezdéskor.


De akkor pontosan a menet hosszú protokoll esetén. Megkapod az első injekciókat, amiket kB 8-10 nappal a következő menstruációd előtt kell elkezdene szúrni. Szúrod minden nap, majd amikor megjön telefonálni kell és a menstruációd 2. vagy 3. napján menned kell UH-ra. (Igen, hüvelyi UH, igen úgy, hogy menstruálsz.) Innentől ugyanaz, mint a rövid protokoll. Az UH-n felírják a stimuláló injekciókat, majd 3-4 nap múlva UH, és innentől leszívásig 2-3 naponta UH. Leszívás a 14-18. ciklusnapon környékén van, attól függ hogy érnek a tüszők. Leszívás napja táppénz. Aznap nem dolgozhatsz, nem vezethetsz, jog nyilatkozatot sem tehetsz (ha altatásban volt). Hivatalosan innentől tudnak táppénz javaslatot adni tesztig, de nem kötelező élni vele. Utána 3 vagy 5 nappal van beültetés, ha marad embrió. Beültetés után 2 hét várakozás, tesztre intézettől függ, hogy be kell menni pisitesztre, vérvétel vagy otthoni pisiteszt.


Stimuláció alatt táppnezre a háziorvos tud venni, ha együttműködő, kamu indokkal.


Szerintem vagy hosszú szabadság, vagy hosszú táppénz kell vagy el kell mondani.

okt. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudunk cserélni ha arról van szó, de annyira körülményesek, már most sem tetszett ahogy mentem a vérvételre annyit mondtam csak hogy ciklushoz van kötve , egy sima labor már ezen is ment a morgás vágta a pofakat a kolléganőm hogy pont a tegnapi napon kellett cserélni. Neki minden nap baja van ezzel ha cserélni akarok. 2 kolléganőm van az egyiknek már unokái vannak, állandóan azt kérdezte mikor oda kerültem hogy mikor akarunk gyereket mert hogy az előző kolléga is oda ment és terhes lett , a főnököm is azért nem akart felvenni mert fiatal vagyok és majd biztos gyereket akarok, a másik kolléganőm meg utálja a gyerekeket 32 éves, egyedül él nem akar gyereket egyáltalán konkrétan munka mániás .az is csak morog a mai napig a volt kolléganore amiért terhes mert lenni
okt. 2. 23:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.. jövőheten megyek az első nőgyógyászati vizsgalatra ,egyenlőre nem mondok a munkahelyen semmit , mert azt sem tudom lesz e idén beültetés egyéb gondok miatt mint Pcos , cukorbetegség,és túlsúly lehet azt mondjak amíg ezek nincsenek teljesen rendben nem is csináljak de ha viszont rendben találnak, mert ezek kezelve vannak csak nemmtudom mennyire jól, és ha elkezdik, elmondom bent , tényleg mindenki azt mondja nem tudom titokban végig csinálni...félek nagyon a reakciójuktol
okt. 2. 23:26
 5/9 A kérdező kommentje:

Plusz még egy olyan kérdésem lenne hogy ez a ciklus 3.napjan készült eredmények mennyire jók? Jövőheten jutok csak el orvoshoz

FSH:8.1 IU/L

LH:3.9 IU/L

Prolaktin:219 mIU/L

Ösztradiol:122 pmol/L

AMH : 14.260 pmol/L

okt. 2. 23:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam kereskedelem.

Legalább 1 hónapra előre meg volt a beosztás.

Persze hogy puffognak, jogosan.

Nekik is van életük, a munkán kívül más dolguk. Tényleg azt várod hogy a te kedvedért rángassanak be mindig mást úgy hogy az okát el sem mondod??

Ez baromira nem korrekt

okt. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

A 2. válaszoló tökéletesen leírt mindent.


Ha elmondod, az első kezelés előtt mondd csak el, ez fontos, előbb felesleges. Lehet, hogy eleve csak jövőre lesz inszemináció, lombik, mire lemennek a vizsgálatok.

És írásban tájékoztasd majd munkáltatódat. Onnantól fél évig védett vagy, nem rúghatnak ki.

Pofákat hadd vágjanak, sajnos arra lehet számítani, ahogyan jellemezted őket, hogy veled is bunkók lesznek, próbáld nem magadra venni.


A 3. ciklusnapihoz: a labor értékeket így önmagában nem lehet elemezni, kell a referencia érték, mi van melléjük írva? Például FSH mellett a sáv 3-12, most mondtam valamit.


Az FSH és LH aránya 1-hez kell hogy közelítsen, neked ez duplája, ott már jelzi a vérvétel, hogy van valami, az orvos majd segít, de ő is csak mindent egyben fog elemezni: vérvétel, ultrahang, cukor, D vitamin, pajzsmirigy hormonok, átjárhatósági, férjed eredményei.


Férjed hogy áll, ő is kapott már időpontot vérvételre, spermium vizsgálatra (DNS fragmentáció stb), andrológiai konzultációra? Az neki is 2-3 időpont.


A legtöbb intézmény nem kezd lombikkal, hanem például inszeminációval. Az orvosod majd az eredmények után megmondja, hogy nálatok mi a helyzet, mi lesz a sorrend.


Neked valószínűleg átjárhatósági jön majd a vérvételek után, az egy teljes szabadnap, ha államiban intézed, nem magánban 80ezerért. (Kivéve, ha az eredményeitek alapján rögtön lombik, mert az inszemináció felesleges.)

Több meddőségi intézmény kér mammográfia, és emlő ultrahang vizsgálatot is, protokoll.


Ahogy a többiek már írták, kereskedelemben, beosztás mellett sajnos nem tudod elkerülni, hogy elmond nekik. (Azt most hagyjuk, hogy parasztok a kollégáid, ugatnak az előző terhes kolléganőre, undorító viselkedés, de erre nem kértél tanácsot.)

okt. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

#7 Itt pá fals infó van.


Nem védett fél évig, csak a tesztig. (Csa reprodukcióra eljárás alatt védett és a maximum lehet fél év. Ezt olyan esetre kell érteni, hogy valakinek megtörténik a leszívás, utána gnrh injekciókat kap mondjuk 4 hónapig - mesterséges ciklus leállítás, hogy visszaszorítsa az endometriózist- majd csak utána beültetés. De negatív teszttel vége a védettsegnek, viszont minden alkalommal újra indul)


Az FSH nem baj, ha több, csak az ha az LH.


Ahiva mi jártunk első konzultáción megcsináltak a férfinek is minden vizsgálatot, nem kellett 2-3 időpont.


Nem az intézménytől függ, hogy lombikkal kezdenek-e, hanem a problémától. 40 felett nincs inszem, endometriózissal nincs inszem, rossz sperma eredménnyel nincs inszem, zárt petevezetékkel nincs inszem. Nekem is már az első konzultáción mondták, hogy rögtön lombik lesz, pedig 27 éves voltam, de adenomiózisom van.


Az átjárhatóságira pont nem kell szabadnap, az orvos akihez én mentem pl. késő délután rendelt, délután fél 5-ig dolgoztam, délután 6-kor volt az átjárhatósági, másnap mentem dolgozni. Lehet utána vérzés vagy görcs, de gyengébb mint egy menstruáció, és menstruáció alatt is dolgozunk. Ha nem is tud munkaidő kívüli rendelesre menni akkor is tudja előre a szabadnapjára időzíteni, mert csak annyi a kikötés, hogy ciklus első felében kell csináltatni.


Emlő UH-t szintén lehet szabadnapra időzíteni.

okt. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8-as, azért neked is vannak félrevezető infók a válaszodban, nem csak a 7-esnek. Kicsit legyünk már kedvesebbek egymáshoz, mind egy cipőben járunk.


Azért, mert neked mázlid volt, nem volt annyi időpontod stb, sokan nem ilyen szerencsések. Sok múlik a meddőségin és a konkrét dokin is. Kicsit legyél türelmesebb, a 7-es nem fals dolgot írt, hanem nála más volt a vizsgálatok száma.


Mind ugyanazon megyünk át, de minden meddőségi más, minden kezelési út más.


De, a férj minimum kétszer kell, hogy bemenjen sok intézményben, nálunk is úgy volt, ahogy a 7-esnél. Mintaadás, vérvétel egyszer. Majd az eredményekkel együtt andrológiai konzultáció, az a második időpont, az orvos akkor elemzi a leleteket, megvizsgálja a heréket stb.


Sőt, később még több időpont lesz a férjednek! A konkrét inszemináció vagy lombik előtt, mintaadás stb, szóval készítsd fel erre a férjed, neki is ugyanúgy ki kell vennie a részét, nyilván.


Sehol nem írta a 7-es, hogy az intézmény dönt, hanem azt írta, hogy az orvos dönt az eredményektől függően. De az intézményenként változó, hány inszem "kell" lombik előtt, ha nincs nagy gebasz, szerintem így értette.


Átjárhatósági államiban befekvős, röntgenes, több óra várakozással, ez is intézmény függő, örülj, ha neked nem az volt. Mehetsz persze magánba, ott 15 perc a Hycosy ultrahangos, az sokkal jobb. De az nem tb támogatott, hanem fizetős.

A ciklus 6-12. napján kell megejteni, azaz 7 nap van eltalálni, amikor mehetsz átjárhatóságira. Viszont a pontos napját akkor tudja az ember, ha elindult az aktuális menstruációja. Nem fogod tudni előre, hogy pontosan mikor jön meg mondjuk januárban, és mikorra fog esni a 6-12. ciklusnap abban a hónapban. Néha vele előre tervezni, pláne ha nem rendszeres a ciklusod, bármilyen okból.


Mammográfia nyilván lehet szabadnapra időzítve, de sajnos 3-4 hónap múlvára adnak időpontot államiban, sajnos fogalma sincs a kérdezőnek, hogyan lesz beosztva 3 hónap múlva. De hátha megússza a mammográfiát, több ismerősömnek egyáltalán nem is kértek meddőségiben. Nem vészes amúgy, nem fáj, csak kellemetlen.


Mindenkinek kitartást a kezelésekhez, mielőbbi gyerekáldást!

okt. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!