Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehetséges, hogy ezért nem...

Lehetséges, hogy ezért nem jön össze a baba?

Figyelt kérdés

Most lett két éves az első gyermekünk, és eddigre akartuk már a másikat, hogy a feleségemnek ne kelljen vissza menni dolgozni. A cégnek sem jó, ha visszamegy aztán meg következő évben meg eljön szülni, és nekünk sem lett volna kényelmes. Mindegy, mostmár ez van. Az elmúlt hónapokban sokat próbálkoztunk, mégsem jött össze, az első gyerek egyből sikerült. Voltunk előtte egy alapszintű termékenységi vizsgálaton - csak úgy mert megtehettük - és akkor az jött ki, hogy mind a ketten termékenyek vagyunk, csak lehet hogy sokat kell várni, míg a gyerek összejön. Nekem sok kisfickó van, viszont elég nagy arányban sérültek vagy rossz fele néznek.

Szóval gondolkoztam, hogy igazából mi lehet a különbség, hogy akkor egyből összejött, most meg nem. Két dolog a különbség: egy kicsit stresszesebb volt az életünk (ház felújításban vagyunk, bár én nagyrészt jól viseltem), a másik pedig, hogy nem szedtem multivamint. Néha szoktam 1-2-3 hónapokig multivitamint szedni, aztán tartok szünetet. Mikor az első baba megfogant akkor már szedtem rendszeresen hetek óta, de most egy éve semmit. Befolyásolhatja a multivitamint szedés jelentős mértékben a kisfickók életképességét?



aug. 15. 11:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A másodlagos meddőség leegyszerűsítve azt jelenti, hogy a párnak már van gyereke, viszont kialakul valami olyan eltérés/betegség, ami miatt mégis meddők lesznek. De ez meddőség dolog se olyan ám, hogy végleges, meddő vagy nem lehet több gyereked és kész.

Nem tudom mit jelent az alapszintű meddőségi vizsgálat, de mind női, mind pedig férfi oldalon lehet egy csomó probléma, ami miatt nem, vagy legalábbis nehezen jön össze a baba. Pl. nálad dns fragmentációt és ros tesztet is néztek?

Ha csak pár hónapja nem sikerül, akkor nem kell még izgulni, de ha lassan egy éve nem, akkor érdemes lenne elmenni meddőségi központba.

aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#7-es: köszönöm szépen. Természetes úton született, semmilyen utóhatása nem volt, kövi héten már mentünk boltba, úgy hogy a feleségem vezetett. Igazából amúgyis el kezdtem volna a vitamin kúrát, csak kiváncsi voltam az esetleges tapasztalatokra.

#8-as: tutkó tőlem van a gyerek

#9-es: igen amúgy. Nem a legoptimálisabb időszak volt a babaprojektbe bele kezdeni, de úgy voltam vele ha várunk egy évet és még kell neki 2 év, akkor ki tudja lesz meg. Azt én is úgy gondolom, hogy tök szerencsénk volt hogy elsőre összejött.

#10-es: köszönöm. Mindig jól esik egy normális hang.

aug. 15. 12:55
 13/18 A kérdező kommentje:
#11-es: az alapszintű azt jelenti, hogy csak a kisfickókat nézettem meg. De akkor még nem izgulok. Pedig nem akartunk túl nagy korkülönbséget :(
aug. 15. 12:56
 14/18 anonim ***** válasza:

A doki, aki kiértékelte az eredményeket, mit tanácsolt?

Női oldalon mit nézettetek? Mert ha mondjuk csak azt nézték, hogy nem merült-e ki a petefészek, vagy egy alap hormonsort, akkor az még nagyon nem biztos eredmény.

Az is lehet, amit előttem írtak, hogy elsőnél csak szerencsétek volt, és már akkor is voltak gondok.

Azt írtad, hogy kijönnétek úgy is, ha a feleséged nem dolgozik, akkor most miért olyan sürgős visszamennie?

aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Második baba előtt én se szeretném elveszíteni a munkaviszonyom
aug. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nálunk minden rendben mind a 2 oldalon.

Ennek ellenére az első elsőre megfogant, a második 8 hónap után csak.

aug. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésedre a válasz: lehet a spermaeredménye miatt, akár, igen.

Kérd ki az orvos tanácsát, mit tegyél, hogy javuljon a spermiumuk minősége, gyorsasága stb.


De nem biztos, hogy ez a "gond". Hanem az idő. Egy női ciklusban 20-25% van a teherbeesésre, ha eltaláljátok a termékeny napokat (4-6 nap mindössze a termékeny ablak). 80%, hogy egy év alatt sikerül.

Az, hogy az első gyermeketek rögtön sikerült, az mázli volt, annak persze örülni kell, de lehet, hogy a másodikra kicsit többet kell várnotok, kis türelem :)


Ezzel érdemes tisztában lenni, hogy akár 1 évig is eltarthat. Ha pedig nem akartok addig várni, akkor 6-10 hónap sikertelen próbálkozás után irány egy részletes kivizsgálás, meddőségi centrumban (neked dns fragmentáció, vérvételek stb, feleségednek részletes vizsgálatok, vérvételek).


A másodlagos meddőséget már leírták többen is. Attól még, hogy van gyereked, utána is bármikor meddővé válhatsz sajnos, ennek ezer oka lehet (életmód, betegség, szövődmény, idősödő kor stb.). Ha az okot megtalálják és kezelik, összejöhet a következő gyerek. Ezzel nem azt mondom, hogy meddők vagytok, félreértés ne essék! Orvosilag a meddőség az, ha 1 éve próbálkoztok sikertelenül, ti még bőven messze vagytok ettől (ez 35 év feletti nő esetén 6 hónap, nem pedig 1 év).


A vitaminokat kezdd megint szedni, jó ötlet. Érdekes biológiai tény, hogy a spermiumok előállítása a herékben 9-10 hétig tart. Tehát ha most "rágyúrsz", az egészségesebb életmódra, az 2-3 hónap múlva kifizetődik, és lesz jó hatással a termékenységre is. Utána se hagyd abba persze a vitaminokat stb., csak mert eltelt 3 hónap, addig szedd, amikor nem sikerül a terhesség.

Például a mostani spermiumok 60%-osak, most mondtam valamit, abból is lehet terhesség, nyilván. De ha szeded a vitamint, betartod, amit az orvosod javasol, akkor 2-3 hónap múlva, az addigra termelődött spermiumok már mondjuk feljavulnak 80%-ra. A számok csak példák voltak, semmi alapjuk nincs :)

Tehát ha most elkezded szedni a vitaminokat, az segít, de nem hat azonnal az egészségedre, a termékenységedre, kell neki kis idő. Nőnél ugyanez, a tüszőérés 3 hónapos időtartama miatt.


Akkor se keseredj el, ha szeded a vitaminokat hónapokig, és semmi eredmény, a vitaminok nem varázsszerek, akkor majd kipróbálsz mást, amit az orvosod javasol az eredményeitek alapján.

aug. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Mostmár nem reagálok mindenkinek külön. Külön köszönöm a #17-es válaszolónak.
aug. 16. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!