Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehetséges, hogy ezért nem...

Lehetséges, hogy ezért nem jön össze a baba?

Figyelt kérdés

Most lett két éves az első gyermekünk, és eddigre akartuk már a másikat, hogy a feleségemnek ne kelljen vissza menni dolgozni. A cégnek sem jó, ha visszamegy aztán meg következő évben meg eljön szülni, és nekünk sem lett volna kényelmes. Mindegy, mostmár ez van. Az elmúlt hónapokban sokat próbálkoztunk, mégsem jött össze, az első gyerek egyből sikerült. Voltunk előtte egy alapszintű termékenységi vizsgálaton - csak úgy mert megtehettük - és akkor az jött ki, hogy mind a ketten termékenyek vagyunk, csak lehet hogy sokat kell várni, míg a gyerek összejön. Nekem sok kisfickó van, viszont elég nagy arányban sérültek vagy rossz fele néznek.

Szóval gondolkoztam, hogy igazából mi lehet a különbség, hogy akkor egyből összejött, most meg nem. Két dolog a különbség: egy kicsit stresszesebb volt az életünk (ház felújításban vagyunk, bár én nagyrészt jól viseltem), a másik pedig, hogy nem szedtem multivamint. Néha szoktam 1-2-3 hónapokig multivitamint szedni, aztán tartok szünetet. Mikor az első baba megfogant akkor már szedtem rendszeresen hetek óta, de most egy éve semmit. Befolyásolhatja a multivitamint szedés jelentős mértékben a kisfickók életképességét?



aug. 15. 11:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem az orvosodat kérdezed meg?

Szerinted a taxis Józsi, a közértes Mari jobban tudja, mint az orvos?!🤦‍♀️

aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Másodlagos meddőség is létezik ám.
aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem a leírásból igen csak az jön le, hogy szar a spermaképed, és igazából a múltkor volt màzlitok, hogy ennek ellenére összejött….
aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
1%
Ez a sors! Munkakerülés miatt köll a kölyök... na nem. Húzzon el az asszony melózni!
aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#1-es: annyi normális válasz van itt, hogy gondoltam segíthet. Még az egyetemi vizsgáim előtt is sok hasznos dolgot találtam itt :D

#3-es: nem végtelenül szar, mondjuk úgy hogy a nemzőképességem egy kicsivel átlag alatti, de azért messze vagyok a nemzőképtelentől

#4-es: van elég pénzünk, nincs azzal gond. Igazából kijönnénk úgyis, hogy a feleségem nem dolgozik. A feleségemnek karrier szempontjából értelmesebb lett volna úgy visszamenni dolgozni, hogy már nem fogja megszakítani a munkában levést.

aug. 15. 12:00
 6/18 A kérdező kommentje:
#2-es: mit jelent a másodlagos meddőség?
aug. 15. 12:01
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a kettes vagyok, de én is ezt írtam volna. Első gyermek hogy született? Szülés és terhesség alatt is kialakulhatnak olyan dolgok egy nőnèl ami másodlagos meddőséget okoz.

Férfinél is romolhat a spermakèp. Vírusfertőzés után pl. Nem tudom mikor volt a kivizsgálás, de 3 hónapos célzott fertilitást segítő vitaminkúra biztos csak jót tehet.

aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy csak annyi, hogy nem tőled van az első gyerek. Inkább DNS tesztet fizess, haver.
aug. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

“ mondjuk úgy hogy a nemzőképességem egy kicsivel átlag alatti, de azért messze vagyok a nemzőképtelentől”


Na látod. Kicsivel átlag alatti. Az átlagnak 1 év alatt összejön, nektek meg lehet, hogy 1,5 vagy 2 lesz.


Vagy elmentek kivizsgáltatni magatok, mert attól, hogy 2 éve nagyjából rendben volt, most lehet szar.

aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Látom idetévedt pár troll. Tök normálisan kérdezte és logikus is, hogy két gyerek között nem megy vissza az anyuka… a cégnek is jobb.
aug. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!