Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek nekem nem lehet...

Szerintetek nekem nem lehet soha gyerekem?

Figyelt kérdés

En meg csak 21 leszek, nem is tudom mit keresek itt, ebben a kategoriaban, talan abban bizva jottem ide, hogy valaki meg tudna nyugtatni, hogy nem jelenti mindjart a legrosszabbat ez az egesz.


25-40 nap kozotti a ciklusom, nagyon valtozo es maga a verzes is 2-5 napig tart, ez is valtozo, hogy meddig, legtobbszor 3 nap es osszeadva max 2 db betet es van, hogy megelozi 2 hettel elotte a feher nyak folyas, de legtobbszor nincs.

A leghosszabb a 46 nap es a legrovidebb a 14 napos ciklus.

Az eletem total kaosz, semmi rendszer nincs benne, 3 kulonbozo nappalos muszakban dolgozom, az alvas is mindig maskor, masmennyi, enni osszevissza szokok es mindezek melle szuletett stresszelo vagyok.

Sokat faj a fejem, egy napon belul is nagyok a hangulat ingadozasaim, szinte mindig faradt vagyok, ingerlekeny es hohullamzok es a cicim is kicsi, nagyon.


Kerlek titeket, mondjatok, hogy nem vagyok menthetetlen, mindig is nagy csaladra vagytam😭


2022. jan. 16. 09:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

Annyival egészíteném ki, hogy az össze vissza munkád sem fogja befolyásolni. Gondolj bele. Ha a gyári munkás is teherbe esik nehéz fizikai munka és korán kelés, fáradtság mellett, akkor ez jól mutatja hogy egy össze vissza alvás stb nem fogja ezt befolyásolni.

Az ember úgy van kitalálva hogy szaporodni tudjon. Ha hormonális és szervi gondok nincsenek, akkor maga a munka-alvás-élet nem fogja megakadályozni.

Járj utána a testednek, hidd el meglesz a megoldás :)

2022. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

Elsore rendezd az eleted

Vagyis legyen benne rendszer

Napi min 8 ora alvas ha lehet mindig ugyan akkor aludj

Etkezesedet is tedd temdben napi 3 nagy es 2 kis etkezessel. Sok folyadek.


Nekem akkor probukalt ilyet mikor 3 muszakba dolgoztam teljesen felborult a ciklusom. Az eletem. Rohamgasztam dokihoz de kis vitamin es vashianytol eltekintva teljesen rendben volt minden.


Mikor normal munkaidora valtottam arra ra 4honappal rendezodottt a ciklusom es minden mas is 😁

2022. jan. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legrovidebb ciklusom 13 napos volt a leghosszabb 45 nap

Ketszer is sikerult teherbe esnem masfel ev probalkozas utan. Annyi hogy hol elobb van ovulaciom, hol kesobb.

2022. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat, koszonom a tamogatast, tenyleg megnyugodtam kicsit, de el fogok menni orvosokhoz.
2022. jan. 16. 11:00
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
pcos gyanus, nem feltetlenul tesz meddove, de megnehezitheti a teherbeesest. nem lesz egyszeru ravenni az orvosokat hogy felallitsak a diagnozist (szexizmus), de ne hagyd magad
2022. jan. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a 3 műszak nem tesz jót senki egészségével. Én megpróbálnék állandó időbeosztással munkát keresni a helyedben. Ez az össze-vissza életmód melegágya az IR és egyéb problémáknak. A ciklus gondokon az Aviva torna is segít, nekem sokkal pontosabb és fájdalommentesebb lett tőle.


Amúgy egyetértek, hogy lehet IR is a dologban, de akkor el kell gondolkozni, hogy mitől. Táplalkozás, mozgásszegény életmód, stressz, kevés alvás mind hozzájárulhat és csak te tudolhatod, hogy neked mit kell rendbe tenni. Szóval az IR-re diéta a kezelés, ami tök jó, csak ha közben extrém stressz vágott tönkre, akkor azon is változtatni kell.

2022. jan. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Tulajdonképpen jó, hogy ennyire előre gondolkodsz, mert sokan akkor kezdik meg a kivizsgálásokat, amikor nem jön a várva várt baba. A rendszertelen ciklusnak mindenképp utána kell járni, és ha esetleg igazolódik PCOs, IR vagy bármilyen probléma, akkor időben vagy, hogy életmódot válts, és ha aktuális lesz felkészült szervezettel vághatsz bele a babaprojektbe. Valóban célszerű megvizsgáltatni a ciklus eleji, végi hormonokat, csináltatni egy hárompontos cukor-inzulin vizsgálatot, nőgyógyásszal egy cikluskövetést, hogy tudd van peteérésed.... Ha szükséges felkeresni endokrinologust, dietetikust. Ha én ennyi idősen így gondoltam volna, már lehet anya lennék, szóval fel a fejjel!
2022. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Gyere próbáljuk ki😉
2022. jan. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
28%
21 évesen még nem biztos hogy normális ciklusod van. A rendszeres egyidőben történő alvás, illetve a megfelelő folyadékbevitel, valami állandóság az életedben segíti a hormonháztartásod. Simán lehet gyereked. Nem szentírás, hogy kötelező a fehér folyás, illetve a 28 napos ciklus. Vannak női teák, amik segítenek, és természetesek....21 évesen nem hiszem, hogy lenne már miómád, cisztád, ami okozhatná a tüneteket...
2022. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!