Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek nekem nem lehet...

Szerintetek nekem nem lehet soha gyerekem?

Figyelt kérdés

En meg csak 21 leszek, nem is tudom mit keresek itt, ebben a kategoriaban, talan abban bizva jottem ide, hogy valaki meg tudna nyugtatni, hogy nem jelenti mindjart a legrosszabbat ez az egesz.


25-40 nap kozotti a ciklusom, nagyon valtozo es maga a verzes is 2-5 napig tart, ez is valtozo, hogy meddig, legtobbszor 3 nap es osszeadva max 2 db betet es van, hogy megelozi 2 hettel elotte a feher nyak folyas, de legtobbszor nincs.

A leghosszabb a 46 nap es a legrovidebb a 14 napos ciklus.

Az eletem total kaosz, semmi rendszer nincs benne, 3 kulonbozo nappalos muszakban dolgozom, az alvas is mindig maskor, masmennyi, enni osszevissza szokok es mindezek melle szuletett stresszelo vagyok.

Sokat faj a fejem, egy napon belul is nagyok a hangulat ingadozasaim, szinte mindig faradt vagyok, ingerlekeny es hohullamzok es a cicim is kicsi, nagyon.


Kerlek titeket, mondjatok, hogy nem vagyok menthetetlen, mindig is nagy csaladra vagytam😭


2022. jan. 16. 09:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Kezd el magad kivizsgáltatni



Nem a gyerekvállalás miatt.. hanem ezeket a tübeteket általában IR és PCOS szokta okozni


Ha ez a baj, akkor kezeletlenül előbb utóbb cukorbetegséghez is vezet általában.

A nehezebb teherbeesés csak tübet szokott lenni és nem is feltétlenül húzza magával



Ez cscak egy tipp, de az ennyire rendszertelen ciklus lehet pajzsmirigyprobléma is

És sokk más dolog is állhat a háttérben.


Első egy nőgyógyászti vizsgálat, lehetőleg olyna dokibál, aki endokribológiávalbis foglalkozik.

2022. jan. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%

Szia! Próbálj meg normálisan étkezni, a ciklusod ez is zavarhatja. Probalj meg legalabb 8 orat aludni egy nap. Ha osztottban vagy( vagyis 3 kulonbozo nappalos muszakban) akkor a muszakok kozt legalabb 3-4 orat aludni. A fejem nekem is minden heten legalabb 3xf aj

Semmi baj nincs a ciciddel. Nem lehet mindenkinek akkora mint egy nagy nagy gorogdinnye. Fogadd el. Persze hogy lehet babád, csak valtoztass az elet ritmusodon.

2022. jan. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Koszonom, hogy irtatok!

Mindenhol azt olvasom, hogy ezek a tunetek meddosegre utalnak.😢

2022. jan. 16. 09:18
 4/19 A kérdező kommentje:
Nogyogyasz elkuld nagy verkepre, ahol mindent megneznek, ami csak verbol kiderulhet?
2022. jan. 16. 09:19
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Több orvost is keress meg, és készülj fel hogy sokan nem fognak foglalkozni veled ! Ne hagyd magadat, ha úgy érzed hogy baj van, igen is vizsgàljanak ki rendesen!

A melléd ez pedig megtudod műtermi ha nem tetszik, de olyanhoz menj aki tényleg jól dolgozik.

2022. jan. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tobb orvost, ugy erted tobb nogyogyaszt? Vagy masmilyen orvosokat?
2022. jan. 16. 09:47
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mai eszemmel és tudással indulnék neki a dolognak, aminek most te fogsz, akkor így csinálnám:


Magánban vérvétel: alap vérkép, 3 pontos inzulinos cukorterhelés, pajzsmirigy (TSH, fT3, fT4, anti-TPO).


Ezek eredményével mennék nőgyógyászhoz, majd endokrinológus hoz. Előtte körbekérdeznék akár IR-es, akár pajzsmirigyes csoportokban, hogy kit ajánlanak, ki az aki nemcsak hazaküld egy fogamzásgátló recepttel.


Tudom, nem valami olcsó, de megúszod vele a hosszú várakozós hónapokat és konzultációra visszahívásokat, hiszen úgyis ezekre küldenének az első beszélgetések után. Így meg akár elsőre is kaphatsz diagnózist.


A nőgyógyásznak nem igazán ez a szakterülete, de jó ha csinál ultrahangot, meg tudja mondani, hogy teherbe eshetsz-e, vannak-e tüszőid stb. De a hormon részéhez kell az endokrinológus.

2022. jan. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyámnak azt mondták az orvosok, hogy meddő. Szóval ne keseredj el így előre, fel a fejjel :)
2022. jan. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nögyogyásznál voltál? Erre ő tudna neked válaszolni. Nekem nagyon rövid a menstruációm, 3 nap és 1 betét is elegendő lenne naponta, csak a higiénia miatt szoktam cserélni és van gyerekem.
2022. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Kicsi a cicid, ez most komoly? Szerinted az mit befolyásol? Barátnömnek nem is látszik a melle olyan kicsi, neki mellkasa van nem melle és két gyereke is van.
2022. jan. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!