Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Stressz miatt nem jon a baba?...

Stressz miatt nem jon a baba? Hogy lehet ebbol kilabalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 5 eve volt az elso panikrohamom, azota a szorongas szinte mindennapossa valt. Eleg sok stressz er, sajnos nem olyanok, amiktol konnyen meg lehet szabadulni (jelenleg az oka hogy egy eve kulfoldre koltoztunk, itt dolgozunk, probalok beilleszkedni ebbe a tarsadalomba, nyelvet tanulok stb).

9 honapja probalkozunk az elso babaval, elotte 6 evig fogamzasgatlot szedtem.

Azthittem emiatt varat magara ilyen sokaig, ezert voltam kivizsgalason, pajzsmirigy, hormonok minden rendben van. Volt egy par honap amikor neztem ovu teszttel mikor van a jo ido, akkor egyutt is voltunk ket naponta. Aztan ezt abbahagytam, nem akartam erre is ragorcsolni. Mivel testi oka nincs, igy valoszinuleg a stressz miatt nem jon a baba.

Haziorvos nyugtatot nem irt fel (nem is szivesen szednek), megis kene valami, mert sajnos nem tudok kikapcsolni, folyton jar az agyam a munkan, tanulason, Magyarorszagon hagyott beteg anyukamon, meg akkor hogy a baba miert nem jon mar.. emiatt a panikrohamok mar mindennaposak.

Akit sok stressz ert a mindennapokban, esetleg panikrohama is ilyen gyakran volt, Ti hogy tudtatok ezeket elengedni hogy a “babaprojektre” koncentralhassatok?


2021. dec. 21. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

A párod is ki lett vizsgálva, mert csak magadról írtad?

Szerintem felkereshetnél egy szakembert, aki segít a stressz feloldásában. Ha nem megy annyira az adott nyelv, akkor tudom, hogy van olyan magyar pszichológus, akivel skype-on keresztül lehet beszélni.

2021. dec. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is szorongós vagyok, sajnos elég rossz már az állapotom. Én pdzichológushoz járok.
2021. dec. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Semmi bizonyíték nincs rá, hogy két egészséges embernek a stressz miatt nem lesz gyereke.
2021. dec. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp tedd rendbe magad lelkileg mielőtt teherbe esel, mert roppant nehéz lesz így végigcsinálni, és a sok stressz a magzatnak sem tesz jót, meg később sem, ha megszületik.


Én a helyedben nagyon alaposan utána járnék, hogy milyen lehetőségeid vannak, milyen segítséget tudsz igénybe venni. Vannak online lelkisegély oldalak, ahol lehet chatelni vagy emailt írni is (delutan.hu) plusz vannak online elérhető pszichológusok is.

2021. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A parom meg nem lett kivizsgalva, az O kivizsgalasat a haziorvosnal vagy a nogyogyaszomnal kell kerni?

Pszichologus mar tervben van, kaptam beutalot, de ott tobb mint fel ev mulva van az elso szabad idopont. Maganbol akiket ajanlottak szinten tele vannak sajnos. De ez a magyar skype-os megoldas jo otlet, esetleg van valakivel tapasztalatod, akit ajanlanal?😊

2021. dec. 21. 20:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektelenség nagyon sokszor van a férfi miatt.
2021. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, mindenkepp szeretnem magam eloszor lelkileg rendbe tenni, de egyszeruen nem tudom hol kezdjem, semmit nem tudok kiiktatni, se a munkat se a tanulast. Jelenleg most ott tartok, hogy heti 6 napot dolgozom, mellette 3 este nyelvora. Olyan kimerult vagyok hogy allandoan csak aludnek, etvagyam sincs, hanyingerem van mindentol, semmire nem tudok gondolni ugy hogy “jajj de megennem most ezt”.
2021. dec. 21. 20:14
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön nem tudom, hogy van, de itthon a férfi Urulógushoz megy: probléma megnevezése, nem jön a gyerek 1 éve, kivizsgálást szeretne. Ha ott nincs gond, ő beutalja andrológushoz. Az andrológus végzi az ilyen irányú részletes vizsgálatokat. Vagy egyből magánba megy andrológushoz meddőségi kivizsgálásra.
2021. dec. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Én kicsit előreszaladok és nem leszek népszerű a kérdésemmel: mit vársz a gyerektől? Hogy képzeled el a gyerekes létet? Van reális képed milyen az élet egy gyerekkel?

Gondolom külföldön egyedül vagytok. Nincs nagyszülői segítség. Ha most a 6 napi munkától (ami tényleg sok) és a 3 nyelvórától kivagy, akkor a gyerek méginkább kikészít majd, az ugyanis 7 nap meló, 24 órában.

Egyáltalán nem biztos hogy nektek ez az élethelyzet a legalkalmasabb gyerekre. Meg kéne vetni a lábatokat kint. Beilleszkedni. Jól érezni magatokat. Plusz magadat egyenesbe hozni, mert még olyanokat is megvisel a gyerek érkezése, akik rendben voltak magukkal.

2021. dec. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9.-nek maximálisan igaza van!
2021. dec. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!