Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit takar a meddőség kezelés?...

Mit takar a meddőség kezelés? Vagy esetleg házi praktikák?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve próbálkozunk eddig sikertelenül. Nem hőmérőzünk meg semmi.

Csak kíváncsiságból kérdezem hogy ez mit takar magában? Hogyan zajlik? (doki fobiám van, kiskorom óta) vagy esetleg valaki tud olyan házi praktikát amivel sikerült neki a teherbe esés?

A segítséget előre is köszönöm. :)



2020. ápr. 15. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha egy éve nem sikerült, azért én elmennék dokihoz. Ja, most nem lehet.

De van, amikor elég egyszerűen meg tudják oldani, van amikor meg ki sem derül, hogy miért nem jön össze.

Én lehet, hogy azért a hőmérőzést kipróbálnám. De ha 3 naponta szexteltek, minimum, akkor össze kéne jönni.

Egyébként a húgomék is 1 évig próbálkoztak, mire összejött. De anyukám akkor volt beteg, szerintem ott a stressz is gond volt.

2020. ápr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vegyél v. rendelj netről ovulációs tesztet. Ha pozitív, akkor érdemes aznap v. a köv. egy-két nap próbálkozni.
2020. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. Egy év után érdemes elmenni orvoshoz. Én saját tapasztalatom tudom neked röviden leírni. Magánorvoshoz mentem, de ö volt a kórházban a meddőségi vezető is. Legelőször gyógyszert írt fel, nézte a peteérést UH-al. Ovulációnál volt tüszőrepesztő szuri, és utána progeszteron pótlás. Ez ment pár hónapig, utána csinált egy átjárhatósági vizsgálatot, ami után kellett egy műtét. Utána fél évig kellett próbálkozni, de nem jött össze. Majd 5db inszemináció után lombikra küldött. Ha elkezded ezt a procedúrát akkor igen sokat kell orvoshoz járnod. De akár lehet, hogy már a gyógyszeres kezelés is segítene neked. Én azt bánom, hogy sok vizsgálat nálam későn volt, így bizonyos problémák nem derültek ki, pedig ki tudja hogy hamarabb sikerülhetett e volna. Hormonvizsgálatra érdemes elmenni, cukorterheléses vizsgálat is gyakori. Én sem hőmérőztem egyébként, ovuláció környékén naponta együtt voltunk. Sok sikert kívánok neked.
2020. ápr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazából úgy vagyunk most vele hogy jön majd mikor jönni szeretne, csak azért jobb tudni mint megijedni, vagy ott megtudni :)

A szúrós rész az nem tetszik. Mindketten tű érzékenyek vagyunk, legutolsó vérvételemnél bejött velem, 3x sikerült levenniük, a végén még nem tudták melyikünket segítsék fel :D

2020. ápr. 16. 21:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Az megvan hogy terhesség alatt hányszor fognak megszúrni? Illetve a szülés infúzió, ha olyan van epidurál... Ooooh, majd rájössz hogy ez a része a legkevesebb.
2020. ápr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok ismét. Ha elkezditek az orvoshoz járást akkor több szuri is lehet, erre próbálj felkészülni ha odakerülsz. Én se bírom a tűket, lombiknál férjem adta be a szurikat. Pár vizsgálat is vérből van például. Az inszeminációnál is van mindig egy tüszőrepesztő szuri. Tudom rossz, de olyankor próbálj arra gondolni, hogy miért is csinálod.
2020. ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is azt akartam írni, hogyha terhes leszel, akkor majd immunis leszel hamar a tűre. Elég sokat böködnek majd, és a szülésnél egy kis injekció már igazán semmiség.
2020. ápr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tűfóbiáról annyi, hogy akkor ne is szülj, a gátmetszés annál jóval rosszabb. Meg úgy általában ... a sok vizsgálat, vérvétel, felejts el. Lehet, a tested nem akar teherbe esni emiatt..... Tudat alatt nem félsz te ettől nagyon amúgy?
2020. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A praktikáról annyit, hogy ovuláció környékén érdemes próbálkozni, a ciklus kvázi felénél, amikor peteérés van. Ezt csak azért írom, hátha nem vagy képben. Előfordulhat ....

Nem kell minden nap, sőt, jobb, ha kihagytok napokat, a spermának jót tesz. Fontos lenne, hogy ismerd a tested, érezd, mikor lehet peteérésed, vannak gyógyteák, amik helyrerakják a női hormonokat, ha azzal van baj, pl. barátcserje. Egyéb betegségek is bezavarhatnak, pl. inzulinrezisztencia.

2020. ápr. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. ápr. 28. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!