Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha elvesztem a munkahelyem,...

Ha elvesztem a munkahelyem, akkor le is állhatunk a baba témával?

Figyelt kérdés
vagy van valami kibúvó, amivel még időt nyerünk? vagy semmiképpen sem fogok kapni gyedet?
2010. jún. 1. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha elveszted a munkahelyedet, úgy, hogy még nem jön a baba, akkor nem leszel jogosult gyed-re. Tgyás-ra lehetsz jogosult, de csak akkor, ha a munkaviszony megszűnését követően három napon belül passzív táppénzre mégy, és a táppénz lejáratát követő 28 napon belül szülsz. De ha nincs biztosítotti jogviszonyod szüléskor, illetve igényléskor, akkor gyed nem jár. Ha a munkaviszony a baba születését megelőző 28 napon belül szűnik meg, és igényelted a tgyás-t, akkor passzívan járni fog a gyed.

És ha összejön a baba, akkor a terhességed kezdetétől felmondási védelem alatt állsz, nemcsak a megállapítástól. Akkor is vissza kell vegyenek, ha pl. június 1-én volt meg utoljára, téged kirúgnak július 1-vel, és július végén kiderül, hogy terhes vagy.

2010. jún. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és mi van akkor, ha terhes vagyok, védelem alatt állok, de csődbe megy az egész cég?
2010. jún. 1. 11:05
 3/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ha megszűnik a cég, akár csődeljárás miatt is, az ugyanolyan, mintha nem dolgoztál volna, vagyis ilyenkor elveszíted a munkahelyed:(
2010. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Viszont ha jogosult vagy rá, akkor menj álláskeresési járadékra, és ha az kitart a szülésig, akkor járnak a juttatások.
2010. jún. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
de ez mindenkivel előfordulhat. kell, hogy legyen rá megoldás. Pl. ha táppénzre megyek? és onnan megyek szülni? a táppénz gondolom nem szűnik meg a munkahely csődje miatt. valamivel csak védik a kismamákat, nem?
2010. jún. 1. 11:17
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. jún. 1. 11:18
 7/13 A kérdező kommentje:
vagyis válaszodat! :) most látom, hogy csak egyedül írtál
2010. jún. 1. 11:23
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem, ha megszűnik a cég, akkor nincs védelem, táppénzen csak egy kis ideig lehetsz utána (talán 40 nap, vagy hasonló). Onnantól semmi, azért, mert kismama vagy, nem jár külön védelem a többi dolgozóhoz képest. NEm beteg vagy, csak gyereket vársz.
2010. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

de rosszindulatú vagy... ennek nem ez a lényege, hogy nem beteg vagyok. hanem, hogy amikor összejön a baba - minden rendben. aztán mindentől függetlenül csődbe megy a cég - a baba még mindig meg van (semmiről sem tehet) és aztán nem kaphatok gyed-et? valami nekem itt nem korrekt.


itt vagy joghézag van, vagy nem tudunk valamiről.


remélem nem kerülök ilyen helyzetbe, de ha mégis, majd érdeklődök az illetékeseknél

2010. jún. 1. 12:00
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, valóban nem túl igazságos, de sajna nincsen joghézag:( Egyedül annyit tehetsz, hogy ha megvolt a jogosultságod, és terhesen veszítetted el a munkádat, majd az álláskeresési is lejárt, akkor méltányossági alapon igényled a gyed-et és a tgyás-t.

Ha viszont dolgozol elég ideje, akkor lehet szerencséd, mert álláskeresési 270 napra jár, és az elég lehet szülésig. Persze csak ha valóban terhesen veszíted el a munkahelyedet.

2010. jún. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!