Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fontos! Nincs már munkahelyem...

Fontos! Nincs már munkahelyem 2. baba után nem kapok gyedet?

Figyelt kérdés

segítséget szeretnék kérni :



egy nagyon jó baátnőm, volt kolléganőm elöttem 1 évvel szült ésneki is ki kellett lépnie a cégtől mint nekem



nemakartak már babát, de becsuszot, és megtartják


lány márciusban lesz 2 éves tehát akkor jár le a gyede. azt mondták neki h mivel már nincs bejelentve sehova így nem fog kapni gyedet. igaz ez? mit tudna tenni h kapjon a mostani babára is aki júniusban fog születni?



köszönöm előre is


2009. nov. 18. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Necces amit írtál több helyen is.

Ha nincs bejelentett munkaviszony, nem jár gyed, csak alanyi jogon gyes. Ez így van, ez ellen nem lehet tenni.

De mi az, hogy ki kellett lépnie? Gyed, gyes alatta az anya munkaviszonya nem szüntethető meg, a tövény védi!!!

Járjatok utána!

2009. nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyed alatt nem bocsájthanak el! Ne hagyd magad, ne foglalkozz velük, ne írj alá semmit nem rúghatnak ki, saját magaddal tolsz ki ha felmondassz, nem fogsz kapni semmit, csak azt a huszon pár ezer forint gyest!

Ha lejár a gyede, de még nem mondott fel nem hagyta magát kirúgatni akkor el megy táppénzre a cégtől és megint jár minden mint az elsővel.

2009. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok! Ezt így nehéz elmagyarázni! Lényeg h a volt kolléganőm már 2008. áprilisában aláírta a kilépést , és én is idén júliusban (az én lányom 4,5 hónapos)


igen tudom h véd a törvény de ő kötelezet minket és az egy dolog h véd a törvény ő más m módon "bosszulja meg ha nem teszem amit ő akar" és őszintén megmondva sem a kolléganőm se én nem azért szültünk babát h rettegésben éljünk és bíróságról- bíróságra járjunk! szóval ezért léptünk ki. Csak most meg kiderült h hiába kapunk most pénzt a második gyereknél már nem fogunk! :(


Nem tudom ha bejelentjük magunkat valahova akkor kapunk? vagy azt sem értem h volt munkahelyünk mikor elmentünk szülni az első gyerek után és 2 évig neveltük és jön egyből a 2. baba akkor miért nem folytatódik a gyed?!

2009. nov. 18. 17:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!