Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erdélyi vagyok tartózkodásim...

Erdélyi vagyok tartózkodásim van meg állandó munkahelyem de még nem kaptuk meg az állampolgárságot.29hetes kismama vagyok. Hogyan kezdjem majd el a baba papirjait? és azt Erdélyben is lehet majd vagy itt kell?

Figyelt kérdés
2009. jún. 26. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Az anyakönyvi kivonatot mindenképpen itt kapod. A párod is erdélyi, vagy idevalósi?
2009. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mindketten Erdélyiek vagyunk.csak ugy hallottam innen onnan hogy marha sokba kerül az anyakönyvi kivonat meg az útlevél és ezek nélkül nem vihetem ki Magyarórszágról.
2009. jún. 26. 21:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom kell e az anyakönyvi kivonatért fizetni nektek, de én a határon dolgozom román részen és mi kiengedtük a babát anyakönyvi kivonattal az anya és az apa jelenlétében. kb. 3-4 nap amíg bent tartották őket és haza már azzal mentek, lehet gyorsított eljárásban kapták.
2009. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
még 1 kérdés:ezt hol kell igényelnem?és a tbt meg lakcímkártyát ugyanúgy kell igényelni mint nekem?nagyon köszi az eddigi segítségeket
2009. jún. 26. 22:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem minden ugyan úgy, mint mi nekünk a kórházon keresztül fogtok kapni. Van itt saját házatok, és itt akartok élni mindig?
2009. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi ugyanebben a helyzetben vagyunk,csak Szlovákia-Magyarország.Ha megfogadsz egy tanácsot:ne hallgass senkire,inkább menj,és hivatalos szerveknél érdeklődj!Hidd el,ott jobban el tudják magyarázni.Én már megtanultam,nem hallgatok másra,a végén úgyis nekünk kell szaladgálni.

2009. jún. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A gyermek kettos allampolgar automatikusan,en ugyanebben a helyzetben voltam annyi kulombseggel hogy 11 eve tortent.Tehat ugyanazok a jogai mint egy magyarorszaginak,attol fuggetlenul hogy ti erdelyiek vagytok.Az apuka majd ahhoz az onkormanyzathoz kell forduljon ahova van bejelentett lakcimetek.Csinalnak neki magyar utlevelet azzal hazahozhatjatok es itthon le kell majd fordittatni romanra a magyar keresztlevelet es csinalnak neki rogton romant is.
2009. jún. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

NEM LESZ A GYEREK KETTŐS ÁLLAMPOLGÁR!

A szülők állampolgárságát kapja meg,magyar anyakönyviben benne lesz,megjegyzésként ,h a szülők román állampolgárok.Az anyakönyvit mindenképp ki kell vennetek(lefordítnotok románban olcsóbb) és azzal majd Romániában bejelentitek a kicsit.

Útlevél nélkül ,nem viheted ki,de az anya útlevelébe beírják valóban sokba kerül.

Gondolom Regisztrációs igazolványod van,mert anélkül itt nem fogsz tudni intézkedni.Márpedig ha hivatalos munkahelyed van itt,akkor kapni fogsz pénzt a kicsi után,meg a szülésre is.

Ahhoz h állampolgárok legyetek,ahhoz bizonyitnotok kell majd ,h van ahol laknotok és van amiből éljetek(jövedelem)

2009. jún. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a torveny valtozott 1998 ota akkor bocsanat.Az en fiam akkor szuletett es automatikusan magyar allampogar is lett ,nekem csak vegleges tartozkodasi engedelyem volt.Es ez igy van a vilag tobb orszagaban.Magyar utlevellel hoztam haza Erdelybe,ha jol emlekszem csak par honapig volt ervenyes(mert hogy a piciknek hamar valtozik a fizionomiajuk,de hat ennek az interneten utana lehet nezni.
2009. jún. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.azt tudom hogy nem lesz 2állampolgár a picim hanem a szülők állampolgárságát kapja.viszont útlevelünk nincs amikor utazunk azt személyivel tesszük tehát útlevélbe nem tudják tenni ezért neki külön kell.olyant is hallottam hogy kaphat egy ideiglenes útlevelet amivel átléphetjük a határt és otthon meg lehet csinálni a baba útlevelét kb negyedéért mintha itt csinálnánk.csak azt nem tudom hogy anyakönyviért hol kell jelentkezni.vagyis hogy hol kezdjem
2009. jún. 27. 20:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!