Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg igaz, h ha babát...

Tényleg igaz, h ha babát akarunk, akkor nem lehetünk együtt mindennap, csak kétnaponta?

Figyelt kérdés

4 hónapja próbálkozunk a második babával,de eddig semmi,és hetente 5-6 napot együtt vagyunk.Sokhelyen olvastam,h nem lehet naponta együtt lenni,mert steril lesz az apa.Most akkor a gyerekprojekt miatt vonjuk meg magunktól a "jót"?Vagy pont ezért nem lesz baba,mert sokat vagyunk együtt?Már nem értem,h mi a jó,és mi a rossz!

Várom a tanácsokat.Köszi nektek.


2010. máj. 30. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

A férfi folyamatosan termeli a spermát, de egy orgazmus után kb 2 nap után lesz ugyan annyi mennyiségés minöségü spermája.

Vagy is ha a párodnak megfeleö mennyiségü, minöségü spermája van (volt sperma vizsgálaton) akkor akár minden nap teherbe ejthet, de ha a párod spermái túl lassuak, vagy nagyon kevés hímivar sejt van benne, akkor jobb ha nem vagytok minden nap együtt. Minél nagyobb hévvel csinálja a párod annál belejbb kerülnek, ennek akkor van jelentösége ha a kis katonák lassuak.


Ha az elsönél nem volt gond, nyugodtan csináljátok minden nap is akár, ha nem jön össze menjetek el orvoshoz.


De basszus van egy gyereketek és szinte minden nap együtt vagytok, gondolom akkor te nem dolgozol.

2010. máj. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A napi többszöri szex okozhat sterilséget egy férfinél.

A dokim szerint ha egészséges mindkettőtök lehet napont is akár a termékeny időszakban.Mások szerint elég csak 2 naponta!Mi már csináltuk mindenhogy,1 éve nem jön a baba.

A kivizsgálásokon minden rendben velünk és mégsem sikerül.

2010. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Még nem voltunk vizsgálaton,mert korai még.

Az elsőnél nem volt gond,elsőre összejött,most 21 hónapos,szóval utolsó előtti,igen,nem dolgozom.Beleestem még a háromévbe,úgyhogy még nem mentem vissza melózni.

De szeretnénk mielőbb kistesót,ezért megteszünk mindent.De akkor csökkenteni kell a mennyiséget....

Még egy kérdésem lenne,hogy tegnap volt az ovum (ciklus.hu szerint),párom kitapintotta,h puha,és zselés a méhnyakam,este együtt is voltunk.Akkor a mai nap kimaradhat,nem lesz gond a termékenységgel kapcsiban?

2010. máj. 30. 18:55
 4/13 anonim válasza:
100%
Mi minden nap együtt voltunk a párommal és első próbálkozásra összejött a baba, szerintem nem ezen múlik. Nyugodtan legyetek együtt amennyit csak jólesik, ha még 4 hónapig nem jön össze beszéljetek orvossal. Ne várd meg az 1 évet!!! Vagy esetleg csináld azt, hogy a peteérés előtt 2 napig nem vagytok együtt, vegyél ovulációs tesztet. sok sikert!
2010. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elvileg tegnap volt peteérésem,és pénteken nem voltunk együtt,csak csütörtökön,az jó?Na meg persze tegnap!De akkor kihagyjuk a mai napot,még belefér?Nem akarunk lemaradni megint... :(
2010. máj. 30. 19:01
 6/13 anonim válasza:
100%
szerintem ma mindenképp legyetek együtt, ha tegnap volt peteérésed. A pete 24 órát életképes, holnap már késő .
2010. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a 10 és 20 nap között próbáljátok meg kétnaponta.
2010. máj. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Egy férfi spermájának "megéréséhez" 80 nap kell kb, legalábbis ennyi idő alatt jut ki a heréből beléd. Szerintem ilyen hosszú időt tekintve lényegtelen, hányszor vagytok együtt, hacsak nem hónapokkal előre gondolkodtok az együttlétekben, és figyelitek. Szerintem ez a nagy tervezgetés, meg mit nem szabad, csak megöli az együttlétek varázsát. Mi is majdnem minden nap szerelmeskedtünk, a gyümölcse pedig éppen 4 hetes. :)
2010. máj. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Mi abban a hónapban, amikor terhes lettem minden nap együtt voltunk, és elsőre sikerült.Szerintem, habár nem vagyok nagy szakértő, mindig van olyan kis katona, ami ha akar akkor időben eljut a célig.De lehet abban is valami, amit előttem írtak.Sok sikert!!!

37 hetes pocakos

2010. máj. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolso valaszadohoz. Nekunk is akkor jott ossze elsore mind2x,amikor naponta egyutt voltunk. Sok sikert. :) 9+3hkm
2010. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!