Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi esélye van a terhességn...

Mennyi esélye van a terhességnek, ha megszakítással védekezik egy pár? Kinek volt ebből terhessége?

Figyelt kérdés

Lényegében azert erdekel, mert konkrétan 13 éve ezt a módszert választottam. Az egyik párommal 5 évig, míg a mostanival 8 éve.

Van már gyerekünk, első aktív hónapban összejött.

De megis erdekel, hogy van-e olyan, aki ennyi idő után teherbeesett?


2017. febr. 22. 19:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%

Én hat évig voltam összesen így párkapcsolatban. Nem lettem terhes.

Aktívan pedig kb már fél év után.

2017. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Erre keress rá: Pearl-index!
2017. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én megbízok ebben a módszerben, hiszen ha valóban az előnedv tartalmazna soermát, sokszor lettem volna terhes. Ez abban az esetben gondolom igaznak, ha:- nem szállt ki időben, vagy fél napon belül újra, mert akkor ott van sperma, ami az előnedvvel távozik és termékeny.


Nem lenne gond a második, de tervezni nem nem tervezzük.

2017. febr. 22. 20:06
 4/17 anonim ***** válasza:
38%

Én lassan 15 éve megszakítással védekezem mindig. Soha nem voltam terhes. Pedig mindketten egészségesek vagyunk, van már gyerekünk. Mondjuk elég rendezett a családi életünk, ha terhes lennék se lenne gond. Tény, hogy nem lettem terhes megszakításos módszerrel.

De ha valaki nagyon nem akar terhes lenni annak nem ez a legjobb védekezési módszer. De aki úgy van vele mint én, hogy nem akar gyereket, de ha mégis teherbe esnék, akkor sem pánikolnék, annak jó ez a módszer is.

2017. febr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
100-ból 35 nő a pearl index, de ez ostobaság. Melyik kutat bizonyítja, hogy időben szállt ki, illetve 1 napon belül nem e volt 2 aktus?
2017. febr. 22. 20:07
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az tény, hogy a megszakításos módszer nem 100%-os, azonban nem mindenki olyan, hogy azonnal az első alkalom után ikrei lesznek.

A nagy átlagnak még várnia is kell a gyermekáldásra, nem megy az azonnal.


A megszakítás azért nem jó, mert az ötöst is megnyerik mindig, és utána nem biztos, hogy annyira kívánt volt az a gyerek, a másik, hogy a betegségek azonnal aktív veszélyforrások lesznek számodra.

2017. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
6: Óvszerhasználat mellett is terjed a betegségek 2/3-a!
2017. febr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én így lettem.
2017. febr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

"100-ból 35 nő a pearl index, de ez ostobaság."


Nem ostobaság. (Amúgy inkább 40 a pearl index, más források szerint.) Azért nem ostobaság, mert nemrégiben végeztek egy kutatást, egy sereg férfi előváladékát vizsgálták meg, hogy tartalmaz-e életképes spermiumot. 40%-uké tartalmazott. A te párjaid meg a 60%-ba tartoznak. De ez lutri, csak menet közben derül ki! Azért, ha lányod van, ne javasold neki ezt a módszert...

2017. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Egyszer próbáltuk.

Elfogyott a gumi, pont akkor múlt el, már amúgy is két hónap múlva belekezdtünk volna a kistesóba. Meg ugye 6 napja nem volt szex...

Á, egy alkalommal úgyse lesz baj...

Időben ki is szállt, ez is 100%.

Még az, hogy most már 6 éves a lányunk. ;)

A tervezett gyerekhez bezzeg 5 hónap kellett. ;)


Úgyhogy én bevallom, így lettem terhes. Részemről ez a módszer nem biztonságosnak lett nyilvánítva.

2017. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!