Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor fogom tudni, hogy...

Mikor fogom tudni, hogy lelkileg készen állok az anyaságra?

Figyelt kérdés

Biztos hülye kérdésnek gondoljátok, de nem tudom eldönteni hogy tényleg készen állok -e rá. Elég sokszor úgy gondolom hogy már jöhetne a kicsi, de vannak olyan pillanatok hogy inkább még ne. Ezt úgy gondolom hogy a párom már szeretne babát, sokszor én is, de félek hogy meg fog változni kettőnk közt a kapcsolatunk, mert most sokat dédelgetjük , szeretgetjük egymást és tudom egy babával nem lesz erre idő. de vágyom egy csöppségre!!!

Meg persze félek a terhességtől, szüléstől meg utána mi lesz.... Szerintetek ez normális?? Lécci mint kívülállók hogy látjátok ezt a helyzetet????? Én 23, a párom 26 szerintem korban már ideális lenne a picike:)))))


2010. máj. 7. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor vagy érett, ha félsz ugyan a szüléstől, de elfogadod. Illetve ha már nincs benned olyan, hogy lemondásnak érzed ha nem tudtok elmenni bulizni a baba miatt, vagy hogy kettőtökre sincs időtök. Az első pár hónap erről szól, nemhogy egymásra, de magadra sem lesz időd. Aztán minden normalizálódik. A mi babánk 10 hónapos, most már egyre több időnk van egymásra, egyre többet eljárunk itthonról, szóval olyan mint régen, csak még jobb, mert itt van ez a csodaszép kis bajkeverő. :-))

Szóval ha ezt már nem érzitek áldozatnak, akkor jöhet a baba.

Megjegyzem, 23 évesen én még nagyon messze voltam az ilyenfajta gondolkodástól, de nem vagyunk egyformák. Nekem akkor még a szabadságom (kötetlenségem) volt fontosabb.

2010. máj. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat!! Én csupán ettől tartok hogy a páromra sem fog idő lenni, nem a bulizás meg az ilyenek, nem szoktunk amúgy sem eljárni. A párom rengeteget dolgozik. Különben úgy érezném készen állnánk arra hogy szülők legyünk! De mégis van egy kis félelem.
2010. máj. 7. 20:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is féltem.Jobban mondva én sem tudtam, hogy készen állok-e.Addig húztam halasztottam a dolgot, míg elmúltam 30, mikor kismama lettem.És még akkor is rettegtem.

Féltem a terhességtől.Mire odakerültem, rájöttem, hogy élvezem.Egyáltalán nem teher.Féltem a szüléstől.A vajúdás alatt olyan nyugodt voltam, hogy alig tudtak vérnyomást mérni:)Féltem attól, hogy hogyan látom el a babát.Most, hogy itt van egész nap csak érte aggódok, ölelgetem, puszilgatom.Imádom.

Bánom, hogy nem huszonévesen jött.Most mi a gondom?Ennyi idősen hogyan vállajak kistesót?Pedig nagyon szeretném.Hát elmúlt az idő...

Csakis akkor fogod megtudni, készen állsz-e, ha ott lesz a baba.Na, akkor igazán érzi az ember.Amikor ránézel, arra fogsz gondolni, hogy mekkora h..ség volt rágódni azon, mikor vállalj babát.

És ha nehezen jön össze a baba?CSak úgy röpülnek az évek.Kívánom, ne így legyen.

Ha úgy érzed a párod a nagy ő.Ha mindenben támogatna, segítene a babát illetően, akkor hajrá.

Eleinte tényleg nem tudnátok egymással annyit foglalkozni.Viszont pár hónap elteltével újra tudnátok egymásra figyelni.Minden csak szeretet, és akarás kérdése.

Sok boldogságot!

2010. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!!! Valószínű most dobbentettél rá a dolgokra, ahogy elolvastam a válaszod újra és újra. Nagyon igazad van. Köszönöm

Nektek is sok boldogságot kívánok!!!!!

2010. máj. 8. 14:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi újság azóta? Lett baba/babák?
2017. szept. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!