Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalnátok babát extra nagy...

Vállalnátok babát extra nagy testsúllyal?

Figyelt kérdés
A lányom már 17 hónapos lesz, 114kg-mal indult a terhességem(nem terveztük, pláne hogy az orvosok azt mondták nem is lehet babám), 132 kg-on volt a csúcs, most 124kg vagyok. Viszont lehetséges, hogy megint gyermeket várok. Komoly egészügyi problémáim voltak az első gyermekem előtt, kihordása közben(veszélyeztetett lettem az utolsó 2 hónapban) és utána is(szívritmuszavar, zsibbadás és magasvérnyomás). Védekezünk rendszeresen a párommal, ám úgytűnik mégis becsúszhatott, mert klasszikus tüneteim vannak, sajnos ismerősek az első terhességem végett. Vacilálok nagyon, hogy be merjem e vállalni, mert félek, hogy vagy nekem vagy neki vagy mind a kettőnknek baja lehet a terhesség alatt. Kérem olyan írjon, aki 100kg felett vállalt gyermeket és a tapasztalataira lennék kíváncsi!
2010. ápr. 29. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még nem olyan régen szültél, és a szervezeted kibírta a strapát, egyúttal szerintem hozzá is szokott, nem aggódnék a helyedben, mondjuk 35 éves kor alatt. Ha idősebb vagy, akkor már igen. Én bevállalnám, de a táplálkozásra nagyon vigyáznék ezentúl.
2010. ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Speciális terhes-diétát kell megbeszélni a védőnővel vagy dietetikussal, és ahhoz tartani magad. Akkor simán ki lehet hordani. Plusz mozgás. Úszni nagyon jól lehet nagy testsúlyú kismamiknak is, a felhajtóerő áldás ilyenkor.
2010. ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
25 éves leszek hamarosan
2010. ápr. 29. 13:56
 4/11 A kérdező kommentje:
8 évig hetente 2x úsztam.Ez jó, nekem meg azt mondták terhesen ne ússzak, én meg ezért nem is mentem az usziba..:S
2010. ápr. 29. 13:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát én konzultálnék az orvosokkal.. Az szinte biztos,hogy speciális diétára lenne szükséged. Amúgy tervezett gyereket csak az után vállaljatok hogy legalább 30 kilót lefogytál,mert ez tényleg durva és életveszélyes!
2010. ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A nem megterhelő úszás bezony hogy jó. Sőt ha csak lubickolsz a vízben, már az jót tesz. Tampont kell felrakni és akkor még nyitott méhszáj esetén is megvan a védelem.De normál terhességnél meg semmi gond nincs. Engem állandóan ezzel nyösztetett a védőnő (megjegyzem tök igaza volt), csak akkor még jártam dolizni, és elégnek találtam a "mozgást". Értekezz a védőnővel, nőgyógyásszal ők mit javasolnak!!
2010. ápr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképpen beszélj orvossal!!!! Ez legyen az első! Én a kislányommal 117kg-val kezdtem, 119kg-val mentem szülni. Hormonbajos vagyok, így azt mondták, hogy nem lehet gyerekem, a kislányunkra 7évet vártunk. Most 7 hetes babás vagyok megint, és 117kiló szintén. 5évet vártunk rá :) A kislányommal nekem is voltak gondok, de ez nem azt jelenti, hogy most is magas lesz a vérnyomásom, és lesznek szívdobogás érzéseim. Minden terhesség más. Én most nagyon nyugost vagyok, próbálom betartani a diétát amit annó is kellett. Eddig minden rendben van velünk, remélem így is marad. Annyi gobndom van, hogy vizesedtem a terhesség előtt is, és ez sajna nem akar szűnni. :( Sok sikert neked!
2010. ápr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia én 108cal kezdtem és 118cal mentem szülni. PCOS vagyok.Veszélyeztetett terhes voltam.2 hetet a korházban voltam.De már most azon gondolkozunk mikor jöjön a következő baba.
2010. ápr. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Közben csináltam egy tesztet, és az negatív lett, így azért most örülök ennek, mert tényleg félnék. Én is mondtam a páromnak, hogy 100kg felett én mégegyszer nem szeretnék szülni, csak ha sikerült fogynom.Lassan megy le, de nagyon nem könnyű.Én is hormonzavaros vagyok mellette még.Imádom a lányom, de fel is szeretném nevelni, így nem kockáztathatok.
2010. ápr. 29. 21:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia

Tudom hogy nem a kérdéshez kapcsolodik de én tőled szeretnék kérdezni. Miért mondták az orvosok hogy nem lehet babád? Nekem is a test sulyommal kötekszik a doki hogy azért nem esek teherbe. Előre is köszi.

2010. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!