Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalnátok ilyen körülmények...

Vállalnátok ilyen körülmények között a második babát?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hónap múlva lesz 2 éves, Anyukám 2,5 szobás lakásában lakunk, ő külföldön dolgozik havi 2 hetet tölt itthon, férjem is külföldön dolgozik február óta, kb 2 hetente hétvégére jön haza. Gyest kapok, ami nem túl sok, mert főiskolába jártam, amikor terhes lettem, most 23 vagyok. Amióta férjem kint dolgozik, azóta kezdünk lábra állni anyagilag, előtte rosszul álltunk. Tartozásaink voltak, amiket már kifizettük.

Nagyon beosztjuk a pénzt, hogy tudjunk félre tenni is.

Én januárban végzek a sulimmal, így lesz érettségi mellett szakmám is. Tavasszal tervezzük, hogy kiköltözünk a férjemhez. A kinti családi pótlék kb annyi, mint itthon a gyes.

A családban eltérőek a vélemények, kíváncsi vagyok kívülállók véleményére is.


2011. szept. 21. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Mi is elég nehéz helyzetben vállaltuk a második bébit.

Rengeteg adósság, albérlet, jobb talán csak akkor lesz, ha visszamentem dolgozni. Viszont úgy voltam vele, hogy nem bírnék tükörbe nézni, ha elvetetném szegény kicsit, pedig sokaknak ez volt az első reakciója :(.

Szerintem nálatok sem annyira kilátástalan a helyzet, hogy attól kelljen félni, éhen haltok. Könnyű biztos nem lesz, de szerintem te is bánnád később, ha most "nem vállaljátok" a babát.

2011. szept. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Költözz ki, majd utána meglátod...ráérsz még csak 23 éves vagy.
2011. szept. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! én 21 éves vagyok és a párommal szeretnénk babát! most egyetemre járok, és mivel ez munkaviszonynak számít így kapnék gyest és gyedet is igaz? nem vagyok vele tisztában de mivel korban nincs köztünk nagy különbség ezért előbb megkérdezem tőled hátha tudsz ebben nekem segíteni!amúgy én nem hiszem h vállalnék a helyedben még egy babát!mivel kiszeretnél költözni a férjedhez az tök nagy változás lenne neki még akkor is ha addig meg sem születne!szerintem még babázz a fiaddal másfél évet és utána jöhetne a következő!én ki élvezném a babázás minden percét, amíg nem megy óviba!:) de ha Ti úgy vélitek h nem lenne gond és minden simán menne vele akkor hajrá és szurkolok!:)
2011. szept. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én még várnék vele. Amúgy is kicsi még a "nagy" is. Mondjuk nekem is 3 éve lesz a 2 gyerek között de elég labilis most nálatok minden. Én a helyedben kivárnék. Nem maradsz le semmiről. Én 23 évesen még sehol nem voltam a gyerekvállaláshoz pedig nem vagyok bulizós meg ilyenek. Most 30 vagyok és januárban jön a 2.
2011. szept. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szóval én azt tanácsolom, hogy először találjátok meg a saját helyeteket mert így anyunál lakni amúgy sem egészséges ha meg kiköltöztök külfödre akkor meg főleg várd meg, hogy mi lesz belőle. 2 kicsivel azért nem olyan könnyű ugrálni.
2011. szept. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Valahol eléggé megdöbbent, hogy egy életről úgy beszélsz, utolsó válaszoló, mint ha annyi lenne, hogy melyik gyógyszert vegyük be fejfájásra.
2011. szept. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Milyen életről??? Még nem terhes a kérdező!! legalábbis nem azt írja, hanem gondolom szeretne még babát majd és érdekli, hogy mások szerint ez most aktuális-e. Szerintem olvasd át a kérdést még egyszer!
2011. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Rajtad kívül amúgy mindenki úgy értelmezte a kérdést mint én. :O És mindenki ugyanazt tanácsolja.
2011. szept. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát nekem úgy jött le, sorry. Lehet, már besokalltam a sok megtartsam / ne tartsam kérdéstől...
2011. szept. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kérdező még nem terhes!csak tervezi a babát!
2011. szept. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!