Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A véleményetekre lennék...

A véleményetekre lennék kíváncsi. Mennyi az az idő, amit "illik" dolgozni egy adott munkahelyen, mielőtt teherbe esem?

Figyelt kérdés
2016. nov. 1. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
egy év
2016. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Amennyi a GYED-hez kell. Nem azért mert úgy "illik", hanem mert így éri meg. Én legalábbis nem a munkahelyem kénye kedve szerint szültem.
2016. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Összességében már több, mint egy éve dolgozom a munkahelyemen, csak annyi bonyolítja egy picit, h ebből 9 hónapot közfoglalkoztatottként dolgoztam. 06.01-el vettek fel közalkalmazottnak. Párom már nem szeretne várni, én viszont úgy érzem a 06.01-től illene legalább 1 évet ledolgoznom, h szeretettel várjanak majd vissza.
2016. nov. 1. 12:35
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
én is úgy gondolom ahogyan te.
2016. nov. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Én 2,5 évet dolgoztam. De ha sikerült volna még hamarabb eljöttem volna...

Ahogy megtudtam, hogy várandós vagyok szinte azonnal eljöttem (11. héten), nehéz és körülményes a munkám...leterhel(t).


NApi 100 km utazgatás, hátrányos helyzetű gyerekek és családjaik. Nem volt egyszerű.

2016. nov. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Én nem számigálnám 1-2 hónapon belül hozzafognék a babaprojekthez. Jön, amikor jönni szeretne alapon. Legtöbször nem is olyan könnyen, mint hisszük. Ha most teherbe is esel, júniusig dolgozhatsz simán.
2016. nov. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

5 mit dolgoztál?


én egy elég hátrányos helyen voltam gyermekjólétis, mégis 34. hétig dolgoztam, 25-25km az út oda-vissza +80km-es körzetem volt...


kérdező, 1 év után állnék neki a próbálkozásnak, ha nem akarsz egyből táppénzre menni (persze az eü okot nem tudhatod előre), akkor jó 1,5 évet biztos dolgozol ott, mielőtt elmész szülni

2016. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Semmi garancia nincs rá, hogy ha jó kislány módjára kivárod az 1 évet, akkor szeretettel fognak visszavárni.

Addig sok víz lefolyik a Dunán, lehet, meg sem lesz a pozíciód, mikor mennél vissza, vagy odaadják egy ismerősnek, aki csak beesett az utcáról.

2016. nov. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a cégnél 5,5 éve dolgozoztam, 4 évet a mostani pozíciómban, mikor terhes lettem.

Nem nagyon örültek, mert nehéz a kollégák pótlása az osztályon, de én dolgozni szerettem volna a 30. hétig, így megnyugodtak. Aztán úgy alakult, hogy a 22. héten táppénzre kellett mennem, tudom, hogy nem örültek.

Egyébként szerintem 2 év a reális, ami alatt megismerik az alkalmazott személyiségét, tudását, lehet bizonyítani, és TALÁN visszavárnak. Ma sajnos az a tapasztalat, hogy semmi sem biztos...

2016. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem építeném erre a gyerekvállalást.

Kb. másfél éve dolgoztam a munkahelyemen, amikor teherbe estem. A főnököm azonnal ki akart rúgni, jogász világosította fel, hogy nem teheti meg. Aztán elvetéltem, és amint szabad volt az út, azonnal kirúgott.

A következő munkahelyemen a próbaidő lejártával rögtön próbálkozni kezdtünk, de csak bő fél év után sikerült. A főnököm jött mézes-mázaskodva, hogy jaj, hát ő így, meg úgy örül, de azért szeretné a felére csökkenteni a bejelentett fizum, hogy ne kelljen utánam túl sok táppénzt meg szabit fizetnie. Mondtam, köszi, csak nekem meg a GYED-hez (akkor még az volt) nagyon nem mindegy.

Azóta már sok év telt el, ezekre a munkahelyekre már alig emlékszem, viszont van egy fantasztikus gyermekem, aki ezerszer fontosabb, mint bármilyen munkahely.

2016. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!