Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tulajdonképpen mire is jó a...

Tulajdonképpen mire is jó a folsav?

Figyelt kérdés
Barátnőm tanácsolta, hogy szedjek folsavat, ha babát szeretnél és megfogadtam a tanácsát.Hallottam, hogy sokan szedik, de nem tudom, hogy tulajdonképpen konkrétan mire is jö és, hogy miért kell már teherbeesés előtt elkezdeni?Emellé még C-vitamint is kell szedni külön?Mit javasoltok?(Január végén hagytam abba a fogamzásgátlót 5 év után), nem lehet, hogy még túl vékony a méhnyálkahártyám?
2010. ápr. 14. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A terhesség korai szakaszában (ez az első 4-6 hét)a fejlődő embrió gerincét lezáró folyamat csak folsav jelenlétében megy végbe hibátlanul. Az ételekkel viszonylag kis mennyiséget lehet bevinni, ezért a baba egészsége érdekében jó ha szeded a folsavat.
2010. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A folsav a velőcsőzáródási-rendellenességek ellen vég. Ez a legfontosabb, amit szedni kell. Természetesen ma már a kismamáknak készült terhesvitaminok is megfelelő mennyiségben tartalmazzák. Én C vitamint nem szedtem külön, hanem eleinte csak folsavat, majd komplex vitamint. (amiben ugye már benne van a folsav) Azt hogy miért kell elkezdeni előbb szedni, hát nem tudom. De lehet, hogy azért hogy mire a baba megfogan, minden vitamin megfelelő mennyiségben rendelkezésére álljon, mert ha valamiben addig hiányt szenvedtél, lehet hogy előbb a szervezeted dolgozza fel, magyarul nem jut el a babához. Így mire teherbe esel, már minden anyag a megfelelő mennyiségben van a szervezetedben. De ez csak egy tipp.


Amúgy a folsav az első 12 hétben a legfontosabb, mert addigra be is fejeződik a gerinc záródása.

2010. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Mármint hogy : "ellen véd". Nekem a 12. hétig javasolták emelt mennyiségben a folsavat.
2010. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A velőcső záródása a fogamzást követő 28. napra befejeződik, vagyis nagyon hamar, ezért jó szedni korábban a folsavat.
2010. ápr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2010. ápr. 14. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!