Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha az első baba 3 év próbálkoz...

Ha az első baba 3 év próbálkozás után jött össze, a másodiknál mire számíthatok?

Figyelt kérdés

10 hónapos a kislányom,úgy érezzük Apával ,hogy itt az ideje a kis tesónak.De nagyon félek ,hogy mennyit kell rá várni.

Írnátok tapasztalatokat,akinek a második mégis hamarabb összejött?


2010. ápr. 14. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én családi példát tudok. Nálunk volt olyan, hogy a párnak az első babára majdnem 5 évet kellett várniuk, ami eléggé összetörte őket, úgyis érted. A második és a harmadik baba elsőre összejött nekik, ahogy tervezték! :D

Remélem segítettem... :)

2010. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem erre általános szabály nincs. Az ismeretségi körömben rengetegféle felállás van: első babára 6 év, utána a második harmadik zsinórban, másiknál az elsőre 4 év, sajnos második nincs, az első már majdnem 5 éves. (Közben és előtte is vagy 6 baba elment az első 12 hétben valamikor, pedig orvosilag semmi oka a vetéléseknek.) Harmadik: első baba jött, amikor tervezték, a második meg nem és nem jött, már lemondtak róla, 16 év múlva beköszönt. :o)

De talán más a helyzet, ha orvosilag van magyarázat arra, hogy miért jön össze nehezebben, ezt nem tudom...


Remélem Nektek összejön!

2010. ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kisfiunk 1,5 év próbálkozás után végül gyógyszerrel fogant meg. Most kistesó ügyben próbálkozunk, ez a 8. hónapunk.
2010. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szerintem húzzatok bele. Én nagyon sajnálom,hogy anno vártunk. Jobb lett volna, ha szoptatás befejezése után belevágtunk volna. De én kis naív azt gondoltam, hogy majd a második könnyebben összejön, pedig nagyon úgy tűnik, hogy nem.
2010. ápr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1 hónapja kezdtünk bele,de most megjött.Lányom még szopizik,ez hátráltathatja a próbálkozásainkat?
2010. ápr. 14. 18:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, első válaszoló. Biológus vagyok. Ami persze nem azt jelenti, hogy nem lehet próbálkozni :), de kisebb az esélye.
2010. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk első baba 4év probálkozás után,második véletlen baba 1éves volt az első gyerek akkor:-)Harmadik tervezett baba 3.hoba össze jött:-)

Nálam bevált,hogy az első "kitaposta"a többinek az utat

:-DKívánom nektek is.

Halkan megjegyzem szerintem is szopi után fogjatok bele..

2010. ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan csak a férjem biológus :o), de én úgy tudom, hogy a szoptatás csak abban az esetben hátráltatja a teherbeesést, amennyiben az anyának még nincs ciklusa. Az első menstruáció előtt is már lehet peteérés, de nem feltétlenül van. (Minél később jön meg először egy szoptató nőnek, annál valószínűbb, hogy már megelőzi peteérés.)

Amennyiben van ciklus, ugyanolyan eséllyel esik teherbe, vagy éppen nem, mintha nem szoptatna.

2010. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!