Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mik a PCO szindróma tünetei?

Mik a PCO szindróma tünetei?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak UH-gal deríthető ki?
2008. szept. 19. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Általában rendszertelen menses, túlsúly, erősebb szőrzet....

Bár nekem semmilyen tünetem nem volt....

Egyszer késett a mensim, ezért elküldtem uh-ra, hogy kizárják a méhenkívüli terhességet, s akkor diagnosztizálták nálam.

Azóta closty-t szedek, de még semmi eredménye

2008. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

-rendszertelen mensi, vagy mensi hiánya

-emelkedett férfi nemi hormonszint

-sok (10 fölötti) apró ciszta a petefészekben

Diagnosztizálni csak UH-val lehet, de ha 3 feltétel közül bármely 2, ha nálad megvan, akkor a pcos gyanú(!!!) is fennáll.

Gyakran társul ehhez a tünetegyütteshez emelkedett prolaktinszint, illetőleg inzulinrezisztencia.

2008. szept. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. szept. 19. 12:18
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

Nézd meg ezt a honlapot, nagyon hasznos,rengeteg megbízható infóval, szakorvosok véleményét is kérheted.

Az előttem válaszolóknak igazuk van, mindenképpen kell hormonvizsgálat, inzulinvizsgálat, és ez a tünetegyüttes nem csak nőgyógyászati, hanem endokrinológiai "ügy" is.

2008. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én is pcos vagyok. Nekem csak annyi a tünetem hogy rendszertelen a menzim, a multkori is csak barnázás volt rendes menzi helyett. Pcos-ra gyanakszol? Vagy a doki mondta? Van tüneted?

Kívánom a legjobbakat!

2008. szept. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát csak annyian írják itt, hogy PCOS van nekik, hogy megijedtem.. Majdnem 1 éve nem jön össze a baba :-( A mensim évek óta rendszeres, csak 1x késett 1 hetet.. Ja, és 2 éve nyáron volt egy nagy petefészekcisztám, ami szerencsére magától felszívódott.
2008. szept. 19. 12:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam két éve vették észre, hogy pco-m van, hosszú utat jártam be mire a megfelelő dokihoz kerültem. Tüneteim: nem volt menstruációm (8 hónapig), 25 kilót híztam és csúnyult a bőröm. A nőgyógyászom írt beutalót endokrinológiára és ott vérvizsgálatból (hormon, terheléses vércukor) megállapították. Gyógyszeresen kezeltek és sikerrel:-)A tünetek megszűntek és babám is lehet már. Érdemes egy komplex vérvizsgálatra elmenni!
2008. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ellenpelda vagyok: nekem volt menzim, orat lehetett volna hozza igazitani, ennek ellenére pcom volt.


tulsulyom miatt mentem endokrinologushoz, mert hiaba sportoltam, etkeztem idealisan nem tudtam fogyni

2008. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!