Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent a premenstruális...

Mit jelent a premenstruális szindróma kifejezés?

Figyelt kérdés
Nem kérdezni szerettem volna, hanem leírni, hogy mit jelent! Én segíteni szeretnék, mert szinte minden második kérdésre ezzel is lehetne válaszolni. Nem akarom senki kedvét még a nem várt előtt elvenni, csak jobb , ha a mensire készültök és kellemeset csalódtok,mintha úgy jártok mint én fél éven keresztül. Minden egyes hónapban néztem minden porcikámat, tünetemet, hőmérőztem, minden egyéb. Minden alkalommal már félidőtől vagy egy héttel mensi előtt már feszültek a melleim, puffadt voltam, volt egy kis barna pecsét, amire azt hittem beágyazódás, aztán hangulatingadozás, hányinger, minden ami kell. Volt, hogy a mensi még egy hetet késett is, és a hőm végig magasan volt, minden hónapban jött a folyamatos csalódás, amig egyszer az orvosommal leültem és felvilágosított, hogy ez premenstruális szindróma. Van már két kislányom, akik elsőre összejöttek, emlékszem, hogy amikor velük poz. lett a teszt, akor még lazábba fogtam fel ezt az egészet, nem figyeltem maga, rögtön fogigátló abbahagyása után próbálkoztunk, nem is volt semilyen tünetem, csak a mensi kimaradás. Most június óta próbálkoztunk olvasgattam ezt az oldalt és csak arra lettem figyelmes, hogy vizsgálom a méhszájamat, a folyásomat, mérem a hőmet, tapizom a hasam, egyszóval folyton magammal foglalkozok. Minden egyes hónapban csalódás volt a negatív teszt, és megfogadtam ezt abbahagyom. Decemberben nem néztem magam, el voltam foglalva az ünnepekkel, alig voltunk együtt és félidő után se volt semilyen tünetem , a nem várt másnapján poz. lett a tesztem. Én teljesen megértem, hogy akik hónapok , évek óta próbálkoznak, azoknak milyen nehéz és akaratlanul is figyelik magukat, meg én "könnyen beszélek" mert nekem már van kettő, de én csak segíteni akarok, mert olvasom itt a sok kérdést, hogy mellfeszülés, terhes vagyok? Fehér folyás, terhes vagyok? Puffad a hasam. Ez mind nem jelnt még semmit! Visszatérve a premenstruális szindrómára, van egy kis részletem róla, bevágom ide. Remélem nem haragudni fogtok, hanem inkább jótanácsként veszitek, mert én is tudom, hogy milyen hónapról hónapra csalódni a neg. tesztekben és tudom milyen egyre elkeseredettebbnek lenni és kívnom, hogy legyünk , legyetek minél többen kismamik, mert szebb dolog a földön nincs , mint babát várni és aztán anyává válni!
2009. jan. 30. 23:08
 1/7 A kérdező kommentje:

A premenstruális szindróma tünetei igen változatosak. A legáltalánosabb testi tünetek a fejfájás, a szédülés, az izom- és ízületi fájdalmak és a mellfeszülés. Álmatlanság éppúgy előfordulhat, mint aluszékonyság. A ciklus második felében termelődő hormonok hatásával függhet össze a mellfeszülés, a végtagok duzzanata, a haspuffadás és az átmeneti testsúlygyarapodás.

A pszichés tünetek közül az ingerlékenység, a feszültség, a fáradékonyság, a lehangoltság fordul elő leggyakrabban.

Általánosan jellemző az érzelmi labilitás, az indokolatlan, túlzott érzelmi reakció. Egyeseknél a premenstruális szindróma alig észlelhető hangulatváltozást okoz, mások viselkedése feltűnően megváltozik, s ezeket a változásokat néha környezetük igen nehezen viseli, így a premenstruális szindróma nemritkán családi, munkahelyi veszekedések kiindulópontjává válik. Mindez fordítva is igaz lehet, és a nem megfelelően működő párkapcsolatban a nő gyakran a premenstruális szindróma tüneteibe "menekülhet".

A tünetek a menstruációt megelőző két hétben jelentkeznek, igen változatos kombinációban és súlyosságban. A nemi teljesség korában lévő nők döntő többsége tapasztal PMS-re jellemző tüneteket élete folyamán. 30-40 százalékuknál a tünetek korlátozzák a szokásos napi tevékenységet, munkavégzést, 1-2%-nál pedig lehetetlenné teszik a napi feladatok ellátását. A panaszok az életkor előrehaladtával általában súlyosbodnak, a terhesség alatt átmenetileg megszűnnek, a szülést követően azonban újra jelentkeznek.

Korábban meglévő PMS esetén szülés után nagyobb a depresszió kialakulásának veszélye. A koncentrálási képesség csökkenésére utal, hogy a nők ebben az időszakban jóval több közlekedési balesetet okoznak.


A premenstruális szindróma lehetséges tünetei


Testi tünetek:

- a mell feszülése, érzékenysége

- a testsúly növekedése, végtagok duzzanata

- emésztési zavarok, székrekedés, haspuffadás

- fejfájás, szédülés

- fokozott étvágy, vagy éppen étvágytalanság

- ízületi- és izomfájdalmak


Pszichés tünetek:

- ingerlékenység, idegesség, feszültség

- lehangoltság, fáradékonyság, szorongás

- csökkent koncentrálási képesség

- dührohamok, sírógörcsök

- depresszió

2009. jan. 30. 23:08
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek minden mondatoddal, és abban is biztos, hogy vagyok, hegy nem én vagyok az egyedüli aki pontosan érti, hogy miért írtad ezt le. Nagyanyáink kora óta bármennyit is fejlődött az orvostudomány, a terhesség legbiztosabb jele továbbra is az elmaradt vérzés. Valahol olvastam, hogy nem véletlenül találta ki a természet, hogy a terhesség első két hete rejtve marad előttünk. A megtermékenyítéstől a beágyazódásig tart a legbizonytalanabb időszak, akkor még bármi történhet. Nem véletlen, hogy ez a kis csoda ezt a két hetet úgy intézi, hogy semmi egyértelmű jelet nem küld felénk.

Gratulálok a gyerkőceidhez!

2009. jan. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasznos amit leírtál!
2009. jan. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük. Igazad van, hogy leírtad ezeket. Sajnos sokan elég görcsösen akarjuk/akartuk a babót. Mindenkinek mielőbbi babásodást kívánok! :)
2009. jan. 31. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük az infót!!!Szerintem mindenkinek hasznos...!!!!!
2009. jan. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hasznos végig olvasni! Köszi!
2009. jan. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg hasznos!

Csak még valamit:

detto, mint te! 1 év próbálkozás. Igaz, hőmérőzés nem volt, de PÉ figyelés és tesztelgetséek igen! Ami épp elég sok! AZtán december, takarítás, sütik, menük, ajándékok. És január 6.: pozitív teszt! :)

Tényleg nem szabad rágondolni sem!! Higgyétek el, beválik!!!

Üdv,

7 hetes kismama

2009. jan. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!