Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO-m van. Csak 1-2 év múlva...

PCO-m van. Csak 1-2 év múlva szeretnénk babát. A doki azt momndta addig szedjek fogigátlót mert az a PCO-ra is jó? Tapasztaltok? Vélemény?

Figyelt kérdés
EDdig még nem szedtem fogigátlót.Súlyfeleslegem nincs.Nem tudom mi a PCO oka.
2010. márc. 23. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem.pco-val. Én nem szedtem anti babyt mert így is nehezebben esnek teherbe a pco-sok.Nekem 1 év utén sikerült de szerencsém volt. Évekig próbálkoznak a pco-sok sikertelenül. Ja és mercformint szedtem úgy estem teherbe
2010. márc. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szintén pcos vagyok. Én a helyedben nem szednék fogamzásgátlót, mert csak elfedi a problémát. Inkább alaposan utánaolvasnék a pco-nak (www.pco-szindroma.hu) és felkeresnék egy endokrinológust, egy olyan belgyógyászt, akinek ez a szakterülete. A pco alapjában véve egy anyagcsere betegség és nem nőgyógyászati probléma!!!!! A szervezet inzulin háztartása van felborulva és ennek következtében alakulnak ki a ciszták, a magas tesztoszteron szint, hajhullás, szőrösödés etc. nincs két egyforma eset!

Lehet, hogy csak később szeretnél babát, de védekezni lehet máshogy is, viszont a pcos nem javul ripsz-ropsz, hosszú idő kell neki. Metformin+diéta+mozgás! Én sem vagyok túlsúlyos, csak 46 kiló, mégis inzulinproblémám van. Oda kell figyeljek a szénhidrátokra, sok rostosat kell ennem etc. Olvass utána kérlek, keress endodokit mielőtt fog. gátlót szednél, hidd el, megéri! Ajánlom még az indexen a pco szindróma fórumot, olvass bele!

2010. márc. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok! Nekem rossz tapasztalatom van a nőgyógyásszal kapcsolatban. Én babát szeretnék, ő műteni akar. Nem értem, hogyha anyagcsere problémám van, akkor miért akar egy mechanikus roncsolásos műtétet csinálni, ami kb. 1 évig megoldás. Nem nyugodtam ebbe bele, jövő hétre van időpontom endokrinológushoz, úgy hogy viszem az inzulinterheléses leletemet.

Ha megnézed a pco-szindroma.hu-t, amit "gyakorlott" pcosok csinálnak, akkor találni fogsz sikersztorikat, módszereket. Írd meg mire jutottál, kíváncsi vagyok!

2010. márc. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
hello! hallgass a többiekre,igazuk van.nekem is cisztáim voltak,mindenféle nőgyógyászt bejártam de nem segítettek csak ártottak a hormonokkal.Januárban felkerestem egy endokrinológust,kivizsgáltak vérvétel cukorterhelés stb, és kaptam meforal gyógyszert,22 napi szedés után terhes lettem.Most vagyok 9.hetes.Sok sikert neked..
2010. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
08-35-ös és 48-as vagyok! Boldog ember! Gratulálok! Én december óta szedek 2x500 meforalt is, nekem eddig még sajnos nem segített :( nagyon bízom az endodokiban! Te mennyi metet szedtél? Volt ciklusod, vagy abban is a met segített? (Kérdező, bocs az offért!)
2010. márc. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem minden nőgyógyi akar azonnal vágni, szerencsére az enyém sem. Azért kaptam pár havi (3) fogigátlót, mert túl magas volt a tesztoszteron szintem (ez a fogigátlás amúgy csak a gyógyszer mellékhatása). Utána már nem kell szednem, közben diéta, mozgás megvan - és jön majd a többi. Szerintem azért nem kell ellenségesen nőgyógyászhoz menned, de tény, hogy szerintem sem jó ötlet fogamzásgátlót szednem a köv. 2 évben folyamatosan - ezt az időt használd ki inkább arra, hogy rendbetegyék a ciklusod, és akkor már simábban jöhet a baba!
2010. márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nyugi csajok nekem is sikerült kicsit több mint egy év volt,de sikerült. Engem is műtötek,semmi értelme nem volt,vissza jött 2 hónap alatt. Meforal,mercformin ugyan az a hatóanyag,csak a meforalt könnyebb széttörni,és ezért szoktak ezzel kezdeni mert hozzá kell szoktatni a szervezetet. És mellette semmi cukor,mert futhatsz a wc-re egésznap,mert hasmenést okoz a cukor. Diéta,nem görcsölni a babó miatt,rengeteg együttlét a párotokkal,mert köztudott dolog hogy a pco miatt össze vissza van pé. Hajrá mindenkinek sok sikert
2010. márc. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pusztán azért vagyok ellenséges a nőgyógyászommal (illetve volt nőgyógyászommal), mert semmit nem volt hajlandó elmagyarázni, nem volt képes komplexitásában kezelni a problémát. Magam olvastam utána és tök idegenek világosítottak fel egy fórumon, hogy mi a teendőm, kihez forduljak felesleges, kétes kimenetelű műtét és stimuláció helyett. A véleményemet nem csak a saját tapasztalatomra alapozom, nézz szét pcos fórumokon! Természetesen respect minden pco-t haladó módon orvosolni tudó nőgyógynak!
2010. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mindenféleképp utána járok.Amúgy a ciklusom is rendbe van!Remélem gyorsan kezelni tudnak!

2010. márc. 24. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!