Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent az, hogy késik? Mi...

Mit jelent az, hogy késik? Mi alapján várjátok ekkorra vagy akkorra a menstruációtokat?

Figyelt kérdés
Olyan sokan írjátok, hogy mennyit késik a mensitek és mégis negatív a terhességi teszt. Ha hőmérőzés és ovuteszt alapján pontosan tudom, hogy mikor volt az ovuláció, akkor ahhoz képest nem úgy van, hogy MINDIG megjön 12-16 napra, vagy különben terhesség vagy hormonzavar áll a háttérben?
2010. márc. 18. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokan nem tudják, hogy a megtermékenyíttet petesejtek csupán kb 20 %-ból születik gyermek. Sokkal többször fordul elő az, hogy ugyan a petesejt megtermékenyül, de a következő vérzéssel ki is jön. Ilyen esetben is késhet pár napot a menzesz.

Egyébként sem törvényszerű a 12-16 nap, mégha nem is áll fent hormonzavar(persze a nagy átlag azért neked ad igazat), mivel előfordulhat spontán peteérés is akár menstruáció előtt egy nappal is.

2010. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Elméletben van egy bizonyos hosszúságu ciklusod, mondjuk 28 napos a legtöbb esetben. Vagyis mondjuk ha március 1.-jén jön meg, akkor ahhoz számolj 28 napot és akkora kellene megjönnie. A peteérés teljesen változó. Lehet,hogy éppen 18.-án van a peteérésed, ezért hőmérőzik mindenki,aki babát szeretne, mert nem tudjuk pontosan,hogy na ekkor van.Ez úgy általában változik.
2010. márc. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de ha tudom, mikor volt az ovu, és azt, h utána 14 nappal várjam a nemvártat, akkor, ha nem jön, már tesztelhetek? vagy könnyen lehet negatív akkor is?
2010. márc. 18. 16:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ovulációhoz kell mérni a tesztelést és nem a nem várthoz, mert az elméletben akármikor lehetne. Az ovuláció után 12-15 nappal történik a beágyazódás (ez az ami biztos) és kezd el termelődni a HCG nevű hormon. A terhes teszt ezt mutatja ki, tehát az ovulációhoz viszonyíts (feltéve , hogy biztosan tudod, hogy mikor volt).
2010. márc. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mi alapján várjátok ekkorra vagy akkorra a menstruációtokat?"


Vedd figyelembe, hogy csak a nők egy része hőmérőzik, ovutesztel stb. Ráadásul közülük se mindenki tudja értelmezni ezeket. Pl rendszeresen azt hiszin, hogy a pozitív ovuteszt az ovuláció napja, vagy a görbéből nem tudják megállapítani, hogy mikor volt ovulációjuk, és segítséget kérnek. Sokan nem tudják azt sem, hogy mi az a luteális fázis. (Ez nem szégyen, de azért nagyon nem árt, ha a testünk működésével tisztában vagyunk.)


A legtöbben egyszerűen csak a ciklusuk hosszával vannak tisztában, és ez alapján várják/nem várják ekkorra vagy akkorra a vérzésüket.

2010. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én "szerencsére" minden hónapban megéreztem a pé-t,pont ezért nem is hőmérőztem meg ovuteszteltem.mikor éreztem h fáj meg tojásfehérjés a folyásom,onnatól mindíg 16 napra meg is jött.amikor nem jött meg 16 nap után tudtam h baba van,és igazam is lett.


31 hetes pocis

2010. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!