Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lassan babát szeretnék, de...

Lassan babát szeretnék, de vannak gátló tényezők! Ti mit tennétek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
28 vagyok már és kb. 1 éve nagyon szeretnék kisbabát,a párom viszont még nem,2 év múlva kb.2 éve vagyunk együtt,szeretjük egymást és együtt is élünk a kezdetektől fogva,és én mióta megismertem,tudom tőle szeretnék babát.Most kiderült nincs peteérésem,palástfű-cickafarkfű teát iszok.Félek hogy 2 év múlva,ha elkezdünk próbálkozni,nehezen fog összejönni.És nem szeretném 30 felett az első babámat megszülni.Szóval picit el vagyok keseredve,mert a vágyamat egy kisbaba után,ami a szerelmünk gyümölcse lenne,nem tudom elnyomni,akárhányszor meglátok egy picit,könnybe lábad a szemem.Nem az idő múlásától félek,az csak pici részben idegesít,egyszerűen vágyom egy babára és kész.Hasonló helyzetben valaki!?
2010. márc. 18. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Megértelek, h szeretnéd a babát. Beszéltél erről a párodnak? h vannak kétejeid a + két évről, félsz h 30 évesen kevesebb az esélyed, nagyon szeretnéd. Neki mi a kifogása a baba ellen? anyagi okok v fél a felelősségtől? sajna ehhez két ember kell és ha erőlteti az ember abból nem sül ki jó. az én férjem rábólintott, aztán meg úgy viselkedett utána mint egy agglegény, soha nem lehetett számítani rá a gyerekkel kapcsolatban, mert ő is egy nagy gyerek, mint kiderült. egyszer csak azt vettem észre, h én vagyok a gyerek apja és anyja is egyszerre, de nem bántam meg, imádom a fiamat!!!

Gyakran a nők erőltetik, aztán csak azt kapják amire lehetett volna számítani.....bocs, nem akarlak elkeseríteni, csak személyes rossz tapasztalat!!!

2010. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,beszéltem vele már sokszor.Igazán nem is tudom mitől fél,egyszerűen csak nem akarja még.Korainak tartja,neki még idő kell.De a témáról nem akar beszélni,így hát próbálok nem beszélni neki erről,de nehéz.Ő optimista,azt mondja nekünk egyből sikerülni fog,ha akarjuk majd,én viszont félek,annyi rosszat hallani,és most is gondjaim vannak a peteéréssel.Szóval nem egyszerű!Lehet nekem kellene türelmesebbnek lennem,nem szeretnék erőszakos lenni,mert szeretem,de a vágyamat egy baba után,nehéz leküzdeni!Köszönöm,hogy írtál és sajnálom,hogy nálatok így alakult!Minden jót!
2010. márc. 18. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, megértem, amit érzel, szívemből sajnállak a helyzetért, de az eszem mást mond Neked! Én úgy éreztem, hogy itt az idő, kell most már egy gyerek nekünk. A férjem, belement, mert ismer annyira, hogy ami kell nekem, az előbb- utóbb úgy is az enyém lesz, addig nem nyugszom. Egyszerűen úgy érzem ő nem volt az első évben mellettem, sőt már a terhességem idején sem. Látszólag igen, de igazi társként, apaként nem. Aztán mikor a lányom 5 hónapos volt ismét terhes lettem, nem direkt így alakult. Azt hittem meghalok, biztos voltam benne, hogy egyedül nem megy. Abortusz ellenes vagyok, de akkor azt mondtam a férjemnek, hogy én nem vagyok képes egyedül végigcsinálni, nem szeretném megtartani a babát. Akkor megígérte, minden meg fog változni. Hát a gyerekeknek szuper apukájuk lett (tényleg, minden elfogultság nélkül), de mi eléggé eltávolodtunk egymástól. Remélem ez is megváltozik. Egy biztos anno nem így képzeltem el az életemet. Szerintem gondold át, akkor is szeretnéd a gyereket, ha az apukája nem fog melletted állni? Jó lesz a gyereknek úgy? Mindenféleképpen beszéld át jó alaposan a pároddal én ezt tanácsolom.
2010. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


ezt a kérdést én írtam ki. hasonló helyzetben vagyok, hasonló érzésekkel. néha jobb, néha rosszabb. de nagyon számolom a napokat és várom az időt. gondolj arra, hogy el jön majd a te időd is. addig pedig használd ki a lehetőségeket, amiket a gyerek nélküliség ad. mert azért biztos sok minden meg fog változni az életedben. rossz lenne úgy visszagondolni erre a 2 évre, hogy csak végig szomorkodtál. úgyhogy föl a fejjel. persze most annak tűnik, de nincs az már messze.

2010. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,aranyosak vagytok,hogy elmondtátok a saját sztoritokat,akkor nem csak én vagyok hasonló cipőben.Megpróbálok türelmes lenni,még ha nagyon nehéz is néha!Mindenkinek köszi és minden jót!:)
2010. márc. 18. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!