Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha már lassan megütöm a 40et...

Ha már lassan megütöm a 40et akkor kevesebb esélye van a teherbe esésnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

39 vagyok, a párom 43. Ha nektek 40fele vagy azt túl haladva sikerült gyorsan teherbe esneketek, akkor kérlek írjátok le a tapasztalataitokat. :)


2011. aug. 10. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem.Ugyan olyan esélye van,mint a 20 éveseknek.
2011. aug. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Remélem.
2011. aug. 10. 20:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért azt nem állítanám, amit az első válaszoló...

De egyáltalán nem reménytelen. :)

Barátnőm/ ismerősöm esett teherbe 38, 40, 42 évesen... És 35 voltam...

Kitartás! Egyik barátnőmék 2 évig próbálkoztak (igaz, ők a 2. babával), és egy homeopata orvos adott nekik szert- három hónap múlva már várandós volt.

2011. aug. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Van, aki gyorsabban, van, aki lassabban esik ilyenkor teherbe. De a többségnek ilyenkor már sokat kell szenvedniük, mire összejön az első. Ha sokadik lenne, az nem lenne akkor nehézség. Sajnos ennyi idősen a petefészek működése egyre csökken. Még 5-10 év és akár elérheted a klimaxot is.

A másik veszélye a dolognak az, h nagy esélye van, h vagy a babának lesz genetikai betegsége vagy a terhesség alatt nálad lépnek fel komplikációk (sokkal több a terhességi magasvérnyomás, preeclampsia egy idős elsőszülőben).

Egy híres példa a terhesség létrejöttének gyorsaságában Fehér Anna színésznő esete, aki 40 éves korától járt kezelésre és 53 évesen szült.

2011. aug. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom hogy azért nem igaz amit az első írt...

Hisz nem véletlenül mondják orvosilag is azt a 35-öt, stb... már nem olyan fogékony a női test, vagy nem olyan a peteérés stb...

De azt mondják, hogy ha fél-1éven belül nem sikerül főleg ennyi idősen, ne várjatok tovább a dokival, hisz csak megy az időtök!


De nagyon sokaknak sikerült, belátható időn belül! Szerintem no problém!

De semmiképp sem szabad megijedni, ha nem sikerül elsőre, nekem 25 évesen 3-4 hónap volt, van akinek 8hó...


Csak annyi szerintem ha eldöntöttétek vágjatok bele! Jönni fog a babó, addig is szeressétek egymást! Ha a cilusoddal nincs semmi gondod, kiszámítható, az jó! De ha szoktak gondok lenni, érdemes dokival konzultálni esetleg előtte egyet.


Hajrá

2011. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2011. aug. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Már van egy gyerekem. Az segít, nehezít a teherbeesésen? Vagy abszolút nem számít?
2011. aug. 10. 21:46
 8/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én 39 voltam, amikor úgy döntöttünk a párommal, hogy szeretnénk babát. Első körben elmentem a dokijaimhoz, hogy nem kéne-e valami vizsgálatot csinálnunk így előtte. azt mondták, á dehogy, próbálkozzunk nyugodtan. Persze nem sikerült, fél év múlva a nődokim beadta a derekát, és nekifutottunk a kivizsgálásoknak. Nem találtak nálunk semmit. Biztosan a korom az oka, mondta a doki. Megkérdeztem, hogy jó, de melyik része nem működik rendesen a szervezetemnek? Erre nem tudott mit felelni, csak nyomta a szöveget a korral, hogy ilyenkor már nem olyan a petesejtek minősége, és ritkán van peteérés. Hozzáteszem : óramű pontossággal működött a ciklusom, és ovuteszt szerint is volt peteérésem. Inszeminációk, lombik, egyik sem sikerült. Aztán spontán baba. 7.-ik héten vetélés. Utána egy ismerősöm elirányított egy endokrinológushoz. Kiderült, hogy alulműködik a pajzsmirigyem és IR-es vagyok. Így utólag már nekem is nyilvánvalóak a tünetek, a mai napig nem értem, annyi doki annyi éven át hogy nem vette észre. :-(

Kaptam gyógyszereket, diéta, mozgás. Várnunk kellett két hónapot, hogy a pajzsmirigyem kicsit jobb állapotba kerüljön. Az első próbálkozós hónapban pozi teszt. 6.-ik héten szívhang, ahogy a nagykönyvben meg van írva. 9.-ik héten missed ab. Utána megnézettem megint mindent. A pajzsmirigyem már rendben volt, de az IR makacsul tartja magát, sajnos azóta is, pedig szedem a gyógyszert, diétázom és mozgok. Ha minden igaz, szeptemberben lombik. De már nem reménykedem. :(


Mindezt azért írtam le, mert talán segíthetek vele. Nem érdemes várni semmire, kezdjétek el a próbálkozást, de hogy ne fussatok ki az időből, mint mi, ezzel egy időben álljatok neki a kivizsgálásoknak. Ha a doki nagyon le akar rázni, akár magánhoz is érdemes menni, így ha bármi gond van, gyorsan kiderül, és lesz idő helyrehozni. Ha pedig gyorsan sikerül a baba, akkor legalább tudjátok, hogy egészségesek vagytok. :-)

2011. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha már van egy gyermeked, akkor könnyebben esel teherbe.

Én 32 évesen szültem az elsőt (és eddig egyetlent) és egyetlen egy próbálkozással összejött :)

Ha a vérzésed rendben van, és semmi panaszod nincs, akkor sikerülni fog!!!

2011. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én 39 éves voltam és második próbálkozásra összejött a baba. Első terhességem volt. Ma már 19 hónapos a "nagylány":-)
2011. aug. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!