Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Én szeretnék babát, a férjem...

Én szeretnék babát, a férjem nem igazán partner ebben. ő is belemenne, de csak miattam. így meg minek kezdjünk egyáltalán neki?

Figyelt kérdés

hogyan tereljem más felé a gondolataim? milyen más célt találjak magamnak? (pedig most ez lett volna minden vágyam)


a férjemmel ezt már többször átbeszéltük, úgyhogy többször már nincs értelme. abban maradtunk, hogy nem hozom föl a témát többet, majd ő szól ha felkészült. így még beszélgetni se tudok miről vele, hiszen csak egy dologról tudnék... most egy olyan pontra jutott a kapcsolatunk, amikor nem közös a cél.


mit csináljak, hogy megváltozzon ez a beszűkült gondolatvilágom?


elkeseredésem még azt is fokozza, hogy nincs rendben a ciklusom sem, így lehet, hogy ha akarnánk, se tudnánk olyan könnyen összehozni a babát.


2010. márc. 10. 10:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, 26 éves pasi még nem akar gyereket, ez teljesen normális, szerintem te is tanulgass még picit, élvezd az életet:)
2010. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Ne keseredj el! A férjed azért vett el téged, mert nagyon szeret, most szeretné kiélvezni, hogy ketten egymásnak vagytok! (Ez azért nagy dolog, mert pl. engem azért vett el a férjem, mert már nagyon szeretett volna babát, de én kötöttem az ebet a karóhoz, hogy előbb lagzi, utána gyerek ;) ) Meg azért még fiatalok is vagytok mindketten, érthető, hogy egyelőre parázik a gyerekvállalástól. Ha úgy érzed, őrületbe kerget a baba utáni vágy, és rettegsz attól, hogy esetleg nem tudsz teherbe esni, viszont feltétlenül meg kellene beszélned valakivel. Tudom, milyen érzés ez, én is ezt mondogattam, minél tovább húzza az ember a dolgot, annál nehezebb a teherbeesés, főleg így, ahogy te frusztrálod magad a rendszertelen vérzés miatt (lehet, hogy egymást gerjeszti a félelem és a rendszertelenség...) Esetleg menj el nőgyógyászhoz, hogy állítsa be a ciklusodat, ezután talán helyreáll a lelki békéd is, és ki tudod várni azt az egy-két évet, mire a párod megérik a gyerekvállalásra.
2010. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hasonló cipőben jártam nem olyan régen. Én már mondjuk elmúltam 30 éves. És a párom nem a férjem, de csak azért nem mert ő attól is parázik.:( Sajnos a párom szülei nem a legjobb szülők és nem szeretet adás szempontjából. Nagyon bezárták a párom és azt tanították neki, hogy csak ők vannak senki más. Így történhetett hogy a párom most már 35 éves mégis több mint 3 éve én voltam az első nő az életében akivel egyáltalán beszélgetett. Szóval mondhatom szinte biztosra hogy a helyzet nálunk rosszabb volt. A védekezésre olyan nagy hangsúlyt fektetett, hogy hiába szedtem a gyógyszert ő akart védekezni, mert ő nem akar bajt.(Persze ez is a családi háttér gondos agymosása volt). Sajnos több mint egy éve egy nőgyógyászati betegséget találtak nálam és megoperáltak. Ez meddőséget okoz a későbbiekben és a műtét során el is távolították az egyik petefészkem 90%-át. Mondták most rögtön legyen babám, mert nem biztos hogy lesz. Én már akkor nagyon szerettem volna, persze ő hallani sem róla. Sírtam, kértem, megbeszéltük, de hát mit szólna anyu ha én terhes lennék, volt a válasz. És igen mit is szólhatna, hogy a 30 éves barátnőd 2 év kapcsolat után úgy hogy mindkettőnknek van biztos állása, mindkettőnk már rég kijárt minden iskolát, fokozatszerzést stb. Hát mit szólna.

Minél jobban erőltettem annál jobban félt. Már ott voltunk hogy nem is bújtunk össze. Aztán hagytam a témát. A gyógszert már nem szedtem.( ja csak zárójelben jegyzem meg ekkor még nem éltünk együtt, pedig direkt a párom közelében találtam albit, mert anyu nem tartja jó ötletnek). Majd valami történt. Párom hozzámcuccolt és mikor szóba jött a baba akkor már nem a heves tiltakozás volt, hanem a töprengés. Ennek fél éve. A párom mostanában nekem is mondja hogy tudom ez neked milyen fontos, de már nem védekezünk sehogy, tudja hogy jöhet. Csak akkor gondolkodik el már ha szólok, hogy peteérésem lesz, de megkért inkább ne szóljak, mert rendelésre nem megy. Szóval jöhet a manó. Persze nem lesz könnyű,de jönni fog.

Hidd el, a párod is változni fog, nem is olyan soká. Az hogy kijelenti ez Neked fontos nem negatív sőt. Egy férfi úgysem tudja anniyra ezt átélni mit jelent. Hisz az anyai ösztön bennünk van ők igazából akkor érzik, ha majd a kezükben fogják, vagy legalább egy uh kép van a Manóról.

Én nagyon sokat vártam és nem kellett más, hisz a legjobb embert találtam a világon(hisz mi mindannyian:)).


Minden rendben lesz. Csak pozitívan az nagyon sokat segít.


Puszi

2010. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

egyik barátnőm mondogatta mindig, hogy "csak pozitívan". :) most eszembe jutottak a gimis régi szép idők.


biztos így van , mert pl. ezerszer elmondja, hogy mennyire szeret. biztos nem akarja, hogy el kezdjek kombinálni, meg rosszakat gondolni.


írtátok, hogy ráérünk, meg tanuljak még. de igazából mindenünk meg van, ami a külsőségeket illeti. (lakás, állás, diploma...) csak ő nem készült még fel teljesen. de megértettem. várok, nem fogom erőltetni

2010. márc. 10. 12:52
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne erőltesd:)
2010. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

sziasztok!!


csak újságolom, hogy következő hónapban indul a babaprojekt :)))


most nagyon boldog vagyok.

2010. márc. 22. 10:06
 17/26 anonim ***** válasza:

Látod nem is kellett sokáig türelmesnek lenned, és máris megvan az eredmény! Drukkolok, és mielőbbi pocakosodást kívánok:DD

Meg persze jó szórakozást a kivitelezéshez:DDD

2010. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

köszönjük a jókívánságokat! :)


aztán majd lehet, hogy egyszer megírom, hogy a továbbiak, hogyan alakultak :)

2010. márc. 24. 10:58
 19/26 anonim ***** válasza:

Hogy vetted rá ilyen gyorsan?

Légyszi mond el a praktikát :)

Nálunk hasonló sajnos a helyzet! :(

2010. márc. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
szeirntem még pár évet ráértek. ha nem zárkózik el előle, akkor nem gáz. próbáld meg elfogadni, hogy még nem szeretné. nálunk pont fordítva volt, megjegyzem ,a férjem 8 évvel idősebb nálunk, akkor találkoztunk, amikor kezdtem az egyetemet. mire befejeztem, ő már szeretett volna gyereket, 5 éve együtt voltunk, nem csoda, de én meg szerettem volna egyetem után dolgozni, hogy legyen valami esélyem a gyerek(ek) után újra dolgozni. hát, nem mondom hogy repesett a boldogságtól. és mondjuk így is véletlenül maradtam terhes. 28 évesen szültem, de nem bántam meg, lehet, ha nem így törétnik, még húztam volna egy darabig.
2010. márc. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!