Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megy valaki mostanság inszemre...

Megy valaki mostanság inszemre? Jó lenne "beszélgetni"!

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 21:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Adorjánhoz járok. Te?

Már több mint egy éve próbálkozunk, a páromnál minden rendben, nálam is, beszedtem 5 havi clostyt és még semmi, ezért ajánlott a doki, hogy próbáljuk meg.

2 hét múlva hsg. Te azon voltál? Nagyon szörnyű?

2010. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Mi a Kaáliba járunk, és 45.000 + a gyógyszerek a "tarifa". Nem kevés, pláne úgy, hogy 10-15% az esély. Mi 2009óta próbálkozunk, aztán kiderült a pco, utána lapar műtét, de ez nem hozta meg a sikert, és most megyek (ma) a második inszemre. Egy tanács lányok: én lombikosokkal vártam a soromra, és elkezdték mondani, hohy az inszem csak időpocsékolás... Képzelhetitek hogy feküdtem fel az ágyra!!! Úgysem sikerül- ez motoszkált végig a fejembe, és nem is jött össze. Szóval higgyetek benne, és ne foglalkozzatok vele, hogy ki mit mond!
2010. márc. 5. 07:40
 13/24 anonim válasza:

Kedves NY.!


Én Nyíregyházán Péli-Tóth Judithoz járok, ő az egyik meddőségis doki a kórházban. Én is HSG-re akartam menni, mert az egyszerűbb lett volna, de az én dokim azt mondta, hogy Nyíregyen az inszeminációs protokollban nem fogadják el a HSG-t átjárhatóságinak, csak a kontrasztanyagos vizsgálatot vagy a laparaszkópiát.Kontrasztanyag ugyebár több hónapja nincs...

Illetve azt is mondta, hogy ha meg is csinálja a HSG-t, és elkezdené az inszemet, és valamilyen okból nem sikerül az első 3, akkor úgyis kell a laparaszkópia.


Így én időspórolás miatt, valamint a nagyobb átláthatóság miatt a laparaszkópiát választottam. Amit nem bántam meg, mivel altattak nem éreztem semmit, nem fájt, csak utánna kellemetlen egy kicsit. Nálam szerencsére nincs gond, minden átjárható, úgyhogy én holnap reggel kezdem el a closty szedését. És márc közepén lenne az inszem.


Szerintem kérdezz rá a dokidtól arra, hogy a HSG-t el fogják-e az inszemes dokik fogadni, mert nálam nem fogadták el....


A kórházban fogják csinálni az inszemet, vagy máshová mész?


A pozitív gondolkodást is sokan mondták, biztos van benne valami.

Andi

2010. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Szia Andi!


Pont ma reggel voltam bennt a kórházban laborbeutalóért. Ebben a hónapban oda megyek, hogy minden rendben e. Én szerettem volna már most a Hsg-t, de a doki azt mondta, hogy várjuk meg az eredményeket, nem mondta hogy melyik műtétet kellene elvégezni.

2 hét múlva megyek vissza és akkor mindent megbeszélünk. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy milyen tapasztalataid lesznek az itteni inszemről.. Félek egy kicsit tőle, merthát nem véletlenül megy mindenki Debrecenbe, Győrbe, vagy Pestre. De pozitív gondolkodás:-)) tudom hogy az sokat számít.


Ny!

2010. márc. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Még egy kérdés? Ha laporoszkópiát csinálnak, akkor bennt kell maradni, vagy még aznap hazajöhetek? Illetve az inszemhez lehet vinni a spermát, vagy ott kell adni, merthát szörnyű állapotok uralkodnak a kórházban, a párom ki van akadva tőle.

Köszi

2010. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

Szia!


A laparaszkópia altatásos műtét, a műtét reggelén bemész, s másnap reggel engednek ki. Utánna 1-2 napig fáj a hasad, de semmi gáz, max 1 varratot kapsz.


Hát nem próbálkoztunk az anyagvitellel, mert bár időpontra ment a férjem, mindig várni kellett, s ugye annak van hatóideje... Nekem azt mondták, hogy inszemnél nem lehet vinni, hanem ott kell leadni, ott kezelik, tuningolják, s utánna jösz te :)


Tény, hogy nem épp a legjobb a kórház, ám itt ingyenes a kezelés,a beavatkozás, a dokik, akikkel én találkoztam kedvesek és rendesek, ám van sok sok kisebbség...Ez írtó negatív számomra, de hát sajna ez van....


A Kaáliban viszont jó környezet, de ezért fizetsz is 40-50 ezer Ft-t, és az inszem sikeresség ott sem garantált.


Mi június óta járunk dokihoz, Amit eddig a dokinak adtam, az utiköltség, gyógyszerek kb 120 e Ft körül van. Ez sem kevés... Mi lenne még ha a beavatkozásokért is fizetnénk, emiatt fizetjük azt a nyamvadt TB-t... Legalább legyen kihasználva :)


Andi

2010. márc. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

Még eszembe jutott valami. Tény, hogy sokan elmennek debrecenbe, győrbe, mert ott esetleg jobb az arány. Szerintem a gyógyszer ugyanaz, a menete is ugyanaz, max az inszemes orvos jobb talán a kisfickók válogatása terén. Én voltam Debrecenben is egy dokinál, aki a meddőségi részleg vezetője, hát ő sem garantált 100 %-ot. Inszemmel is csak max 20 % az esélyed a terhességre.


Szerintem nyíregyen is jók a dokik, ott is vannak sikeres inszemek, bár minden ember más és más. Mindenkinek más a problémája így a sikeresség is változik. Sajnos ez sem 100%-os dolog, sok kis apróságon múlik minden.


Debrecenben pl. elfogadják a HSG-t az inszemhez, Nyíregyen Pap főorvos nem fogadta el nekem. Ennyi intézmény és intézmény között a különbség.


Ha érdekel, írok majd a tapasztalataimról, bár szerintem igazán Kissné Csillán, az inszemes doktornőn múlik a dolog, ő viszont kedves és profi. De vele a pct teszten már biztos találkoztál.


Én bizakodom, hisz nálunk csak a gyilkolászó méhnyaknyákon a ludas,minden más tökéletes és azt az inszemmel kikerüljük, úgyhogy remélem sikeres lesz...


Andi

2010. márc. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szia Andi!


Mi újság, mikor is mentek az inszemre? Várod már?

2010. márc. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Szia!


Most járok a gyógyszerszedésem 4. napján, még van egy ma esti és holnapi adagom. Ma akarom hívni a doktornőmet, hogy mikor kell menni ultrahangra, mi a következő teendő.


Várni nagyon várom már, csak a sikeressége miatt izgulok néha, ám fő a pozitív gondolkodás.


Veled mi újság?


Andi

2010. márc. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

biztos hogy sikerülni fog, ne izgulj. Én holnap megyek a 3. napi vérvételre, aztán jöv hónapban hsg és inszem, bár remélem arra nem kerül sor.


ny..

2010. márc. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!