Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma vagyok a ciklusom közepén,...

Ma vagyok a ciklusom közepén, Norcolutot írt a dokim, hogy mától szedjem 10 napig! DE? Bővebben lent

Figyelt kérdés
De mi van akkor ha közben tegnap össze jött a baba. Tegnap volt peteérésem, ma már feljebb is ment a hőm. Mensi előtti barnázásra adta, mert a hormonjaim tökéletesek, ezért ezt kell szednem 10 napig. Elfelejtettem neki megemlíteni, hogy mi van akkor, ha közben meg babás lettem. Most akkor szedjem vagy ne?
2010. febr. 25. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A Norcolut nem arra valo hogy meghozza a vérzést?Én így tudom(lehet rosszul)!Ha teherbe esel is nem árt szerintem.Legfeljebb nem jön meg:-)
2010. febr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mensi előtti barnázásra sokkal jobban bejön a barátcserje. Igaz, nem hat azonnal, beletelik 2-3 hónapba, mire a hatása mutatkozik, de rengeteg nőnek segített már. Nekem is.


És: a barátcserje nemhogy akadályozná a babásodást, hanem egyenesen elősegíti! (Lejjebb viszi a prolaktinszintet, emel a progeszteronszintet.)


Ha aggódsz, hogy mi van, ha teherbe estél, akkor most ne vedd be a Norcolutot, csak majd a következő ciklusban.

2010. febr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egy másik kérdésnél a norcolutra már írtam a választ,hogy NAGYON IS ÁRT A TERHESSÉGNEK!A norcolut terhesség ellen dolgozik!Nem akarom leírni újra az egész sztorit,a lényeg az,hogy fiatalon véletlenül teherbeestem,de mivel abortusz ellenes vagyok,gyógyszert kértem,amitől elmegy.Norcolutot kaptam,nem ment el,de annyira megkárosította a magzatot,hogy elkerülhetetlen volt az abortusz!Annál az orvosnál akkor voltam utoljára!!!!
2010. febr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Utolsónak: mennyit kellett szedned és hány napig. Mert ez baromság, hogy ez vetélés elősegítő. Kivétel ha több napig és naponta min 5öt kellett szedned.
2010. febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Íme 1 orvos-beteg párbeszéd:

Beteg:

A nagyon rendszertelen menstruációm (5-8 hét) miatt kerestem fel a nőgyógyászomat. NORCOLUT-ot írt fel, napi 3 tablettát szedtem 4 napig. Abbahagyása után a hatása nem jelentkezett 7 nap. Visszamentem és kiderült, hogy kb. 4-5 hetes terhes vagyok.

Kérdésem, hogy a NORCOLUT mennyi idő alatt ürül ki a szervezetemből és, hogy milyen hatása lehet a leendő magzatra.

Orvos:

A Norcolutot vetélés megakadályozására használják, nem emeli a fejlődési rendellenességek kockázatát.

2010. febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ehhez képest nekem közi vérzés ellen írta fel az orvos 16 éves koromban. Még szűz voltam, gyerek a kanyarba se.
2010. febr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A Norcolut sárgatest hormont tartalmaz, ezzel segíti elő, hogy a mensi megjöjjön, ugyanis amíg kapod ez pótolja a progeszteront, ami, vastagítja a méhnyálkahártyát. Miután abbahagyod, azért jön meg, mert eltűnt ez a hormon. Normális esetben is a progeszteron hiány miatt jön meg. A progeszteron kell a beágyazódáshoz, a nyálkahártya vastagodásához, ha terhes vagy akkor is. Szóval szerintem, nem árthat a terhességnek, de én nem vagyok orvos, csak ezt logikáztam ki, talán az orvostól kéne megkérdezned. Remélem érthetően írtam a dolgokat.
2010. febr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek az utolsóval. Ha már beágyazódott a baba és az orvos és esetlegesen teszt sem mutatta akkor, nem ettől fogsz elvetélni, kivéve persze ha a baba amúgy sem maradt volna meg.
2010. febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én arra kaptam Norcolutot, hogy kiváltsuk a Duphastont a ciklusom második felében, mert nagyon alacsony volt a progeszteronom, vékony volt a méhnyálkahártyám.

Az én esetemben a méh nyálkahártyájának vastagítása, tehát a beágyazódás elősegítése lett volna a cél. Sajnos ennek ellenére nem estem teherbe.

2010. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15:37-esnek!Én vagyok akinek vetélésre adták.Nos ez 2000-ben történt,azóta nem hiszem,hogy megváltozott volna a gyógyszer.7 napig kellett napi 2x1 szednem,és aztán 1 hetet várni.Mint írtam,nem ment el a baba,de súlyosan károsodott a gyógyszerben lévő hormonoktól.Sajnos nem kitalálom,tapasztaltam.Lehet a dokim volt tudatlan?Ezt már nem tudhatom,de akkor én így jártam,és abortuszt KELLETT már csinálni a norcolut utóhatásai miatt.Vérvétel is volt,és uh is.Velem ez történt,nem tudok mást mondani.Mint írtam,utoljára akkor voltam annál a dokinál,és lehet nem véletlenül?Maga az ab nem tudom,hogy zajlott,állítólag vákummal,engem nagyon megviselt,6 hét múlva mikor controll volt,még csak meg se uh-oztak,megkérdezték,jól vagyok-e,mondtam igen,se vizsgálat semmi,mondták,viszlát.Akkor teherbe egy egyszeri véletlen alkalomtól estem,mindezek után a párommal összeházasodtunk,és már terveztük,hogy most akkor jöhet a baba már tényleg,de nem jött:(Csak rá 5 és fél évre estem teherbe.Amikor a véletlen terhesség volt,ha előre látok az életben,hogy együttmaradok a párommal (5 hónapja jártunk),eszembe sem jutott volna a gyógyszer.De nem tudhattam,és okosan gondolkoztam (vagy épp nem azt tettem),hát így alakult.Bocs hogy hosszú lett:(
2010. febr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!